کد خبر: 52059تاریخ انتشار : 1:51:21 - سه شنبه 18 اکتبر 2016

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان خبر داد

راه‌اندازی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در دانشگاه گیلان

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان از راه‌اندازی این حوزه در راستای ایجاد مرکزی در راستای تربیت دانشجویان علاقه‌مند به اسلام و انقلاب در فرآیند اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل رنجبر بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت 42 مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در کشور اظهار کرد: از سال 1377 حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی از راه‌اندازی چهل و سومین مرکز حوزه علوم اسلامی در راستای تربیت دانشجویان علاقه‌مند به اسلام و انقلاب در فرآیند اسلامی سازی دانشگاه و وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه گیلان خبر داد.

این مسؤول افزود: 27 مهر ماه جاری مراسم افتتاحیه مرکز مذکور در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان گفت: تعلیم و تربیت دانشگاهیان مشتاق و مومن به اسلام و انقلاب بر پایه نظام اندیشه و علوم اسلامی به منظور اثرگذاری در عرصه جهاد علمی و فرهنگی در راستای تحقق دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی از اهداف ایجاد این مرکز است.

وی با بیان اینکه جذب دانشجویان نخبه در فرآیند بلندمدت مد نظر مرکز مذکور است، به جذب دانشجویان با تفکر اسلامی، انقلابی و آرمانی در مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاه گیلان اشاره کرد.

رنجبر گفت: علوم با رویکرد اسلامی و پژوهشی به دانشجویان در مرکز مذکور ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رابطه عمیق و مستحکمی بین استاد و دانشجو در مرکز حوزه علوم اسلامی برقرار می‌شود، بیان کرد: کلاس‌های مرکز مذکور تلفیقی از حوزه و دانشگاه است.

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان، تربیت جهادی را از رویکردهای این مرکز دانست و خاطرنشان کرد: هسته‌های مختلف در حوزه‌های جهاد علمی و فرهنگی با رویکرد الهی، دینی و توحیدی در مرکز مذکور فعال می‌شوند.

رنجبر بر تربیت دانشجویان ماموریت‌گرا در راستای ایفای نقش خود در جامعه اسلامی تأکید کرد و یادآور شد: دانشجویان باید در جایگاهی قرار گیرند تا بتوانند نقش خود برای رسیدن به جامعه آرمانی را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه آموزش‌ها در مرکز حوزه علوم اسلامی تربیت محور است، اظهار کرد: تزکیه و تربیت محور آموزش در این مرکز است.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان، ثبت‌نام در این حوزه را از طریق سایت www.hodat.ir عنوان کرد و متذکر شد: از بهمن ماه امسال کلاس‌های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در دانشگاه گیلان آغاز می‌شود.

رنجبر با اشاره به اینکه محدودیتی در ثبت نام دانشجویان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: فرآیند جذب دانشجویان سخت است و تنها دانشجویان واجد شرایط پذیرش می‌شوند.

وی، مدت دوره ترم حوزه علوم دانشگاهی را شش ماه خواند و تصریح کرد: دانشجویان قبل از برگزاری کلاس‌ها به مدت دو روز در کارگاه آموزشی رسالت الهی شرکت می‌کنند./فارس