کد خبر: 52418تاریخ انتشار : 1:39:55 - یکشنبه 23 اکتبر 2016

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی:

کم توجهی برخی مسئولان فرصت سرمایه گذاری در شفت را از بین می برد

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به نقش بخش خصوصی در توسعه شفت اشاره کرد و گفت: برخی مسئولان با کم کاری و کم توجهی، فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان را از بین می برند.

حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری در جلسه شورای اداری که عصر پنج شنبه در سالن میرزای شفتی فرمانداری شهرستان شفت برگزار شد با بیان اینکه مسئولیت برای مسئولان بار امانت محسوب می شود، اظهار کرد: امانت داری و صداقت دو معیار و ملاک مهم برای ارزیابی عملکرد مسئولان است.

وی با بیان اینکه ایجاد نشاط و امید در سطح جامعه وظیفه مسئولان است، افزود: حرکت در مسیرعلم، اخلاق و خدمت به مردم هیچگاه پایان پذیر نبوده واز جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی هدف از پذیرش مسئولیت را رفع مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: اجرای طرح ها و برنامه های مناسب توسط دستگاه های اجرایی از مطالبات همگان به ویژه مردم به عنوان ولی نعمت است.

وی لازمه پیشرفت و توسعه شهرستان را وجود تعامل و همکاری بین دستگاهی دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید زمینه ساز جلب و جذب سرمایه گذار در شهرستان شوند نه اینکه خود به عنوان مانعی برسر راه توسعه عمل کنند.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه حضور بخش خصوصی می تواند سبب پیشرفت در بخش های مختلف شود، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل کم کاری و کم توجهی برخی از مسئولان، فرصت های سرمایه گذاری در شفت از بین می رود.

وی در ادامه به وضعیت آموزش و پرورش شهرستان شفت اشاره کرد و یادآورشد: این حوزه با مشکلات زیادی روبه رو بوده ولی این مشکلات نباید مانعی برای اجرای رسالت اصلی آموزش و پرورش که همان تعلیم و تربیت نسل پویا و خلاق جامعه بوده ایجاد کند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تأکید برضرورت وجود برنامه ریزی مناسب در زمینه های بهداشتی و درمانی، علمی، ورزشی، آموزشی، فرهنگی و… اظهار کرد: با رانت بازی، سیاسی کاری و حزب بازی نمی توانیم شهرستان را در مسیر توسعه و رشد قرار دهیم.

وی وجود تفکر منحرف در یک مجموعه را عامل انحراف کل مجموعه عنوان و تصریح کرد: متاسفانه با وجود چنین افرادی فضای شهرستان مخدوش می شود.

حجت الاسلام افتخاری با اشاره به اینکه شایسته سالاری یکی از مهم ترین اصول برای انتصاب مسئولان در سطح شهرستان است، افزود: هر خدمتی که انجام می شود رضایت مندی مردم را به دنبال دارد.

وی در ادامه به اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به تحقق آن در سطح شهرستان شفت اشاره و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یک تدبیر دراز مدت در مقابل اقتصاد وابسته و پول محور است که باید سرلوحه برنامه های مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید تمام ظرفیت و پتانسیل های هر حوزه در شهرستان شفت شناسایی و برای تقویت و بهره مندی از آن برنامه ریزی کنیم.

وی به لزوم ایجاد تحول در بخش عمران شهری و روستایی و ترمیم، بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده اشاره و اظهار کرد: با وجود ظرفیت بسیار مطلوب در حوزه عمران شهری و روستایی شهرستان شفت متاسفانه در این حوزه مغفول مانده است.