کد خبر: 53049تاریخ انتشار : 1:50:48 - یکشنبه 6 نوامبر 2016

نماینده مردم رشت در نشست خبری:

روحانی بجای ریشه کن کردن فساد روی آن سرپوش گذاشت/ مدیران صندوق فرهنگیان از روسای ستاد موسوی هستند/ بابت حمایت نماینده رشت از فتنه گران عذرخواهی می کنم

نماینده مردم رشت گفت: رئیس جمهور حق نداشت فساد ایجاد شده در صندوق فرهنگیان را بدهی معوقه از وام ها قلمداد کند، ایشان بجای ریشه کن کردن فساد روی آن سرپوش گذاشت!

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  ۸دی، جبار کوچکی نژاد،  نماینده ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،  در نشست خبری که شامگاه امروز در دفتر وی برگزار شد در پاسخ به این سوال که چگونه اختلاس صندوق ذخایر فرهنگیان برملا شد، اظهار داشت : بنده از مجلس هشتم نسبت به عملکرد این صندوق اعتراض داشتم اما از آنجا که مسائل آنچنان حاد نبود این مسئله را در مجلس علنی نکردیم.
وی با بیان اینکه مجلس تمایلی به تحقیق طبق ماده ۲۳۶ قانون گزارشی از تخلفات صندوق ذخایر تهیه کرده است،  تصریح کرد : از آنجا که مدیریت این صندوق دست افراد قدرتمند و با نفوذ است تفحص از ذخایر صندوق کمی دشوار بود اما با گزارشی که نوشتیم و به امضای ۱۰ نفر ازنمایندگان و سپس به دست هیئت رئیسه که طبق قانون تنها ۱۰ روز حق داشت این تحقیق و تفحص  را نگه دارد اما قرائت آن در صحن مجلس را به تعویق انداخت. اما با اخطاری که بنده مبتنی بر تاراج اموال فرهنگیان به مجلس دادم این گزارش به جریان افتاد.
کوچکی نژاد با بیان اینکه گزارش وی مبنی بر تخلف صندوق فرهنگیان پس از ارائه با رای ۲۰۰ نفر از اعضا منجر به تحقیق و تفحص از صندوق ذخایر شد افزود : پس از این گزارش مجلس متوجه اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی صندوق فرهنگیان شد  و با ورود قوه ی قضائیه و رسانه ای شدن این موضوع افراد خاطی دستگیر شدند.
نماینده مردم رشت در پاسخ به این سوال که آیا تفحص و گزارشات دیگری از تخلفات اعضا و کمیسیون های دیگر وجود دارد بیان کرد : از هفته ی آینده ۲۷ holding اقتصادی از جمله؛ شرکت های ماشین سازی،بانک سرمایه و شرکت های وابسته به صندوق فرهنگیان را بررسی کرده و طی ۳ ماه آینده گزارش دیگری به صحن مجلس ارائه خواهم کرد.
کوچکی نژاد در پاسخ به این پرسش که فعالیت اصلی صندوق فرهنگیان در چه راستایی است گفت : طبق قانون این صندوق برای کمک به فرهنگیان و تأمین نیازهای معیشتی،  وام و دیگر نیازهای این افراد شکل گرفته است اما دیدیم که نه تنها این صندوق هیچ یک از نیازهای افراد را حل نکرده بلکه دقیقا برعکس عمل کرده و وام هایی با سود ۲۰ درصد در اختیار این افراد قرار داده است و منافع این صندوق را گروهی خاص مصادره کردند.
وی ادامه داد : اکثر مدیران این صندوق از رؤسای ستاد میر حسین موسوی و از عوامل اصلی فتنه هستند.
جبار کوچکی نژاد در پاسخ به این پرسش که چطور وزرای پیشنهادی در مجلس قبل رای اعتماد نگرفتند در این مجلس تأیید شدند گفت : وزرای پیشنهادی وزرایی مردودی هستند، آقای آشتیانی در مجلس پیشین ۷۰ رای هم نیاورده بود.  اما در این مجلس با ۱۷۰ رای تأیید شد! اتفاقات پیچیده ای در مجلس دهم رخ داده است، مسلم است که اینها از همفکران آقای روحانی هستند، اگر اینها حزب اللهی و از جبهه های دیگری بودند صد در صد رییس جمهور عذر آنها را می خواست. آقای روحانی با شعار اعتدال آمد و با عوام فریبی رای آورد اما دیدیم که دقیقا عکس شعارهایش عمل کرد.
نماینده مردم رشت خاطر نشان کرد : رئیس جمهور حق نداشت فساد ایجاد شده در صندوق فرهنگیان را بدهی معوقه از وام ها قلمداد کند، ایشان بجای ریشه کن کردن فساد روی آن سرپوش گذاشت! واقعا از این نوع حرکات آقای روحانی تاسف می خورم!
وی در پاسخ به این سوال که حمایت نماینده ی دیگر مردم رشت از فتنه را چگونه ارزیابی میکنید، گفت : در آغاز انقلاب هم منافقینی بودند که بهترین نیروهای ارزشی چون رجایی ها را به شهادت رساندند تا به منافع خودشان دسترسی پیدا کنند کسی که نسبت به این موضوعات بی اعتنا باشد به عقیده ی من ایرانی  نیست.  همین افراد در فتنه ۸۸ مانند منافقین عمل کردند و نه تنها توبه نکردند و از مردم عذر نخواستند بلکه هنوز ادعا دارند و از مردم انتظار عذرخواهی دارند. بنده از مردم گیلان که با هشیاری و بیداری خود حتی بیشتر از مردم سایر استان هایی که ادعای انقلابی بودن دارند در ۸ دی ماه حماسه آفریدند بابت این موضوع عذر می خواهم.
وی ادامه داد : این فرد بر این حماسه ی درخشان تاریخی خط قرمز کشیده است و با منحرف کردن مسیر فتنه انگشت اتهام را به سمت دیگران گرفته است و با این کار به خون شهدا بی احترامی کرده است. انقلابیون این استان از چنین افرادی نمی گذرند.
نماینده ی مردم رشت با اشاره به اینکه اقداماتی از این دست پیش از این هم رخ داده بود اظهار داشت : در جریان برجام و یا FATF نیز که نقطه ی روشن و خوبی نبود، چنین افرادی نمیگذاشتند این موضوعات در مجلس مطرح شود اما رهبر انقلاب فرمودند که هر دوی این مسائل باید وارد صحن مجلس شود.
وی ادامه داد: به عقیده ی من اینها دچار انحراف شده اند و انتهای راهشان چون منافقینی می شود که ۳۷ سال به هر وسیله به بدنه ی نظام ضربه زدند.
وی با اشاره بر اینکه ترکیه بعد از کودتا هر روز تعدادی از فتنه گران را بازداشت می کند خاطر نشان کرد : اینها باید خدا را شاکر باشند که رأفت اسلامی باعث شد هنوز عده ای از آنها در مسئولیت های اجرایی خود بمانند.

کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال که چرا ارائه ی آمار نرخ بیکاری از سوی نجفی، استاندار گیلان را رد کرده است، اظهار کرد : این دست اطلاعات آماری را باید مراکز بی طرف ارائه کنند. برای مثال دانشگاه گیلان ادعا دارد که رتبه نخست را در کشور داراست، اما شرکت های دانش بنیان که عملکرد دانشگاها را ارزیابی می کند گیلان را آخرین رتبه می داند.
وی افزود : بسیاری از آمارهایی که مسئولین ارائه می دهند با آمار واقعی منافات دارد،  خب اگر اشتغال ایجاد می شود باید جایی خود را نشان دهد.مثلا کارخانجاتی مثل پوشش، فرش گیلان یا چوکام باید توسعه پیدا کند و کارگر بگیرند،اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه بسیاری از کارخانجات با ۲۵ درصد مشغول به کارند.
کوچکی نژاد با بیان اینکه ورودی و خروحی بیمه شدگان تأمین اجتماعی همواره منفی بوده است گفت : اینها نشان می دهد که این آمار صحت ندارد، ما از ایجاد اشتغال خوشحال می شویم.اما این آمار اشتباه در سرنوشت مردم تاثیر دارد و باعث میشود منابع کمتری وارد استان شود، چرا که مسئولین گمان می کنند در گیلان بیکاری نیست.

انتهای پیام/