کد خبر: 53293تاریخ انتشار : 2:25:42 - چهار شنبه 9 نوامبر 2016

عضومجلس خبرگان رهبری:

بر همگان لازم است در تبیین مواضع در خصوص فتنه، شفاف و بدون ابهام و ایهام سخن بگویند/برای همه باید پذیرفته شود که از جمله خطوط قرمز نظام، فتنه 88 است

برای همه باید پذیرفته شود که از جمله خطوط قرمز نظام، فتنه 88 است که بحمدالله و با فضل الهی با مدیریت قوی، توانمند و بی بدیل ولی فقیه زمان ما حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدّ ظلّه العالی خنثی گردید.

آیت الله رمضانی؛نماینده مردم شریف گیلان در مجلس خبرگان رهبری طی گفتگوی با خبرگزاری فارس گفتند:بر همه واضح و روشن است که از شاخصه های مهم انقلاب اسلامی حفظ ارزش¬ها و شعارهای انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوریت بر پایه اسلامیت نظام است. همه ما موظّف و مکلّف به حفظ این ارزش ها هستیم و بر همه قوای نظام واجب است هویت نظام ارزشی را بر پایه اخلاق الهی و اسلامی حفظ نمایند و این یک اصل مهم می باشد؛ زیرا این انقلاب حاصل مجاهدت¬های مخلصانه پاکان با رهبری امام خمینی (ره) بوده است که برای به ثمر رسیدن آن خون¬های پاک زیادی ریخته شده است. امروزه این امانت به صاحبان اصلی انقلاب یعنی فرزندان و تربیت یافتگان همان پاکان سپرده شده که برای حفظ آن نباید از هیچ کوششی دریغ نمود.

آیت الله دکتر رضارمضانی گیلانی در ادامه افزودند:امروزه در این شرایط حساس بر همگان لازم است، ضمن حفظ وحدت و انسجام یاران و وفاداران به انقلاب، بر خطوط قرمز انقلاب و آنچه را که رهبر معظم انقلاب برای صیانت از انقلاب مورد تاکید قرار می دهند، پافشاری شود و مورد توجه و اطاعت قرار گیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس چهارم و پنجم خبرگان رهبری گفت:برای همه کسانی که به انقلاب و آرمان¬های آن دل بسته اند، واضح و روشن است که اصل ولایت فقیه باید به عنوان رکن رکین نظام از هر نوع آسیبی مصون و محفوظ بماند و همه باید تلاش کنیم تا رهنمودهای مقام معظم رهبری را به عنوان ولی فقیه زمان به صورت جدّی مورد توجه و عنایت قرار گیرد و خطوط قرمزی که معظّم له برای حفظ نظام مورد تاکید قرار داده اند به عنوان یک اصل برای همه مسئولین از هر قوایی، چه مقننه و چه مجریه و قضائیه، مورد توجه جدّی قرار گیرد و بی شک صداقت شعار پیروی از ولیّ فقیه، در مقام عمل به منصه ظهور خواهد رسید.

ایشان در ادامه افزودند:برای همه باید پذیرفته شود که از جمله خطوط قرمز نظام، فتنه 88 است که بحمدالله و با فضل الهی با مدیریت قوی، توانمند و بی بدیل ولی فقیه زمان ما حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدّ ظلّه العالی خنثی گردید. همه ما باید اقرار و اعتراف کنیم که برگ تاریخ ایران اسلامی، تاکنون نشانگر وفاداری این ملّت آزاده نسبت به ارزش های الهی و اسلامی بوده است و در این میان بصیرت و آگاهی مردم در روزهای غبارآلود فتنه ۸۸، ارزشی دوچندان داشته است؛ از این رو حضور میلیونی ملّت ایران اسلامی در سراسر کشور در 9 دی، بیانگر عظمت دلدادگی مردم ولایت پذیر به آرمان¬های والای انقلاب و اسلام بوده است.

رئس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با اشاره به این مطلب که؛ ضروریست در زمان خود و به وقت مناسب و مقتضی همه کسانی که در اصل ایجاد و تشدید غبار این فتنه نقش داشته اند، مورد بازخواست قرار گیرند و پاسخگوی این ملت وفادار باشند؛گفتند: همچنین بر همگان لازم است در تبیین مواضع در خصوص فتنه، شفاف و بدون ابهام و ایهام سخن بگویند؛ زیرا نظام در این خصوص هزینه های زیادی را پرداخت کرده است و بیش از این، سزاوار و جایز نیست که هزینه پرداخت نماید.

آیت الله رمضانی گیلانی افزودند:نکته دیگری که لازم هست به آن توجه کنیم مراقبت از حرکت¬های دشمنان نظام است؛ حرکت¬هایی که از بیرون با ابزار داخلی کشور اداره می شود تا به هر طریق، به محتوا و قالب نظام نفوذ کنند. بسیار روشن است از همان ابتدای انقلاب تاکنون دشمن تلاش می کرده تا با تغییر و استحاله آرمان¬ها و اهداف، مسیر انقلاب اسلامی را منحرف نماید.
بی شک فرزندان انقلاب باید با تمام قوا آرمان¬های این انقلاب را که امید دنیای اسلام است، حفظ نمایند و در برابر نقشه های دشمن هم بیدار و آگاه باشند و هم مقابله نمایند.