کد خبر: 52213تاریخ انتشار : 1:47:21 - پنجشنبه 20 اکتبر 2016

ستاد اطفاء جنگل‌ها در شهرستان شفت تشکیل شود

فرماندار شفت با بیان اینکه جنگل‌ها، منابع ملی بوده و باید توجه ویژه‌ای نسبت به آنها وجود داشته باشد، گفت: با هماهنگی منابع طبیعی، ستاد اطفاء جنگل‌ها در شهرستان شفت تشکیل شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمدرضا محسنی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان شفت اظهار داشت: مدیران عضو هماهنگی ستاد بحران باید بدانند که امکان وقوع حادثه در این ایام زیاد است و مدیران خدمات‌رسان باید آمادگی بیشتری داشته باشند.

فرماندار شهرستان شفت با بیان اینکه بخشداران این شهرستان برای دهیاران در این ایام حکم  زده تا آنها در ایام حوادث آمادگی کامل داشته باشند، گفت: ادارات خدمات رسان از هم اکنون کشیک زمستانی را آماده  و پای کار داشته باشند.

محسنی با اشاره به اینکه تمامی کارهای ستاد بحران را با نگاه اضطراری ببینید، افزود: جنگل‌ها، منابع ملی بوده و باید توجه ویژه‌ای نسبت به آنها وجود داشته باشد و همچنین با هماهنگی منابع طبیعی، ستاد اطفاء جنگل‌ها در شهرستان شفت تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه 86 درصد از شهرستان شفت و 75 درصد از روستاهای شفت از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: در ایام بحران، ذخیره سوخت نفت سفید برای خانوارهایی که از نعمت گاز بهره‌مند نیستند فراهم شود و همچنین اداره گاز و مسئولان ذیربط مردم را تشویق به گرفتن کنتور گاز کنند.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه شهرستان شفت‌ دارای 500 هکتار آب‌بندان دارد که 14 هکتار در ملاسرا پاکسازی شده است، ادامه داد:  مدیران بحث بازدید از آب‌بندان‌ها را در دستور کار داشته باشند و هرگونه گزارش در زمینه آب‌بندان‌ها رابه ما اطلاع دهید./ تسنیم