کد خبر: 52233تاریخ انتشار : 17:25:40 - پنجشنبه 20 اکتبر 2016

عضو کمیسیون عمران:

هیچ استفاده‌ای از ظرفیت‌های گیلان در بخش منابع دریایی نمی‌شود

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه گیلان در بخش دریایی منابع خدادادی بسیاری دارد اما هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود.

الهام حیدری / به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری صبح امروز درنشست شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: مردم به آینده کاری ما امید دارند و ما باید عملکردی داشته باشیم که این امید را در دل آنها زنده نگه داشته و برای مشکلات مردم گوش شنوا داشته باشیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف ما برطرف کردن مشکلات مردم است بیان کرد: مدیران شهرستان برنامه‌ها و طرح‌های خود را ارائه دهند چون مردم ، بنده و فرماندار از آنها مطالبه خواهیم کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از افراد حال و هوای گذشته را در سر دارند در حالیکه جایگاه آنها ارثیه پدری‌شان نیست تصریح کرد: هم اکنون زمان فرعونیان نیست که بداخلاقی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته بسیاری ازحق‌ها پایمال شده است گفت: ما باید با اجراکردن اصل 44 قانون اساسی،در خصوصی سازی از افراد توانمند استفاده کنیم در حالیکه برخی از مدیران چوب لای چرخ سرمایه گذاران گذاشته و آنها را فراری داده‌اند.

نماینده فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه ما منکر خدمات نمایندگان پیشین نیستیم اعلام کرد: ما با رانت، جناح بازی و گروه بازی وخویشاوندبازی نمی‌توانیم شهرستان خود را بسازیم و از آنهایی که سوار بر این مرکب هستند می‌خواهیم پائین آمده و با مردم گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه شایسته سالاری مهمترین ویژگی برای انتخاب مدیران است تصریح کرد: بنده هیچ جیبی برای نمایندگی مجلس ندوخته‌ام و آمده‌ام که خدمت کنم لذا مدیران تحت تاثیر فضاهای مجازی قرار نگیرند چرا که وظیفه همه ما خدمت به مردم است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مدیران شهرستان شفت به خودباوری نرسیده اند اظهار داشت: از آنها می‌خواهم که به خودباوری و خودشکوفایی برسند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی مبنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی یک تدبیر بلند مدت است اعلام کرد: ما با شناخت پتانسیل‌های دو شهرستان فومن و شفت می‌توانیم بدون نیاز به استان و کشور به خوداتکایی برسیم.

وی با بیان اینکه در بخش عمران شهری و روستایی در این دو شهرستان نیاز به تحول اساسی داریم افزود: با توجه به اینکه بنده یکی از کارکنان بنادر و دریانوردی استان گیلان بودم می‌دانم با وجود اینکه گیلان در بخش دریایی منابع خدادادی بسیاری دارد اما هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی‌که در جهان از بیش از 80 درصد از ظرفیت‌های دریایی استفاده می شود و با توجه به سخنان حضرت آقا، بنده به‌عنوان یک طلبه به کمیسیون عمران مجلس رفتم تا از این ظرفیت‌ها استفاده کنم.

وی به ساخت ساختمان‌های غیرایرانی و غیراسلامی اشاره و اظهار کرد: طراحی بیشتر ساختمان‌های گذشته ما که اکنون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی  آنها را حفظ می‌کند نشان دهنده این است که مبانی ایرانی و اسلامی در ساخت آنها رعایت می‌شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شبکه‌های حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی ما بسیار ضعیف عمل می‌کنند خاطرنشان کرد: همه تلاش خود را در کمیسیون عمران مجلس شورای برای اصلاح آنها به کار خواهم گرفت.

انتهای پیام/