کد خبر: 53272تاریخ انتشار : 16:00:03 - سه شنبه 8 نوامبر 2016

استاد حوزه و دانشگاه:

شهدا در مسیر حق ثابت‌قدم بودند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهدا در مسیر دین و آرمان‌های انقلاب ثابت‌قدم بودند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت‌الاسلام محمدحسن حسن‌زاده فومنی عصر امروز در مراسم شهدای صالحین به ویژه شهید دانش‌آموز محمدعلی فلاح عباسی در گلزار شهدای این شهرستان، اظهار کرد: همه وظیفه داریم تا از آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا پاسداری و از ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری اطاعت کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهدا در مسیر دین و آرمان‌های انقلاب ثابت‌قدم بودند، افزود: شهدا افراد پاکی بودند که در جوار پدر و مادر متدین، معلمان دلسوز و دوستان خوب رشد پیدا کردند در حالی که جامعه امروز از این عناصر مهم تربیتی و شخصیت‌ساز غافل است.

این استاد حوزه با اشاره به نحوه شهادت شهید فلاح عباسی در حادثه تروریستی سامرا و مقایسه آن با جنایات و کشتار امروز تکفیری‌ها تصریح کرد: آغشته شدن دست ناپاک دشمنان اسلام به خون 100 ایرانی به صورت جرح و شهادت بار دیگر تداعی کننده آن روزهای بسیار سخت است.

وی حضور در مجالس تکریم و تعظیم شهدا و یادآوری خاطرات آنها را دارای اجر دانست و خاطرنشان کرد: مزد این حضور کمتر از شهادت در عرصه جهاد نیست.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه امروز ابراز علاقه و تعظیم به شعائر شهدا از گذشته مهم‌تر است، یادآور شد: دشمن با تمام توان تلاش می‌کند این علاقه به فراموشی سپرده شود.