کد خبر: 52760تاریخ انتشار : 2:02:29 - جمعه 4 نوامبر 2016

فرمانده پایگاه شهدای گمنام مسجد جامع فومن؛

گروه های انقلابی باید در فعالیت های خود اجتماع کنند/برای فعالیت های تربیتی حمایت معنوی هم نشدیم

تنها مجموعه هائی که واقعا در این شهر آن هم به صورت خودجوش دارند کار تربیتی و فرهنگی می کنند همین پایگاه های بسیج و برخی از هیات های مذهبی هستند که حضرت اقا بارها درسالهای اخیر از این گروه ها به جوانان مومن و انقلابی یاد کرده اند,

عباس یکتا/ به گزارش بهجت نیوز؛ محمدکاظم نادم فرمانده پایگاه مقاومت شهدای گمنام مسجد جامع فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز در ارتباط با برنامه های فرهنگی و تربیتی پایگاه شهدای گمنام گفت: در ارتباط با برنامه تابستان باید عرض کنم ما تقریبا از یک ماه قبل از فرارسیدن فصل تابستان برنامه های مخصوص تربیتی و فرهنگی پایگاه را تدارک دیدیم که برنامه های ما دارای دو رویکرد بودند که شامل رویکرد سخت افزاری از جمله کلاس ها، برنامه های ورزشی و برنامه های جانبی بودند و رویکرد نرم افزاری که شامل حضور نیروها در نماز جماعت و مراسم ها و همین طور توجه به اخلاق اسلامی بود که ما با تلفیق این دو رویکرد فعالیت های خود را به سرانجام رساندیم و ناگفته نماند که هیات امنای مسجد جامع مخصوصا امام جماعت مسجد همکاری بسیار خوبی با ما داشتند.

نادم با اشاره به عدم حمایت مادی و معنوی از برنامه های فرهنگی و تربیتی در شهرستان فومن اظهار کرد:‌ ما در انجام این فعالیت ها در طی چند ماه گذشته نه تنها از حمایت مالی مسئولان بهره مند نشدیم بلکه حمایت معنوی هم از ما صورت نگرفت.

مسئول هیئت رایت العباس(ع) شهرستان فومن در رابطه با شاخصه های لازم برای فعالیت تربیتی و فرهنگی صحیح تصریح کرد: به نظر من مهم ترین شاخصه برنامه ها این است که جوان هایی که شرکت می کنند در این برنامه ها باید خوراک صحیح دریافت کنند. در همین راستا یکی از برنامه های خوب ما برگزاری کلاس های احکام ، قرآن و اخلاق بود که در واقع یک کلاس تربیتی بود و توسط حجت الاسلام حاج محمدحسن حسن زاده برگزار شد و کیفیت خوبی داشت. کلاس دیگر باشگاه رزمی بود که خود پایگاه متولی بود و استقبال خوبی از آن به عمل آمد. حلقات صالحین و برنامه های مخصوص به آن را هم داشتیم و به صورت کلی باید بگویم برنامه های ما در پایگاه شهدای گمنام بیشتر مسجد محور بود.

وی با اشاره به مشکلات در برگزاری برنامه های فرهنگی و تربیتی تاکید کرد: اولین مشکلی که در این مسیر وجود دارد بستر صحیح کار می باشد. مشکل بعدی تیمی هست که می خواهیم با آن کار کنیم که خوشبختانه ما از بستر مناسب و از تیم تربیتی خوبی بهره می بردیم و فعالیت در بسیج به لحاظ روحیه ای که وجود دارد لذت بخش است.رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که در این مسیر خیلی روی مشکلات تکیه کنید و ما هم همین فرمایش ایشان مد نظر ماست چرا که مشکلات مالی همیشه وجود دارند.

نادم گفت: تنها مجموعه هائی که واقعا در این شهر آن هم به صورت خودجوش دارند کار تربیتی و فرهنگی می کنند همین پایگاه های بسیج و برخی از هیات های مذهبی هستند که حضرت اقا بارها درسالهای اخیر از این گروه ها به جوانان مومن و انقلابی یاد کرده اند,

فرمانده پایگاه شهدای گمنام مسجد جامع در پایان با توجه به تاثیر و هم افزائی در فعالیت های جمعی افزود: یک مسئله مهم که به نظرم نیاز امروز جامعه ماست این لست که گروه های انقلابی باید در فعالیت های خود اجتماع کنند و سلایق مختلف را به حداقل برسانند زیرا امروز شیعه به کار جمعی نیاز دارد نه اینکه هرکسی یا هر گروهی به صورت انفرادی فعالیت نماید. نیاز اساسی و حلقه مفقوده فعالیت های فرهنگی و تربیتی ما مجموعه های فرهنگی, رویکرد مشترک ، هدفمند و متمرکز در اهداف کوتاه مدت و بلندمدت است البته این به معنای یکی شدن گروههای انقلابی نیست بلکه به معنای اجتماع در قلوب آنهاست.