کد خبر: 53306تاریخ انتشار : 14:34:28 - چهار شنبه 9 نوامبر 2016

یادداشت/ حامد نیکبخت(طلبه ی حوزه علمیه آیت الله بهجت فومن)

امروز کشورمان همچون خانه امام مجتبی دشمن دارد

امروز کشورمان همچون خانه ی امام حسن مجتبی(ع) دشمن دارد، امروز عمل برخی کارگزاران نظام که با موازین رهبر معظم انقلاب همراه نیستند خیلی مسلمین را تحت فشار قرار می دهد

هفدهم آبان،هفتم صفر 1438 به روایتی شهادت فرزند علی بن ابیطالب حضرت امام حسن مجتبی “علیه السلام” می باشد در این راستا عرضه میدارم آقا جان ، امام مجتبی(ع) ، آیا جمعیت شیعه از خجالت شما بر آمده اند؟ آیا در مقابل آن همه ستم هایی که نسبت به شما روا داشته اند، این همه عرض اخلاص ها تلافی میشود؟

وای بر ملتی که از دانش و علم فراری باشند، وای بر ملتی که از جود و کرم بدور باشند، وای بر آن ملتی که با اجنبی دست بدهند، وای بر آن مردمی که با دشمنان، دوست و با دوستان، دشمن و بیگانه باشند، چنین مردمی استقلال را از دست می دهند، آن مردمی که دور وجود مقدس حضرت حسن بن علی “علیه السلام” بودند، صورتا بظاهر مسلمان ولی باطنا بیگانه پرست و اکثرا جاسوس معاویه، کار بجایی رسید که حضرت امام مجتبی پای منبر بنشینند و مردم،به وجود مقدس فرزند بزرگوار امیرالمومنین(ع) و پیامبر خدا (ص)و فاطمه زهرا(س) ،حسن بن علی “علیه السلام”ناسزا بگویند.
اگر آفتاب به شیشه های رنگارنگ بتابد، از هرشیشه رنگی طراوش میکند، آفتاب و نور یکی است، نور به یک نحوه پخش می شود، منتهی آیینه و شیشه ایکه نور آفتاب را به حجره و اتاق شما منعکس می کند رنگهای مختلف دارد و به الوان مختلفه نشان می دهد. خورشید علم و کمال و مقام پیامبر اکرم (ص) به دل ائمه اطهار (ع) که میتابد مانند تابیدن آفتاب به شیشه های رنگارنگ است، هر کدام از ائمه هدی به زمانی و به مردمی گرفتار بودند، وضع روز و روزگار، برنامه ی کار آنها را تغییر می داد، از شمشیر حسین بن علی در کربلا باید خون بریزد و حسن بن علی در خانه بنشیند و ماموریت را طور دیگری اجرا کند، برنامه ی حسین “علیه السلام” را خداوند آنطور و برنامه حسن “علیه السلام” را طور دیگر معین فرموده است و الا فرقی بین این دو وجود مقدس نیست.

اما حرف اینجاست، امروز کشورمان همچون خانه ی امام حسن مجتبی(ع) دشمن دارد،امروز عمل برخی کارگزاران نظام که با موازین رهبر معظم انقلاب همراه نیستند خیلی مسلمین را تحت فشار قرار می دهد، همخانه ای که دوستدار صلح حسن با معاویه است ولی اینبار ما ایرانیان نمی گذاریم تاریخ تکرار شود، نمیگذاریم امام زمان بناچار دست دوستی دراز کند، صلحنامه بنویسند و حضرت امضایش کند.

نه…نمیگذاریم اینبار معاویه ها بر ما حکومت کنند.

ای بتو امید همه خاکیان
بلکه امید همه افلاکیان

آقا جان ای امام مجتبی؛اگر قبرتان چراغی ندارد، شب تولدتان چراغانی داریم، آقاجان اگر شیعیان نیستند که از نزدیک زیارتتان کنند حالا از دور زیارتتان میکنیم.

السلام علیک ایها المظلوم یا ابا محمد یا حسن بن علی علیه السلام

 1. شهروندعادی گفت:

  برادرطلبه گرامی!امام حسن(ع)درخانه اش همسری داشتندکه ایشان رابه شهادت رساند،چه ربطی به مقایسه آن بامجلس مادارد!! حالااگرنماینده ای امثال مطهری وپزشکیان وجعفرزاده برخلاف مصلحت اندیشان وعافیت جویان دوکلمه اظهارنظرکردندوشجاعت بخرج دادندوطبق قانون اساسی حرفی زدند،می شونددشمن وهمسرامام حسن مجتبی(ع)!!؟ چراامثال جنابعالی باتنگ نظری برای نظام دشمن تراشی می کنیدوحلقه خودیها راروزبه روز تنگترمی نمایید…بیاییدسعه صدر راازامام علی(ع)وپیشوایان ماومقام معظم رهبری یادبگیرییم…

 2. رسول گفت:

  امیرالمومنین علی علیه السلام میفرمایند؛العاقل یکفی بالاشاره و الجاهل یکفی بالاماله،خوب است که اسمتان را بگذارید مرد همیشه آنلاین.گویا توانسته ام بخوببی مرجع ضمیر را بشناسانم.امیدواریم که عاقبت بخیر شوید و بتوانیم از خوابزدگی بیدارتان کنیم.

