کد خبر: 53287تاریخ انتشار : 1:23:06 - چهار شنبه 9 نوامبر 2016

رئیس بسیج اساتید گیلان در اجتماع ضد فتنه گران سلیمان داراب رشت:

چگونه میخواهی ولایی باشی در صورتی که کفر به طاغوت نداری/باید از اشعث در تاریخ و از بنی صدر با حدود ۱۱ میلیون رای عبرت گرفت+تصاویر

رئیس بسیج اساتید گیلان با خطاب قرار دادن نماینده گیلانی حامی فتنه افزود: ما نمی‌خواهیم کسی از کشتی انقلاب پیاده شود اما اگر شد مسئولیت آن با خودشان است.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمد جلایی در تجمع حماسه آفرینان 8 دی گیلان در محکومیت حامیان فتنه ۸۸ و سخنان فتنه آمیز یکی از نمایندگان رشت که شب گذشته بعد از افامه‌ی نماز مغرب و عشا در جوار مزار روحانی انقلابی و مبارز گیلانی میرزا کوچک خان جنگلی برگزار شد اظهار کرد: یکی از نمایندگان گیلان امانتی را که مردم به وی داده اند را به خوبی امانتداری نکرده است.

رئیس بسیج اساتید گیلان با خطاب قرار دادن نماینده گیلانی حامی فتنه افزود: ما نمی‌خواهیم کسی از کشتی انقلاب پیاده شود اما اگر شد مسئولیت آن با خودشان است.

وی ادامه داد: :ما جمع شده ایم تا از مردم رشت و حماسه‌ی ۸ دی دفاع کنیم و اجازه ندهیم تا یکی از نمایندگان رشت هویت، تاریخ، و فرهنگ استان گیلان را خدشه‌دار کند.

جلایی با بیان اینکه بعضی اشتباهات در نتیجه، همان خیانت است هر چند صاحب آن اشتباه در آغاز، هدفی برای خیانت نداشته باشد خطاب به نماینده حامی فتنه‌ی استان گفت:  عزیز رئالیسم! آقای واقع گرا! شما جز فراکسیون با نسبت ولایی هستید، متغیر وابسته به منفعت و فایده، امنیت است، آیا فتنه‌ی ۸۸ امنیت، و تمامیت نظام ما را به فرموده‌ی مقام معظم رهبری به لبه‌ی پرتگاه نبرد؟

سردار جلائی در ادامه تصریح کرد: از فتنه ۸۸ تا به امروز ۲۲ سخنرانی و صحبت از مقام معظم رهبری در سایت رهبر انقلاب موجود است.

 وی در تبیین اهم سخنان رهبر انقلاب گفت: کسانی که آن حادثه را آفریدند چه خواسته و چه ناخواسته در ادامه طرح دشمن حرکت کردند.

جلایی خطاب به نماینده‌ی فتنه گر ادامه داد: هشت سال به بهانه‌ی واقع گرایی تاختید پس شما با چه موردی از آن مشکل دارید؟

استاد علوم  سیاسی دانشگاه گیلان گفت: همراه نماینده‌ی فتنه گر رشت، باید مطهری را هم به خاطر نامه و محتوای آن در خصوص مسابقات فوتبال محاکمه کرد.

جلایی با بیان اینکه این انقلاب برپایه‌ی نهضت حسین(ع) شکل گرفته است خطاب به مطهری و نماینده‌ی حامی فتنه گفت: اللهم العن جاهدت الحسین و شایعت و بایعت و تابعت را معنی کنید!

رئیس بسیج اساتید استان در ادامه اظهار کرد:  مگر نه این است که بعد از آن حادثه‌ی امنیتی دانشمندان متخصص و متعهد ما را به شهادت رساندند؟

جلایی در ادامه خطاب به نماینده حامی سران فتنه‌ی ۸۸ گفت: مگر شما آیت الکرسی را نمی‌خوانید که می‌فرماید فمن یکفر بالطاغوت و یؤمن بالله فقد استمسک بالعروه الوثقى لا انفصام لها و الله سمیع علیم. چگونه میخواهی ولایی باشی در صورتی که کفر به طاغوت نداری؟

وی افزود: باز تکرار میکنم آقای نماینده حامی فتنه‌ی رشت و آقای مطهری!! ارکب معنا و لا تکن من الکافرین. از این کشتی پیاده نشوید که اگر شدید حرجی بر دیگران نیست، دیگر از تجمع کنندگان خرده نگیرید و نگویید چرا بر علیه ما جمعیت جمع می‌کنید.

این چهره‌ی دانشگاهی ضمن اشاره به سخنی از امام حسین(ع) که فرمود «هر کس رضایت خلق را به خالق ترجیح دهد خداوند به همان خلق واگذارش می‌کند» تصریح کرد: باید از اشعث در تاریخ و از بنی صدر با حدود ۱۱ میلیون رای عبرت گرفت.

جلایی گفت: امروز چه کسانی مدال صلح می‌گیرند؟ نکند شما بر این مثال که مخالفت کن تا معروف شوی توجه کرده ای؟

در انتهای این برنامه، خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم در رشت، خطاب به شورای نگهبان و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد شدید با سخنان اخیر یکی از نمایندگان حامی فتنه استان گیلان شدند.

منبع: 8 دی