کد خبر: 52285تاریخ انتشار : 17:21:30 - جمعه 21 اکتبر 2016

امام جمعه فومن؛

دولت با استفاده از نخبگان چرخ های اقتصاد را به حرکت بیاورد/فعالان انتخابات شفاف سازی در منابع مالی را جدی بگیرند

وی با اشاره به حرکت اسرای آل محمد (ص) به سمت کوفه و شام گفت: امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) در مسیر اسارت از کوفه تا شام با خطبه های خود انقلاب فرهنگی بزرگی ایجاد کردند و دستگاه دیکتاتوری یزید را در نزد مردم رسوا ساختند و نگذاشتند تا حتی یک قطره از خون امام حسین(ع) هدر برود.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه شهرستان فومن اظهار کرد: الحمدالله شاهد عزاداری مردم متدین فومن در دهه اول محرم بودیم و این عزاداری ها در دهه دوم محرم همه در شهرستان ادامه دارد.
وی با اشاره به حرکت اسرای آل محمد (ص) به سمت کوفه و شام گفت: امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) در مسیر اسارت از کوفه تا شام با خطبه های خود انقلاب فرهنگی بزرگی ایجاد کردند و دستگاه دیکتاتوری یزید را در نزد مردم رسوا ساختند و نگذاشتند تا حتی یک قطره از خون امام حسین(ع) هدر برود.

امام جمعه فومن با اشاره به آئین سنتی تعزیه در فرهنگ ملت ایران با تقدیر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: الحمدالله به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن و اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان مراسم سنتی تعزیه در مصلی جدید نماز جمعه بر پا شده است که همه علاقمندان می توانند از این مراسم معنوی بهره مند گردند.

حجت الاسلام صفوی در خطبه دوم نماز جمعه فومن با توجه به انتخابات آینده ریاست جمهوری افزود: رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی سیاست های کلی انتخابات را در هفته گذشته تعیین فرمودند که که حرکتی مثبت و بنیادین به قوام بخشیدن عملکرد نظام اسلامی می باشد لذا امیدوارم مسئولین ذیربط و همه فعالان عرصه انتخابات این سیاست ها خصوصا شفاف سازی در منابع مالی کاندیداها را جدی بگیرند.

وی با ذکر دیدار نخبگان با رهبر معظم انقلاب بیان داشت: بیش از هزار نفر از نخبان با حضرت آقا در چند روز گذشته دیدار داشتند که که معظم له فرمودند مسئولین مملکتی باید از نخبگان دفاع کنند چرا که اعتلای کشورو سازندگی کشور ارتباط مستقیمی با نخبگان و نقش آنها دارد.و انشاالله دولت محترم  با استفاده از نخبگان چرخ های اقتصاد را به حرکت بیاورد.

امام جمعه فومن با اشاره به عملیات موصل و اجلاس هفته گذشته لوزان تصریح کرد: عملیات موصل انشاالله ضربه اساسی را بر پیکر داعش در عراق وارد کند و با آزاد سازی موصل داعش در عراق به مراتب تضعیف خواهد شد. در رابطه با اجلاس هفته گذشته لوزان هم باید بگویم در شرایطی که لشگر مردمی سوریه در شرف آزادسازی حلب هستند قدرت های مستکبر تازه به فکر مسلمانان سوریه افتاده اند و جلسات خود را برگزار می کنند که آتش بس برقرار گردد که همین اجلاس لوزان هم نتیجه ای نداشت.

حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی در پایان خطبه های نماز جمعه با تقدیر از تلاش های نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از تلاش و زحمات چند ماهه نماینده محترم در امور شهرستان تشکر می کنم و از همین جا اعلام می کنم آمادگی داریم جهت گزارش عملکرد تریبون نماز جمعه را در اختیار نماینده فومن قرار دهیم تا مردم فومن از زحمات چند ماهه نماینده محترم مطلع شوند.