کد خبر: 51191تاریخ انتشار : 17:39:51 - سه شنبه 4 اکتبر 2016

عضو مجلس خبرگان رهبری:

غربی‌ها از جریان “مخوف بشری” که امنیت جهان را به خطر انداخته حمایت می‌کنند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه خط قرمز ما دین ما است و توهین به دین و مقدسات جرم است، گفت: خط قرمز غربی‌ها جریان‌های مخوف بشری است که امنیت را در کل جهان به خطر انداخته است.

به گزارش بهجت نیوز، آیت الله رضا رمضانی گیلانی در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) که در مهدیه رشت برگزار شد در مورد اهمیت رهبری در جامعه اسلامی اظهار داشت: جهت روشن شدن احکام اسلام در جامعه اسلامی نیازمند به رهبری هستیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر خواستار پیاده شدن احکام دین در جامعه اسلامی هستیم نیازمند رهبری آگاه با تمامی ویژگی‌های هدایت هستیم، گفت: مقام معظم رهبری دارای تمامی این ویژگی‌ها هستند.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با بیان اینکه در مبحث ولایت تکوینی، ائمه معصومین و امامان(ع) دارای تصرفاتی هستند که از بحث خارج است، افزود: معجزات امامان و پیامبر اکرم(ص) و کارهایی که ایشان انجام دادند در ارتباط با جایگاه نفس ایشان است که از مبحث ما خارج است.

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ‌­های شیعه با تاکید بر اینکه معجزات ائمه معصومین و امامان(ع) در طول تاریخ در کتاب‌های تاریخی نقل شده و به اثبات رسیده است، خاطرنشان کرد: ولایت تکوینی به اذن خداست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ولایت، مسئولیت جامعه را عهده‌دار است و جامعه را سرپرستی می‌کند، مطرح کرد: ولایت به معنای سرپرستی است.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه نوعی سرپرستی و نوعی جانشینی پیامبر اکرم(ص) با واسطه امام(ع) است، مطرح کرد: ولایت به معنای ولی و سرپرستی است و به معنای وکیل خطاب نمی‌شود.

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ‌­های شیعه گفت: در وکالت، موکل قدرت را به وکیل می‌دهد و یا از او سلب می‌کند و به اندازه قدرتی که موکل به وکیل می‌دهد می‌تواند کاری انجام دهد.

رمضانی با بیان اینکه ولی، نقش پدر بودن را برای افراد جامعه دارد و با پدر و مادر شناسنامه‌ای تفاوت دارد، مطرح کرد: انتخاب کردن پدر و مادر طبیعی برعهده ما نیست اما انتخاب پدر امت به‌عنوان رهبر جامعه بر انتخاب ما است.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با بیان اینکه برخی بر این باور هستند که ولایت در جایگاه وکالت است و ولی نمایندگی از طرف مردم را دارد و می‌توانند نمایندگی را از ولی سلب کنند، گفت: این مهم باید برای جوانان، دانشجویان و دانش آموزان تفسیر شود و بیان کنند که پیامبر ولی خدا و سرپرست جامعه است و برحسب فرمان الهی حکم می‌کند.

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ‌­های شیعه با اشاره به اینکه در اسلام بحث بیعت در قرآن آمده است و یکی از ابعاد و جایگاه ولایت حاکم بودن است، گفت: برای ظهور حاکم، بیعت لازم است که در غدیر این مهم رخ داد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که “غدیر کربلای عوام و کربلا غدیر خواص” است، افزود: کربلا برای تثبیت غدیر و فهم یک جریان سالم به نام اسلام ناب در برابر اسلام علوی و عباسی آمده است.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه غدیر فهم میزان اسلام ناب است، خاطرنشان کرد: در مرحله نخست باید درست متوجه شویم چون اگر فهم اشتباه باشد تا انتها به انحراف کشیده می‌شود و این فهم فندانسیون جریان حرکت سالم انسان است.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با بیان اینکه در غرب هم مردم سالاری وجود دارد و مردم تعیین کننده سرنوشت خود هستند، مطرح کرد: در مردم سالاری نظام‌های غربی که مردم سالاری صرف است پایه‌های ارزشی و ارزش‌های انسانی و دینی و معنوی ملاک نیست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نگاه غربی‌ها سکولار است ولی در نظام اسلامی هدف شناساندن دین به فرزندان است، گفت: دین شناسی، دین باوری و دینداری سه مرحله شناساندن و تبیین دین در اسلام است.

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ‌­های شیعه با بیان اینکه گفتن این سخن که جوان‌ها دین گریز هستند تعبیر دشمن و نقشه دشمن است،  مطرح کرد: دین زیباترین و جامع‌ترین عزت را به انسان می‌دهد و مگر می‌شود انسان طالب عزت نباشد.

وی با اشاره به اینکه ریخته شدن خون امام حسین(ع) در میدان نبرد برای حفظ ارزش‌ها در جامعه بشری بوده است و همه موظف هستند تا احکام دین و ارزش‌های دین را در نظام اسلامی بشناسانند، گفت: شناساندن دین وظیفه مهم در نظام اسلامی است و تمامی قوا وظیفه دارند تا در این عرصه جدی باشند چون سوگندنامه همگان است و باید دین و احکام دینی و ارزش های دینی اجرا شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه خط قرمز ما دین ما است و توهین به دین و مقدسات جرم است، گفت: خط قرمز غربی‌ها جریان‌های مخوف بشری است که امنیت را در کل جهان به خطر انداخته است.

وی با بیان اینکه از نظر رسانه‌های غربی، توهین به دین و اهانت به مقدسات جزء آزادی بیان است، افزود: قرآن و پیامبر در نزد ما مقدس هستند و اهانت به پیامبر یعنی جریحه دار کردن قلب بیش از 1 میلیارد و 700  میلیون نفر و برخلاف قانون بشری است.

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ‌­های شیعه  با تاکید بر اینکه عاشورا با اسلام گره خورده است و نمی‌توان عاشورا را از اسلام جدا کرد، گفت: ما نتوانستیم قدر عاشورا را آن‌گونه که هست بدانیم.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با بیان اینکه اگر قدر عاشورا را می‌دانستیم امروزه به‌واسطه فرهنگ عاشورایی دنیا را فتح می‌کردیم، خاطرنشان کرد: برخی در محرم قمه زدن را ملاک قرار می‌دهند که این عده از ظرفیت عاشورا استفاده نکرده‌اند و جوانان را منحرف کردن است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه عاشورا ظرفیت‌های عظیم بین‌المللی دارد و اگر هر بخش از این ظرفیت‌ها امروز مورد استفاده قرار بگیرد دنیا را فتح می‌کنیم، افزود: فهم عمیق عاشورا ایستادگی در برابر ظلم و توجیه نکردن آن است./تسنیم