کد خبر: 51401تاریخ انتشار : 1:27:36 - شنبه 8 اکتبر 2016

خواب خوش اصلاح طلبان ناخوش می شود؟!

وقتی انتخاب ناظران بر انتخابات، ابطال می شود!

کوچکی نژاد ضمن تایید برگزاری مجدد انتخابات، افزود: با توجه به اینکه انتخابات هیات نظارت کشور انجام نشده بود و قبل از آن در گیلان انتخابات برگزار شد، بنابراین این انتخابات باطل است و مجددا انتخابات هیات نظارت برگزار میگردد!

به گزارش بهجت نیوز به نقل از صریح خبر، همانگونه که در خبرها آمده بود سه نفر از نمایندگان گیلان بعنوان اعضای هیات نظارت بر انتخابات شهر و روستا در گیلان انتخاب شدند.

متعاقب آن خبرهایی از گوشه و کنار شنیده میشد که این انتخابات ملاک نبوده و رسمیت نداشته و بناست مجددا انتخابات برای مشخص شدن اعضای هیات نظارت انجام شود!

کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در گفتگویی ضمن تایید برگزاری مجدد انتخابات، افزود: با توجه به اینکه انتخابات هیات نظارت کشور انجام نشده بود و قبل از آن در گیلان انتخابات برگزار شد بنابراین این انتخابات باطل است و مجددا انتخابات هیات نظارت برگزار میگردد.

کوچکی نزاد افزود: امروز انتخابات هیات نظارت کشور انجام شده است و در گیلان، قبل از آن صورت گرفته بود و بحثی بین همکاران بود و با توجه به این موارد این انتخابات ملغی است و مجدد انتخابات برگزار میشود.

دکتر قربانی، نماینده آستانه هم در این خصوص گفت: یک رای گیری بین مجمع نمایندگان استان انجام شد و سه نفر از دوستان ما با همکاران رایزنی کرده و اعلام آمادگی کردند و در اولین نشست مجمع نمایندگان که بعد از ۷ خرداد تشکیل شد، رای گیری صورت گرفت و این سه نفر انتخاب شدند ولی آیین نامه داخلی را  که پرسیدیم از قرار معلوم چون هیات نظارت مرکزی در کشور از طریق صحن مجلس تشکیل نشده و به استانها ابلاغ نشده بود این انتخابات جای سوال دارد.

قربانی گفت: بنده  از اقای کولیوند، که رییس هیات نظارت در دوره قبل بود نیز سوال کردم و از ایشان پرسیدم آیا این مورد محل اشکال است؟ که ایشان نیز گفتند بله، این موضوع محل اشکال دارد.

نماینده آستانه ادامه داد: جای نگرانی نیست و اگر مجدد رای گیری شود باید به نظرات دوستان احترام گذاشت. دو مولفه برایمان مهم است اول قانون مداری و دوم رای اکثریت که امیداوریم این اتفاق بیفتد

دکتر قربانی افزود: هیات نظارت مرکزی در صحن علنی  مجلس انتخاب میشود ولی هیات نظارت استانها را مجمع نمایندگان استان انتخاب میکنند و هیات نظارت شهرستان ها با هماهنگی و  نظر نماینده هر شهرستان و انتصاب هیات نظارت استان تشکیل میکردد.

وی تصریح کرد: چون هیات نظارت کشور تشکیل نشد جای بحث دارد که چطور هیات نظارت استان تشکیل شده است؟

وی گفت: استعلامی از هیات رئیسه مجلس شده که نظر آنها را جویا شویم و اگر آنها این ایراد را درست بدانند باید انتخابات مجدد برگزار شود.