کد خبر: 51580تاریخ انتشار : 15:09:54 - دوشنبه 10 اکتبر 2016

عضو هیات امنای مسجد حضرت علی اصغر(ع) سیاه چاه؛

رئیس اداره اوقاف گفت ما پول نداریم به شما کمک کنیم

8روز از محرم می گذرد و هنوز هیچ کدام از مسئولین شهرستان که در بیشتر مساجد فومن حضور یافته اند به مسجد ما نیامده اند در صورتی که در جریان وضعیت بحرانی ما می باشند.

امیرمحمد مهرورز/ به گزارش بهجت نیوز؛ مسجد حضرت علی اصغر(ع) سیاه جاه یکی از مساجد فعال شهرستان فومن می باشد که متاسفانه قبل از فرارسیدن ماه محرم این مسجد با خسارات ناشی از سرقت و بی احترامی مواجه شد و اکنون هیات امناء این مسجد با مشکلات مختلفی مواجه هستند این قضیه بهانه ای شد تا دقایقی کوتاه در ارتباط با مشکلات این مسجد با یکی از زحمت کشان فعال مسجد حضرت علی اصغر سیاه چاه به گفتگو بنشینیم؛

حاجیه خانم حقیقت خواه در ارتباط با وضعیت مسجد حضرت علی اصغر(ع) سیاه چاه گفت: قبل از فرارسیدن ماه محرم چند بار به مسجد بی حرمتی شده است و در این حوادث شیشه پنجره های مسجد شکسته شد و فرش های مسجد در آتش سوخت،یک بار هم که فردی می خواست با 20لیتر نفت مسجد را آتش بزند که در آن موقع اهالی محل او را دستگیر  کردند و تحویل نیروی انتظامی دادند که وی در حال حاضر در زندان به سر می برد.
وی در ارتباط با کمک مسئولین به مسجد اظهار کرد: دو نفر از اهالی محل نزد فرماندار فومن رفتند و برای کمک مالی و مفروش کردن مسجد درخواست کمک کردند که وی همان لحظه با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فومن تماس گرفت و از او خواست تا مشکل این مسجد را حل کند،که بنده به اداره اوقاف و امور خیریه مراجعه و مشکلات مسجد را با رئیس اداره فوق مطرح کردم اما وی  در پاسخ به درخواست ما گفتند بروید مغازه آقای تشکری که فرش های زیبائی دارد و آنجا فرش بخرید،بنده عرض کردم ما  شدیدا مشکل مالی داریم و من آمدم از شما کمک بگیرم، وی گفت ما هم پولی نداریم به شما کمک کنیم بروید از مردم بگیرید.
این فعال فرهنگی در این مسجد تصریح کرد:  8 روز از محرم می گذرد و هنوز هیچ کدام از مسئولین شهرستان که در بیشتر مساجد فومن حضور یافته اند به مسجد ما نیامده اند در صورتی که در جریان وضعیت بحرانی ما می باشند.
وی در ادامه بیان داشت: ما 25سال است که هیات داریم و هر سال هیئت زنجیر زنی می بریم امسال وضعیت ما به لحاظ در اختیار داشتن تجهیزات مورد نیاز برای هیات زنجیرزنی به صورت مطلوبی نیست. در ارتباط با قضیه فرش ها هم باید بگویم 4 فرش مسجد ما در آتش سوزی سوخته بود و برای مسجد فرشی نداریم چند نفر  از اهالی محل فرش های خانه شان را آنهم به صورت موقت در اختیار ما قرارداده اند، وضیعت وضو خانه و سرویس بهداشتی هم مطلوب نیست و به تعمیر اساسی نیاز دارد.
عضو هیات امنای این مسجد افزود: ما در مسجد نیرو های زیادی برای هیات زنجیر زنی داریم و این جوانها  ما را همراهی می کنند ولی وسایل مورد نیاز برای هیات زنجیر زنی نیاز به تعمیر دارد و برای تعمیر هم به پول نیاز داریم که نداریم.
وی در پایان با گلایه از مسئولین اداره اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: بنده میخوام بدانم که بودجه و اعتبار اداره  اوقاف چه می شود که بودجه برای تامین فرش های مورد نیاز ما را ندارند و بنده بعد از دهه اول محرم به بیت رهبری خواهم رفت و مشکلات را آنجا شرح میدهم و انشاءالله این مشکلات حل خواهد شد.بنده باید یک تشکر ویژه از جوانان سیاه چاه داشته باشم که همواره با ما در برگزاری مراسمات همراهی داشتند.

dscf4133 dscf4134 dscf4135 dscf4136 dscf4137 dscf4140 dscf4141 dscf4142 dscf4143

  1. شهروندعادی گفت:

    ریس فعلی اداره اوقاف ازضعیف ترین مدیران شهرستان است که متاسفانه بازدوبندهای شهرستانی واستانی سالهاست که برمسندریاست تکیه زده وبودونبودش برای فومن یکی است .دست کم حضرتشان بفرمایند اداره اوقاف درآمدهای نجومی ازموقوفات وزیارتگاههاراکجاهزینه می کند…ضمن اینکه ازپیگیری این خواهرعزیزودلسوز سپاسگزاریم…ازمسولین امرانتظارپاسخگویی به مردم شریف محله سیاه چاه راداریم