کد خبر: 51345تاریخ انتشار : 2:42:17 - جمعه 7 اکتبر 2016

عضو شورای شهر رشت:

باید درباره‌ی انتخاب روز رشت تجدید‌نظر شود / ۸دی می‌تواند به عنوان روز رشت ثبت شود

عضو شورای شهر با بیان اینکه مطرح شدن موضوع کشتار و به شهادت رساندن صدها رشتی ها در تظاهرات سال ۱۳۰۵ همزمان با تعطیلات شورا بوده است گفت: با تشکیل اولین جلسه‌ی کمیسیون فرهنگی پیگیر تغییر روز رشت خواهم بود.

به گزارش بهجت نیوز؛محمد حسین واثق کارگرنیا عضو شورای اسلامی شهر رشت  درباره‌ی کج سلیقگی شورا در نامگذاری روز رشت اظهار داشت: پیشنهاد روز ۱۲ دی به عنوان روز رشت از سوی شهردار به شورا داده شد و ما نیز روز ۸ دی را به عنوان روز رشت پیشنهاد داده بودیم.

وی افزود: روز ۸ دی مردم گیلان زرودتر از سایر نقاط کشور بر علیه فتنه ۸۸ قیام کردند و در روز بعد سایر شهرها نیز به این قیام پیوستند و به ندای رهبر انقلاب لبیک گفتند و به نظر من این روز می‌تواند به عنوان روز رشت معرفی شود.

کارگرنیا با بیان اینکه در زمان طرح موضوع در شورا بحث کشتار صدها رشتی در روز ۱۲ دی مطرح نشده بود گفت: باید درباره‌ی روز رشت تجدید نظر شود.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه مطرح شدن موضوع کشتار و به شهادت رساندن صدها رشتی ها در تظاهرات سال ۱۳۰۵ همزمان با تعطیلات شورا بوده است اظهار کرد: کمیسیون‌های شورا نیز طی هفته‌های اخیر تشکیل شده است و با تشکیل اولین جلسه‌ی این کمیسیون‌ها بنده پیگیر موضوع تغییر روز رشت خواهم بود./8 دی