کد خبر: 52324تاریخ انتشار : 20:22:03 - جمعه 21 اکتبر 2016

یادداشت/ حامد نیکبخت(طلبه ی حوزه علمیه آیت الله بهجت فومن)

از یا حسین تا باحسین فرقش فقط یک نقطه است

همه ی ما انسانها شخصیت حقیقی امام حسین “علیه السلام” را بخوبی میشناسیم،میدانیم که حضرت فرزند امام اولمان علی بن ابیطالب “علیهما السلام” هستند و این را هم میدانیم که نام مادر بزرگوارشان حضرت فاطمه زهرا “سلام الله علیها” دختر نبی مکرم اسلام حضرت محمد “صلوات الله علیه” می باشد.

با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم و عزای سیدالشهداء حضرت حسین بن علی “علیه السلام” قلم را به نگارش در آوردم تا بنویسم: خوشابحال شما مردمان مهربان و محب اهلبیت عصمت و طهارت که با پوشیدن لباس مشکی و با در دست گرفتن بیرق های عزاداری برای پسر فاطمه “سلام الله علیها” پیشقدم عزا شده اید،اما خوب است که بنده حقیر هم بنا به وظیفه ی طلبگی،با وجود امکانات روز سایبری مبلغ خوبی برای اسلام باشم و با قلم الکنم مبحثی را به صفحه ی دیدگان مبارک شما خوانندگان گرامی بگذرانم.

هل من ناصر ینصرنی:آیا کسی نیست که من حسین بن علی را یاری کند؟

همه ی ما انسانها شخصیت حقیقی امام حسین “علیه السلام” را بخوبی میشناسیم،میدانیم که حضرت فرزند امام اولمان علی بن ابیطالب “علیهما السلام” هستند و این را هم میدانیم که نام مادر بزرگوارشان حضرت فاطمه زهرا “سلام الله علیها” دختر نبی مکرم اسلام حضرت محمد “صلوات الله علیه” می باشد.

اما مطلبی را که قابل تامل و تفکر است و شاید بیشتر ما مسلمانها به راحتی از آن گذشتیم را ندانیم:آیا امام حسین “علیه السلام” برای شخص حسین بن علی،یاری میجوید؟ یا برای شخصیت حقوقی خود که امام بر حق مسلمین جهان است. آیا نباید جمله ی زیبای امام حسین “علیه السلام” را که در طلیعه ی نوشته ام آورده ام،چنین معنی کرد؟

هل من ناصر ینصرنی: آیا کسی نیست که من امام زمان را یاری کند؟

چقدر امام زمانمان را میشناسیم؟

چقدر آشنایی داریم با آقایی که هرشب جمعه و بعد از نمازهایمان صدایش میکنیم: یا حجه بن الحسن عجل علی ظهورک.

کیست مهدی؟کیست امام زمان؟بیاییم باحسین و بامهدی باشیم نه فقط ذکر برلب داشته باشیم: یاحسین،یامهدی.

در روایات شیعه،ائمه اطهار فرموده اند:آن روز که خداوند زمین مرده را زنده میگرداند روز قیام قائم آل محمد مهدی موعود “صلوات الله علیهما” میباشد.

مردن زمین بدین معنا است که دلهای مردم روی زمین میمیرند،این از بدیهیات است که مردم یک اجتماع وقتی ظالم شدند دیگر نشاط و خوشی معنای خودش را از دست خواهد داد. وقتی که بحران شدیدی است،وقتی همه جا تاریک است،هرج و مرج همه جا را فرا گرفته،به گونه ای که همه جا اسف بار خواهد شد،آن هنگامی که مردم فقط و فقط به خداوند روی میآورند و چاره ی کار را از او میخواهند،خداوند هم شخصیت بی نظیری و رهبر والاجایگاهی را که ذخیره اصلاح جهان مادی نموده است و در تمام قرنها و عصرها آمدنش را به پیامبرانش وعده می داده،خواهد فرستاد و او کسی نیست جز حضرت صاحب،مهدی موعود “سلام الله علیه”

تمام پیروان ادیان آسمانی حتی مصریان قدیم و براهمه و بومیان اسکاندیناوی و زرتشتیان عقیده دارند که باید روزی اوضاع جهان دگرگون شود و رهبری بزرگ بر سراسر دنیا حکومت کند و کلیه ی مردم زیر یک پرچم گرد بیایند.

