کد خبر: 52067تاریخ انتشار : 2:03:20 - سه شنبه 18 اکتبر 2016

الهام‌چرخنده:

می‌مانم تا در مقابل بازیگرانی که می‌روند و عریان می‌شوند، الگو باشم/ کسی نمی‌تواند بگوید تا دیروز چگونه‌بودی/ سه سال است که صدا و سیما به من کار نمی دهد

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: با تمام سختی های راهی که انتخاب کردم از پا نخواهم نشست تا شاید بتوانم در برابر برخی از دختران شیعه که تحت عنوان هنرمند و بازیگر به خارج از کشور می روند و عریان می شوند الگویی برای مردم شوم.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الهام چرخنده، بازیگر سینما و تلویزون در حاشیه همایش رهروان زینبی ویژه بانوان که به همت اداره اوقاف و امور خیریه ساوجبلاغ در امامزاده هادی(ع) و علی نقی(ع) این شهر برگزار شد  گفت: سه سال است که صدا و سیما به من کار نمی دهد و این اتفاقی خیلی خوب است و خداوند را برای آن شاکر هستم.

وی تصریح کرد: شاید این خواست خدا بود که زمانی به عرصه سینما و تلویزیون بیایم و تا حدی شهرت پیدا کنم و ماجرای با حجاب شدنم دیده شود، نه به خاطر اینکه شخصأ مطرح شوم بلکه بتوانم، شاید الگویی شوم برای مردم در برابر برخی از دختران و زنان شیعه ای که به عنوان بازیگر و هنرمند به خارج از کشور می روند و عریان می شوند.
چرخنده با بیان اینکه همیشه خیلی زود دیر می شود و کاش من زودتر از اینها وارد شرایط کنونی خود می شدم اظهار داشت: من ماندم و می مانم، این راه سختی های بسیار دارد ولی آنقدر شیرین است که اگر در این راه تو را کتک بزنند، دندانت را بشکنند، به پایت چماق بزنند و ناسزاهای ناموسی به تو بدهند، نوش جان شیرینمان می شود زیرا ما با حضرت زینب(س) قرار بسته ایم و رهرو ایشان محسوب می شویم.

وی ادامه داد: این بانوی بزرگ را بر خار مغیلان کشیدند و بردند، تازیانه بر پیکر مطهرش زدند، ولی با تمام این احوال کسی که کربلا را بعد از شهادت امام حسین(ع) زنده نگه داشت و پیام عاشورا را به همه انتقال داد ایشان بود و تمام اینها برای رهروانشان درسی بزرگ است.

این بازیگر و هنرمند ایرانی افزود: ائمه اطهار افرادی مانند حر را نیز می پسندند و این به آن معنی است که کسی نمی تواند بگوید تا دیروز چگونه بودی، ائمه اطهار می گویند، حالا که لبیک گفته ای بیا به لشکر ما بپیوند، تو نمک سفره ما هستی و من وقتی داستان زندگی حر را خواندم و مطلبش را با جان دلم فهمیدم حس کردم که هنوز انسان هستم و می خواهم جور دیگری نفس بکشم.

الهام چرخنده گفت: امروز همه اینجا جمع شده ایم تا پای ارزشهای کشورمان ایستادگی کنیم و عفاف و حجاب را زنده نگاه داریم زیرا این کمترین کاری است که می توانیم برای کشور اسلامی خود و در برابر فداکاری رزمندگان و شهدا انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: سالها پس از دفاع مقدس نیز هنوز راه شهادت باز است و مردان غیور و نیکوسرشت کشور به آن سمت می روند و به برکت ایستادگی و از جان گذشتگی آنان و رهبری های مقام عظمی ولایت است که همچنان  کشوری با جغرافیای امن داریم.

چرخنده در پایان افزود: ما رهروان زینب باید وظیفه خود را در مقابل این جانفشانی ها با حجاب و عفاف خود به انجام برسانیم.