کد خبر: 52604تاریخ انتشار : 18:55:30 - جمعه 28 اکتبر 2016

امام جمعه موقت فومن؛

رمز پیروزی ملت ما شهادت طلبی است/13 آبان یادآور زخم هائی عمیق بر پیکره ملت است

برای ما 13 آبان یادآور زخم های عمیق آمریکا بر پیکره ملت ایران است که در این روز چند اتفاق رخ داده است که یکی مربوط به تبعید امام(ره) بود و یکی قیام دانشجویان و دانش آموزان بود که در این روزاتفاق افتاد و دیگری مربوط به تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست که به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) انقلاب دوم نامیده شد.

عباس یکتا/ به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدحسین صفوی امام جمعه موقت شهرستان فومن در خطبه های نماز جمعه امروز فومن اظهار کرد: خدای متعال به همه ما لطف فرمود و ما را در معرض آمرزش اولبیای خود قرار داد و کتاب خود را برای ما فرستاد و معصیت ها و فضیلت ها را برای ما نمایاند،ما را هدایت کرد و در فطرت ما گرایش به نیکی ها و خوبی ها را قرار داد.

امام جمعه موقت فومن با اشاره به جایگاه اهلبیت عصمت و طهارت (ع) برای شیعیان گفت: یکی از نعمت های بی نظیری که خداوند متعال برای ما قرار داده است نعمت وجود پیغمبر بزرگ اسلام حضرت محمدمصطفی (ص) و امامان بزرگوار شیعه می باشد که در واقع اسوه هایی حسنه ،کلید موفقیت، کشتی نجات و چراغ راه برای همه بشریت می باشند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با پاسداشت دهه اول محرم تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از برگزاری مراسمات مختلف عزاداری در پاسداشت دهه اول محرم از برگزاری این جلسات ، حضور چشمگیر جوانان و ارایه سخنرانی های بصیرتی در هیات های عاشورایی تقدیر و تشکر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به برخی از مناسبت های هفته اظهار کرد: ما در هفته آینده روز ۱۳ آبان را در پیش داریم. برای ما 13 آبان یادآور زخم های عمیق آمریکا بر پیکره ملت ایران است که در این روز چند اتفاق رخ داده است که یکی مربوط به تبعید امام(ره) بود و یکی قیام دانشجویان و دانش آموزان بود که در این روزاتفاق افتاد و دیگری مربوط به تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست که به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) انقلاب دوم نامیده شد که از همین تعبیر می شود استفاده کرده که انقلاب در داخل خودش تحول و قیام در برابر استکبار،در برابر طاغوت و زورگویان عالم را به همراه دارد که تحولی اساسی ایجاد کرد که در جامعه تاثیر گذار بود. مردم در این واقعه هوشمندانه و با تمام وجود شرارت های آمریکای جنایتکار را محکوم و رسوا کردند لذا امام فرمودند بالاترین شیطنت و جنایت توسط آمریکا بر ملت ما و سایر ملل مستضعف اعمال شده است و هرگز هم اعلام پشیمانی نکرده است و همه اینها را در تاریخ معاصر مشاهده کرده ایم و کسی نمی تواند انکار کند لذا امام (ره) فرمود آمریکا شیطان بزرگ است.

وی در ادامه بیان داشت : امروز آمریکا با روش هایی درصدد سیطره بر ملت ایران است که از جمله می توان به شیوه نفوذ و القای این فکر که ما نمی توانیم و برای تفیهیم صحیح این شیوه باید تاریخ انجلس را مطالعه کرد که جوانان مسلمان آنها دچار فروپاشی اخلاقی شدند. شیوه دیگری که دشمن برای فشار به ما در پیش گرفته است فشار اقتصادی است که دولت مردان ما تصمیم گرفتند با مذاکره تحریم ها را رفع کنند که اکنون حدوا هشت ماه از این مذاکرات می گذرد اما هیچ تاثیری ما در اوضاع اقتصادی کشور و معیشت مردم نمی بینیم.

دکتر سید محمد حسین صفوی افزود: کار دیگری که دشمن انجام می دهد این است که تلاش های سیاسی و دیپلماتیک خود را در منطقه افزایش داده تا ایران را به انزوا بکشاند و همچنین از انواع شیوه های تبلیغاتی و رسانه ای و یا نفوذ در طیف های مختلف و جاسوسی بر ضد کشور ما استفاده می کند تا انقلاب اسلامی را به انحراف بکشاند.

امام جمعه موقت فومن در پایان با اشاره به وظیفه ملت ایران در مقابله با استکبار تاکید کرد:‌وظیفه ما در مقابل خدعه های شیطان بزرگ این است که در مسلمان بودنمان حواسمان باشد و نصرت را از خدا بخواهیم و در انتخاب هامان دقت کنیم و از صلابت و اقتدارمان کوتاه نیائیم و بدانیم رمز پیروزی ملت ما شهادت طلبی است.