کد خبر: 52677تاریخ انتشار : 0:32:28 - دوشنبه 31 اکتبر 2016

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان:

سپاه گیلان در سه سال اخیر بیش از ۱۴۰۰ شغل ایجاد کرد

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، سپاه قدس گیلان در سه سال اخیر بیش از ۱۴۰۰ شغل در استان گیلان ایجاد کرد.

به گزارش بهجت نیوز، سردار مهدی کاظمی پور عصر امروز به‌مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در جلسه شورای اسلامی شهر رشت، اظهار داشت: 37 سال گذشته جهان سلطه‌گر و یا سلطه پذیر بود و امام(ره) در آن مقطع زمانی انقلاب اسلامی را برپا کرد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کشور ما در منطقه‌ای از جغرافیا قرار دارد که همه کشورها به ما نیاز دارند گفت: امام انقلابی را آورد که حامی مستضعفان و نفی استکبار است و مسلماً استکبار طمع خود را از کشور ما برنمی‌دارد.

سردار کاظمی‌پور با بیان اینکه این 37 سال را به 3 مقطع تاریخی می توان تقسیم کرد افزود: نخستین دوره بعد از انقلاب دوره اجبار بود و در این دوره استکبار می‌خواست انقلاب را از بین ببرد لذا جنگ را بر ما تحمیل کرد.

جانشین فرمانده سپاه قدس استان گیلان تصریح کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس تنها دوره ای بود که حتی یک متر از خاک خود را از دست ندادیم.

سردار کاظمی‌پور با اشاره به اینکه ایران یکی از سه کشوری است که 15 همسایه دارد عنوان کرد: استکبار به‌دنبال این بود تفکر انقلاب اسلامی به خارج از ایران منتقل نشود ولی نتوانست به هدف خود برسد.

وی با بیان اینکه هیج کشوری در دنیا قدرت حمله به ایران را ندارد بیان کرد: ایران چهارمین قدرت موشکی دنیاست و قادر به تولید امکاناتی است که در اوایل انقلاب قادر به تهیه آنها نبودیم.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان، برگزاری یادواره‌ها و مراسم شهدا را یکی از اقدامات سپاه قدس گیلان عنوان کرد و گفت: کنگره 8 هزار شهید گیلان به بهترین شکل برگزار شد و شورای شهر و شهرداری رشت نیز کمک زیادی به این کار کردند.

سردار کاظمی‌پور از وجود 12 هزار و 500 حلقه صالحین در گیلان خبر داد و گفت: اکثر اعضای حلقه صالحین جوانان 15 تا 28 سال هستند.

وی با بیان اینکه از نمایش فصل شیدایی در استان گیلان استقبال خوبی شد خاطرنشان کرد: جوانان ما به چنین برنامه‌هایی نیاز دارند و شورا و شهرداری رشت همکاری زیادی در اجرای این برنامه داشتند.

جانشین فرمانده سپاه قدس استان گیلان از ایجاد 115 سالن ورزشی در گیلان خبر داد و گفت: 400 هزار نفر در این سالن‌های ورزشی فعالیت می‌کنند و می‌خواهیم 38 سالن ورزشی دیگر ایجاد کنیم.

سردار کاظمی پور خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، سپاه قدس گیلان در سه سال اخیر بیش از 1400 شغل در استان گیلان ایجاد کرد./تسنیم