 3. محمد گفت:

  ولی ایشان که از مجلس و شخص خاصی صحبت نکردند

 4. مرتضی گفت:

  حق با شهروند عادی است….شماها جز مصلحت بینی کاری نمکنید….

 5. سعید گفت:

  العاقل یکفی بالاشاره و الجاهل یکفی بالاماله

 6. شهاب گفت:

  آقای شهروند غیر عادی.اگر اونها دشمن نیستند چه کسانی هستند.اونهایی که نظام رو دارند به بازی میگرند دوستند و ماها دشمن.!!!

 7. شهروندعادی گفت:

  به دونفربرادرعزیزی که ادعای فضل نموده وخودررانابغه دشمن شناسی می دانندتوصیه می کنم کتاب دایی جان ناپلئون رایک دوربخوانند…دوستان گرامی!هرمنتقدی دشمن نیست همچنانکه هرمدعی بی مایه وسطحی نگری که سنگ انقلابیگری ودوستداری ولایت رابه سینه می زند،اینکاره نیست.شعارزدگی یک بیماری است و انقلاب ماچوب جزم اندیشان وتنگ نظران وفاشیست مآبان رادرسالیان دور تاکنون زیادخورده ومردم ومسولان علیه نظام دوستداران واقعی نظام وجوزدگان جویای نام ونان راازهم بخوبی تشخیص می دهند…

  • محمد گفت:

   برادر پس چرا شما به انتقاد ما چنین عکس العملی نشان دادید.ما دوست شماییم یا دشمن.این حرفها را قاب کنید در اتاق خوابتان.و حرفی بزنید که خودنان عامل به آن باشید برادر باسواد.مشکل شما این است که همه را جز خودتان بی سواد میدانید!!!

 8. س گفت:

  آقای عمقی نگر بپا یه وقت غرق نشی….میگن هر عملی یه عکس العملی داره….شما بد صحبت میکنی ماهم همینطور

 9. شهروندعادی گفت:

  باالفاظ لمپنی وکوچه بازاری وادبیات شعبان بی مخی امثال ((س))و…ومقاله نویسنده محترم که منتقدرادشمن فرض نموده وحق اظهارنظرافراددیگررانادیده می گیرد ،انسان نگران رونق تفکرطالبان وداعش دربرخی مدعیان پیرومذهب شیعه جعفری که اساس وپایه اش براستدلال وعقل ومنطق استواراست وامام صادق (ع)ودیگرامامان همامش به دارابودن آن شهره هسند ،میشود…واین همان تفکری است که نوجوانان وجوانان مارا ازدین دورترنموده وبه دامان عرفانهای کاذب و کلیساهای خانگی ودسیسه های بیگانگان می کشاند…دوستان عزیز! خودم راوشمارابه مطالعه منابع فقهی بیشتر وشنیدن بیانات رهبری معظم نظام وامام راحل باهمین موضوعات دعوت می کنم. هیچ چیزمانند دفاع بد ازدین واندیشه به آنان ضربه نمی زند…نکندندانسته به دروازه خودی گل بزنیدکه دشمن مترصدچنین افکاریست

 10. حامد نیکبخت گفت:

  سلام الله علیکم:بر آن دیدم که بنده هم به عنون تکلیف پیامی بنویسم.
  برادرتحصیل کرده ام ((شهروند عادی)) انتقاد حق هر آدمی است و بنده هیچگاه منتقدین به نظام را دشمن فرض نکرده ام،ما کسانی را دشمن میدانیم که بخواهند با مقاصد خود به کشور و مردم مهربان ما لطمه بزنند حال در هر پست و مقامی که باشند.آیا شما از راحتی کلام بی سواد بودن مخاطب را نتیجه میگیرید؟؟؟!!! اگر اهل قرآن باشید که حتما هستید متوجه میشوید که در قرآن آیات فراوانی وجود دارد که با تناسب به درک مخاطب نازل شده است!!!
  امیدوارم هر دو از یک خط پیروی کنیم و از این دعوای احزاب لطمه نخوریمو.
  اگر همه در این جمهوری “انقلابی” بمانیم دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت.