کد خبر: 52749تاریخ انتشار : 19:29:00 - سه شنبه 1 نوامبر 2016

فرمانده سپاه فومن ؛

باید توجه بیشتری برای آمادگی دفاعی در مدارس قائل شویم

باید توجه بیشتری برای درس آمادگی دفاعی در مدارس قائل شویم تا بتوانیم در این عرصه با حساس کردن دانش آموزان در امر فراگیری ؛ ضروریات رزم و نیاز سازمان را با کیفیت عالی به مخاطبین انتقال دهیم .

به گزارش بهجت نیوز؛ نشست صمیمی دبیران آمادگی مدارس شهرستان فومن به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده با فرماندهی سپاه ناحیه فومن برگزار گردید .

سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور در ابتدای جلسه بر اهمیت ارتقاء توان رزم مردم جهت تامین امنیت تاکید کرد و افزود : نسل نوجوان و جوان کشور از اصلی ترین سرمایه های این انقلاب هستند .

وی ادامه داد : مربیان آمادگی دفاعی می توانند با ارائه مطالب در عرصه دفاع مقدس و جنگ نرم تاثیرگذاری مطلوب بر این سرمایه های انسانی نظام داشته باشند .

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به حضور دانش آموزان در رزمایش پیش روی ناحیه و بازآموزی درس آمادگی دفاعی در این رزمایش تاکید کرد : باید توجه بیشتری برای درس آمادگی دفاعی در مدارس قائل شویم تا بتوانیم در این عرصه با حساس کردن دانش آموزان در امر فراگیری ؛ ضروریات رزم و نیاز سازمان را با کیفیت عالی به مخاطبین انتقال دهیم .

سرهنگ میرزاپور دو اصل آگاهی و اقدام  در دفاع را لازم و ملزوم یکدیگر دانستند و گفتند: آگاهی در درس آمادگی دفاعی باید توسط دبیران ولایی و آشنا با دفاع مقدس به دانش آموزان انتقال یابد تا آنها بتوانند ضمن آشنایی با آن و آسیب های جنگ نرم اقدام مناسب را را در نظر بگیرند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن در پایان در رابطه با  اهمیت اردو های راهیان نور دانش آموزی گفت : در ماه جاری تعداد 130 نفردانش آموز در قالب 3  دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.

وی ادامه داد :همه باید دست به دست هم بدهیم تا  دانش آموزان بسیجی ما بتوانند بیشترین استفاده معنوی را از سفر راهیان نور ببرند.

شایان ذکر است تعدادی از دبیران آمادگی دفاعی مشکلات موجود در این درس را با فرماندهی سپاه ناحیه فومن مطرح نمودند .

4-4 4-2 4-1 4-3