کد خبر: 53022تاریخ انتشار : 16:41:44 - دوشنبه 7 نوامبر 2016

در شهر بنرها خبر از تکریم شجونی فومنی نیست

درشهرستان فومن که این روزها شهر بنرها لقب جدیدی است که بر القاب قبلی این شهر اضاف شده است هنوز خبری از تکریم مقام و شخصیت این مبارز نستوه انقلاب اسلامی که رهبری معظم انقلاب درگذشت وی را در پیامی تسلیت گفتند نیست.

به گزارش بهجت نیوز؛ صبح روز گذشته مرحوم شیخ جعفر جوادی شجونی فومنی که متولد ۱۳۱۱ در شهرستان فومن، از همراهان نواب صفوی در دوران مبارزه با حکومت پهلوی بود و در دوره نخست مجلس شورای اسلامی نیز نماینده مردم کرج در پارلمان به شمار می رفت درگذشت.

او به عنوان یکی از روحانیون مبارز طرفدار حضرت امام خمینی (ره)، از سال ۱۳۳۴ تا سال ۱۳۵۶ بارها توسط مأمورین شهربانی و ساواک شاه دستگیر شد. مخالفت با هاشمی رفسنجانی، موضع انقلابی علیه فتنه ، فتنه گران و جریان انحرافی از مواضع صریح سیاسی وی به شمار می رفت.

رهبر معظم انقلاب صبح امروز در پیامی درگذشت این روحانی مبارز و مجاهد فومنی را تسلیت گفتند و بر وفاداری وی بر آرمان های امام و انقلاب و منبر های روشنگرانه و بیان صریح وی اشاره داشتند.

اما در شهرستان فومن که این روزها شهر بنرها لقب جدیدی است که بر القاب قبلی این شهر اضافه شده است هنوز خبری از تکریم مقام و شخصیت این مبارز نستوه انقلاب اسلامی که رهبری معظم انقلاب درگذشت وی را در پیامی تسلیت گفتند نیست.

آيا اگر این روحانی مبارز اصالتی اصفهانی یا تبریزی و … داشت در موطن و زادگاهش این گونه تکریم می شد که فقط برخی از مسئولین به پیام تسلیتی در این زمینه اکتفا کنند؟

در شهری که برای خیلی از موضوعات بی ارزش کارناوال بنری راه می اندازند از تکریم جایگاه مرحوم شجونی فومنی خبری نیست شاید اظهارات صریح این یار انقلابی امام خمینی (ره) در محکومیت فتنه و فتنه گران عاملی جهت ابراز چنین الطافی از ناحیه مسئولین شهرستان باشد.

  1. شهروندعادی گفت:

    خداایشان رارحمت کند،مرحوم علیرغم پیشینه عمیق سیاسی ،موضعگیریهای جنجالی داشتندوچرخشهای سیاسی ایشان خصوصادرموردهاشمی واحمدی نژادعجیب بود،باتوجه به همین مواضع واظهارنظرات خاص،مرحوم شجونی هرگز به جایگاه رفیعی که می توانست حاصل سوابق انقلابی ومبارزاتی دوران رژیم گذشته ایشان باشدنرسیدند.بااین وجود،صراحت کلام مرحوم شجونی قابل تحسین بودوشهرداری وشورا می بایست فضاسازی محیطی درشان ایشان راانجام دهد.

    • ناشناس گفت:

      بهتره به جای چرخش های سیاسی شجونی چرخش های سیاسی هاشمی و احمدی نژاد رو در نظر داشته باشید که باعث عوض شدن نظر اقای شجونی شد