کد خبر: 52945تاریخ انتشار : 20:10:08 - جمعه 4 نوامبر 2016

راه مقابله با هجمه های فرهنگی احیای فرهنگ فاطمی می باشد

وی در ارتباط با حضور اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مجلس ابن زیاد در کوفه اظهار کرد: زمانی که ابن زیاد اهل بیت را به مرگ تهدید کرد امام سجاد(ع) به آن نانجیب فرمود تو هنوز نفهمیدی که عادت ما شهادت در راه خداست چرا که اجداد ما همگی به توفیق شهادت دست یافته اند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز فومن با سفارش همگان به رعایت تقوا و پرهیزگاری گفت: همه ما باید در همه حال خدا را ناظر و شاهد بر اعمال و کردار خود بدانیم که اگر این چنین باشد از وقوع بسیاری از معضلات و آسیب های فردی و اجتماعی جلوگیری می گردد.

امام جمعه فومن با اشاره به نهضت کربلا شهادت و اسارت را دو ویژگی این نهضت الهی دانست و افزود: حرکت امام حسین (ع) تا ظهر عاشورا بر مبنای جهاد و شهادت بود اما از عصر عاشورا وجه دیگر این قیام که اسارت بود پدیدار گشت و امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) با روشنگری و بیانات نورانی چهره مزور حکومت استبدادی یزیدی را برای همگان آشکار ساختند.

وی در ارتباط با حضور اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مجلس ابن زیاد در کوفه اظهار کرد: زمانی که ابن زیاد اهل بیت را به مرگ تهدید کرد امام سجاد(ع) به آن نانجیب فرمود تو هنوز نفهمیدی که عادت ما شهادت در راه خداست چرا که اجداد ما همگی به توفیق شهادت دست یافته اند.

امام جمعه فومن در خطبه دوم با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ الی بیت المقدس تصریح کرد: با تلاش و ممارست بسیجیان غیورمان رزمایش الی بیت المقدس در شهرستان برگزار شد که بنده جا دارد از متصدیان برگزاری این رزمایش تشکر کنم.در این رزمایش هدف دفاع از کوی و برزن بالخصوص در مناطق شهری بود که ما این جان فشانی ها را در فتنه ۸۸ مشاهده کردیم که چگونه با همت بسیجیان فتنه ای را که در آن حتی فتنه گران برای پرچم امام حسین(ع) احترامی قایل نبودند جمع کردند.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) شهرستان فومن در ارتباط با روز ۱۴ آبان که روز فرهنگ عمومی می باشد تاکید کرد: فرهنگ عمومی دایره معنایی وسیعی دارد در ارتباط مفهوم فرهنگی عمومی باید عرض کنم انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و آنچه سبب پیشرفت و قدرت ملت ماست فرهنگ اسلامی و ملی ماست لذا دشمن در جهت نفوذ و مقابله با ملت ما به دنبال استحاله فرهنگی است که رهبر معظم انقلاب در زمستان گذشته در دیدار با ایمه جمعه فرمودند که امامان جمعه فرماندهان قرارگاه فرهنگی شهرستان هستند که الحمدالله در شهرستان ما مسولین مختلف در این زمینه کوشا هستند و همه باید بدانیم راه مقابله با هجمه فرهنگی احیای فرهنگ فاطمی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی با اشاره به یوم الله ۱۳ آبان بیان داشت: که در چنین روزی سه واقعه مهم در تاریخ معاصر کشور به وقوع پیوست که ابتدا در سال ۴۳ حضرت امام (ره) در این روز شبانه دستگیر و به کشور ترکیه تبعید شدند اما سال ها بعد یاران امام خمینی که بسیاری در آن روز بدنیا نیامده بودند با تعطیل کردن مدارس خود همراه معلمانشان به سوی دانشگاه حرکت کردند که با جهالت دژخیمان رژیم طاغوت بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان شهید شدند که تاثیر ی بسیار بر پیروزی انقلاب اسلامی داشت. در سال ۵۸ هم با مجاهدت دانشجویان انقلابی سفارت آمریکا در تهران تسخیر گردید و مشخص شد که چه خیانت ها و جنایت هایی در حق ملت ایران توسط آنها طراحی شده است و با همه این موارد و با مطالعه تاریخ معاصر باید از طرفداران مذاکره با کدخدای جهانی پرسید چگونه باید به آمریکا دست دوستی بدهیم؟ لذا توصیه می کنم اسناد لانه جاسوسی توسط همگان مطالعه شود.