کد خبر: 52394تاریخ انتشار : 2:44:23 - شنبه 22 اکتبر 2016

یاداشت/ سید مهدی فاطمی نیا

شهرک تاریخی و زیبای ماسوله را دریابید/آیندگان در مورد شورا قضاوت خواهند کرد

چرا با توجه به اینکه اینکه شهردار محترم بازنشست شده اند، اعضاء محترم شورا اقدامی برای انتخاب یک نیروی تازه نفس در راس مدیریت شهرداری انجام نمی دهند؟!

سید مهدی فاطمی نیا / به گزارش بهجت نیوز؛ استفاده بهینه از زمان، از ویژگی های مهم یک مدیر در راس مجموعه تصمیم گیرمی باشد و برنامه ریزی برای لحظه لحظه مدت زمان مسئولیت، باعث موفقیت و پیشرفت در امور محوله خواهد بود.

با توجه به سپری شدن سه سال از زمان قانونی شورای شهر ماسوله،انتظار مردم از شورای محترم این است که در سال آخر مسئولیت فرصت خدمتگذاری را غنیمت شمرده و با اتخاذ تصمیمات اساسی برای این شهرک تاریخی، اندکی از کاستی ها و کم کاری های گذشته را جبران نمایند.

با بررسی عملکرد مجموعه شهرداری ماسوله به این نتیجه می رسیم، یکی از مهمترین و اساسی ترین کارها، برای بهبود روند شهری ماسوله که همه نسبت به آن اذعان دارند، تغییر در راس مدیریت شهرداری می باشد، تا با این تصمیم روح تازه ای در کالبد ماسوله دمیده شود. همانطور که اکثر مردم فهیم ماسوله و حتی اعضاء محترم شورا اعتقاد دارند، شهردار محترم به علت بازنشستگی، انگیزه لازم برای اداره مجموعه شهرداری ماسوله را ندارد و متاسفانه پیگیری مسائل شهری از سمت شهرداری در نهاد های مختلف استانی و کشوری بسیار ضعیف می باشد.

با اندکی بررسی متوجه می شویم، مشکلات و ضعف های زیادی انباشته شده و برای اداره مجموعه شهری به انرژی، توان و انگیزه مضاعف نیاز می باشد، که متاسفانه تا به امروز مشاهده نشده است!

چرا با توجه به اینکه اینکه شهردار محترم بازنشست شده اند، اعضاء محترم شورا  اقدامی برای انتخاب یک نیروی تازه نفس در راس مدیریت شهرداری انجام نمی دهند؟!

شاید مطرح شود به صلاح نیست در این چند ماه تغییر شهردار اتفاق افتد!!

در این صورت باید گفت، شهروندان ماسوله، شورا را برای چهار سال انتخاب کرده اند و باید برای تک تک روزهای مسئولیت اول به پیشگاه خداوند و سپس به مردم عزیز ماسوله حتی ماسوله ای های مقیم خارج آن پاسخ دهند.

از طرفی مشکلات ماسوله تا به امروز کاسته نشده و یا آنطور که انتظار می رفت حل نشده است. لذا تغییر شهردار یک ریسک با احتمال موفقیت بالا می باشد، زیرا هر گزینه ای برای شهرداری انتخاب شود اگر وضعیت موجود بهبود نیابد، حداقل بدتر از وضعیت فعلی نمی شود.

مردم ماسوله و گردشگران از وضعیت پارکینگ، زیباسازی، نظافت و پاکیزگی شهر و اماکن عمومی، اختلافات میراث فرهنگی و شهرداری و … رضایت ندارند و مدتهاست منتظر تغییر در راس شهرداری و بهبود این وضعیت می باشند، لذا تعلل در انتخاب شهردار در چند ماه باقیمانده منطقی به نظر نمی رسد.

شهرک تاریخی و زیبای ماسوله را دریابید که آیندگان در مورد شورا قضاوت خواهند کرد. امیدواریم با یک تصمیم شجاعانه و انتخاب شهرداری با انگیزه، که دارای شرایط لازم و کافی جهت تصدی این امر مهم باشد، گام بلندی توسط شورای فعلی جهت بهبود و اعتلای جایگاه این شهرک زیبا و تاریخی برداشته شود، که قطعاً مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت.

 1. ماسوله ای گفت:

  سلام بنده به عنوان یک ماسوله ای موافقم با تغییرات و به نظرم ما نیاز به تحول در مدیریت ماسوله داریم

 2. فومنی گفت:

  اگه مدیرت خوبی در صنعت توریسم در ماسوله و قلعه رودخان بشه دیگه هیچ جوونی در فومن بیکار نمی مونه
  چرا از این ظرفیت عظیم ماسوله استفاده نمی کنیم؟

 3. شهروند گفت:

  ماسوله به یک شهردار باتجربه، خلاق، جاافتاده و بی نیاز از نظر مالی نیاز دارد

 4. ناشناس گفت:

  بنده نیز به عنوان یک شهروند با تغییر شهردار موافقم و انتظار دارم یک نیروی تازه نفس جوان و تحصیل کرده انتخاب شود تا با نیرو و انگیزه جوانی بتواند پیگیر مطالبات شهروندان باشد.

 5. همشهری گفت:

  احسنت،خدا خیرت بده بهجت نیوز.
  حرف دل ما رو زدی.
  از دست شورا دلگیریم

 6. همشهری گفت:

  این شورا با بیخیالی خود فاتحه خودش را خواند.
  مردم ماسوله شورای بیخیال نمی خواهند

 7. رضا گفت:

  این شهردار از جون ما چی میخواد؟؟
  مگه بازنشسته نشده؟
  بذاره بره دیگه

 8. دلسوز گفت:

  شورای ماسوله باید جوابگوی این بی مسوولیتی شهردار باشد. ما نخبگان زیادی برای خدمت به شهر و دیارمان داریم، چه اصراری است که یک بازنشسته بی انگیزه در راس کار باشد؟!

 9. ناشناس گفت:

  خواهشا تنها به نوشتن همین مطلب اکتفا نکنید و تا حصول نتیجه موضوع پیگیر باشید.دلیل این کوتاهی را از اعضاء شورا جویا شده و اطلاع رسانی کنید.

 10. شهروند بانو گفت:

  به عنوان یک شهروند منم موافق تغییر شهردار و استفاده از نیروها و جوان های با استعداد هستم ممنون از بهجت نیوز