کد خبر: 52849تاریخ انتشار : 14:45:56 - پنجشنبه 3 نوامبر 2016

امام جمعه فومن؛

دانش آموزان ما درس آزادگی را از امام حسین(ع) یاد گرفتند/همگان اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنند

در 13 آبان سال 58 دانشجویان انقلابی با ورود به سفارت آمریکا در ایران اسناد بسیاری از جنایات این دولت جبار و دروغگو را کشف کردند که از همگان دعوت می کنم کتب اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنند چرا که می تواند برای همه ما آموزنده باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن در جمع مردم غیور فومن در راهپیمائی یوم الله 13 آبان اظهار کرد: زمانی که در رژیم سرسپرده سابق با اعطای جق کاپیتالسیون حقوق ملت ایران را زیر پا گذاشتند تنها فردی که در حوزه علیمه فریاد زد که ای وای کرامت ما را از بین بردند، آن امام (ره) بود که فریاد زد  ای حوزه های علمیه بیدار باشید که با مصنویت اتباع بیگانه ما را خوار و ذلیل کردند.

وی با اشاره به تبعید حضرت امام خمینی (ره) گفت: در 13 آبان 43 امام را شبانه در منزلشان دستگیر کردند و امام را به ترکیه تبعید کردند اما غافل از اینکه چراغ هدایت الهی همواره روشن است و کسی نمی تواند نور الهی را خاموش کند و حدود 14 سال از این واقعه گذشته بود که دانش آموزان غیور با تعطیل کردن مدارس همراه معلمان خود وارد دانشگاه شدند و ندای درود بر خمینی و مرگ بر شاه را سر دادند اما دژخمیان رژیم طاغوت نتوانستند تحمل کنند و آنها را به خاک و خون کشیدند لذا از آن تاریخ به بعد برای ما 13 آبان روز مقدسی است چرا که روز مبارزه با استبداد  و استکبار است.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در رابطه با اتحاد کشور های اسلامی در برابر ابرقدرت ها تصریح کرد: چرا باید کشورهای اسلامی ذلیل باشند در صورتی که همه منابع ارزشمند در اختیار این کشور هاست و اگر یک روز فروش نفت را به کشور های غربی متوقف کنند آنها نفس نمی توانند بکشند.خداوند این سرمایه ها را به کشورهای اسلامی داده است چرا نباید متحد شویم تا در مقابل استعمارگران و کسانی که دنیا را ملعبه دست خود قرار داده اند نایستیم؟ ما باید آزادگی را از مکتب امام حسین(ع) یاد بگیریم چرا که ایشان در جریان مبارزه با استبداد یزیدی فرمودند: من زندگی با مرگ را جز سعادت نمی دانم و زندگی با ظالمین را بسیار ننگین می دانم، بخدا قسم نه مانند ذلیلان می مانم و نه مانند غلامان فرار می کنم لذا دانش آموزان ما این درس آزادگی و شرافت را از امام حسین(ع) یاد گرفتند که در انقلاب اسلامی 36 هزار تقدیم ملت کردند.

امام جمعه فومن در ادامه بیان داشت: ما در شهرستان فومن 50 دانش آموز شهید داریم که اینها از امام حسین(ع) مقاومت را یاد گرفتند، چرا نباید کشور های اسلامی  درس حریت از امیرالمومنین یاد بگیرند؟ درس آزادگی را از سید الشهدا(ع) فرا بگیرند؟ اگر قیام را سرلوحه خود قرار دهند، اگر از رهبر ما مقاومت را فرابگیرند امروز الگو می شوند چرا که ام القرای اسلام ایران اسلامی است.
وی در پایان افزود: در 13 آبان سال 58 دانشجویان انقلابی با ورود به سفارت آمریکا در ایران اسناد بسیاری از جنایات این دولت جبار و دروغگو را کشف کردند که همگان باید کتب اسناد لانه جاسوسی را مطالعه کنند چرا که می تواند برای همه ما آموزنده باشد.