زرتشتیان او را “سوشئیاس” یعنی “نجات دهنده دنیا” میدانند.مسیحیان در انتظار بازگشت “پسرانسان” هستند که بنظر آنها همان حضرت عیسی بن مریم “سلام الله علیهما” است.اما ما مسلمانها این نجات دهنده را از دودمان پیامبر گرامی اسلام و علی و فاطمه زهرا “سلام الله علیهم” میدانیم.

سوالی که از ما روحانیون و کسانی که دغدغه مند دین اند بسیار مطرح شده غیبت طولانی آن حضرت میباشد که هیچ کدام از امامان معصوم غایب نبوده اند،غیبت امام مهدی “عجل الله تعالی فرجه الشریف” بر چه اساسی بوده و چرا ایشان در این مدت طولانی غایب میباشند؟

خداوند در قرآن کریم میفرماید:

“یا حسرتا  علی العباد ما یاتیهم من رسول الا کانوا به یستهزئون”

وای بر کسانی که هر کسی برای راهنمایی آنها آمد به تمسخر گرفتندشان.

با حضرت نوح پیغمبر چه کردند؟

با حضرت خاتم محمد مصطفی (ص)چه کردند؟

با علی،حسن،حسین،امام سجاد،امام رضا والی آخر امام حسن عسگری(علیهم السلام)  چه کردند؟

قطعا باز هم انسانها در صدد کشتن امام موعود بر میآمدند،پس یک غیبت لازمه ی امام زمان بود.

حال موضوعی که پیش میآید این است:مگر میشود یک انسان این همه سال زنده بماند؟

نوح پیامبر فلانقدر عمر کرد،ابراهیم فلانقدر،اسحاق فلانقدر،از آدم تا خاتم هر کسی آمد عمر مشخصی کرد و عمرشان به پایان رسید اما امام مهدی “عجل الله تعالی فرجه الشریف” چنین عمر طولانی،مگر میشود؟

قطعا برای پاسخ به این سوال میتوانم بگویم که اولا چیزی برای خداوند متعال نشد ندارد.خداوند میگوید “کن” و میشود “یکون”.

ثانیا میتوانم این سوال را با سوال پاسخ دهم.(خدمت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قرائتی در قم بودیم که ایشان چنین جواب دادند:)

آیا تا به حال در آیینه به خود نگاه کرده اید؟

آیا از خود سوال کرده اید که چرا ابروان دیرتر از نقاط مختلف بدن پیر میشوند؟

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در ابروهای انسانها سلولی بکار رفته که دیرتر پیر خواهد شد،خب خداهم همین سلول را میتواند در تمام بدن نازنین امام زمان بکار ببرد چیزی نشد ندارد….

و سخن پایانی ام را به حل شبه ای بپردازم،گفته اند مگر میشود یک کودک پنج ساله امام مسلمین شود؟ کودکان در فکر بازیگوشی هستند نه اینکه بیایند امامت یک دین را بر عهده بگیرند آنهم یک دین آسمانی!

جواب این سوال را میتوان بایک مثال ساده و زیبا به قلم آراسته کرد: یو اس بی(usb) یک مخزن آلمینیومی شکل است که با حجم کوچک خود قادر است میلیونها اطلاعات شخصی را در خود ذخیره کند،این وسیله که ساخت بشر است میتواند با کوچک بودن خود اطلاعاتی بدین بزرگی را در خود جای دهد ولی انسان که مخلوق خداوند عظیم است نمیتواند در سن پنج سالگی و در خردسالی به امامت برسد و همه چیز را بداند اعم از دین آسمانی…

…عزیزان،کمی التماس تفکر…

(بحث مهدی شناسی بسیار عمیق است و سخنرانیهای زیادی از بزرگان دین در شبکه های مجازی به ثبت رسیده است که کمترین کارمان جستجو کردن و کلیک کردن است،انشالله بحق این ماه عزیز و بحق بانوی دو عالم و بحق حضرت مهدی بتوانیم بنده ی خوبی برای خدایمان باشیم)

ومن الله توفیق

 

  1. محمد صادق گفت:

    سلام
    ممنون که شیوا نوشتید خیلی مثالهاتون جالب بود .خدا خیر تان بدهد….