کد خبر: 51162تاریخ انتشار : 0:47:25 - سه شنبه 4 اکتبر 2016

عدم شفافیت و قاطعیت در بیان تصمیم مدیرعامل سپیدرود/کناره گیری از جام حذفی نوعی بی احترامی به تماشاگرها بود/آیا سپیدرود از فوتبال فومن وحشت دارد؟!

جمعه گذشته در حالی که مردم و تماشاگران خود را آماده کرده بودند برای یک بازی زیبا و حساس به یک باره در سایتهای کشوری و خبرگزاری ها خبر رسید که سپیدرود به بازی نخواهد رسید

رضا اکبری/ به گزارش بهجت نیوز؛  همه چیز آماده بود برای یک بازی مهیج و زیبا. بعداز سالهای سال فومن وورزشگاه پیرش می رفت که یادآور سالهای گذشته اش را زنده نماید روزگاری که نه تنها سکوهای تماشاگرانش بلکه اطراف زمین مملو از جمعیت بود و در این شلوغی صداهای شیپور آقا غلام بهبودی بیشتر از همه طنین انداز بود . یادش بخیر بازیکنانی که اکنون روح بلندشان در دنیای دیگر آرام گرفته اند کاپیتان محبوب و شهید شهرمان رضا ادبی و زنده یادان نبوتی ، پرکار ، اخوان و … که فوتبال فومن به آنها می نازید به مربیگری مردان با اخلاقی که هنوز سخنانشان درس زندگی برای پیشکسوتان کنونی شهرماست احمدآقا افتخاری و عطا خان صلاحی
جمعه گذشته در حالی که مردم و تماشاگران خود را آماده کرده بودند برای یک بازی زیبا و حساس به یک باره در سایتهای کشوری و خبرگزاری ها خبر رسید که سپیدرود به بازی نخواهد رسید اما هیئت فوتبال استان اعلام نمود که تاکنون نامه ای مبنی بر انصراف تیم به دست ما نرسیده است و ما این خبر را تکذیب می نماییم تا اینکه در خبرگزاریها این نامه از سوی باشگاه سپیدرود منتشر گردید:
«ریاست محترم هیئت فوتبال گیلان با سلام و احترام همانطور که مستحضرید مرحله سوم جام حذفی بین تیم فوتبال شهرداری فومن و سپیدرود در روز جمعه در ورزشگاه ازادی فومن برگزار خواهد گردید . نظر به اینکه ورزشگاه یادشده فاقد جایگاه تفکیکی میزبان و مهمان ، جایگاه ویژه ، جایگاه خبرنگاران ، جایگاه استقرار دوربین های صداوسیما وفاقد استانداردهای لازم برای برگزاری مسابقات سطح بالای فوتبال می باشد پیش بینی می گردد که برگزاری این مسابقه درورزشگاه آزادی فومن به علت اجتماع هواداران و سایر مشکلات موجود با حوادث غیر متعارفی مواجه شود از این رو ضمن توجه آن هیئت محترم به اهمیت این بازی و اعلام آمادگی صدا وسیما برای پخش زنده این مسابقه در صورت تغییر ورزشگاه خواهشمنداست ترتیبی اتخاذ فرمایید که این مسابقه درورزشگاهی دارای حداقل استانداردهای ملی نظیر ورزشگاه سردارجنگل یا دکتر عضدی برگزار شود . با تشکر محمدپورمحسن مدیر عامل باشگاه سپیدرود رشت »
پس از انتشار این نامه مجید مرآت رییس هیئت فوتبال فومن در یک مصاحبه ای جواب مدیر عامل باشگاه سپیدرود را اینگونه دادند :
هیچ مشکلی برای بازی روز جمعه نداریم و مسئولان سپیدرود از روی ناآگاهی چنین صحبت هایی را انجام داده اند.
رییس هیئت فوتبال فومن گفت : علت ارسال چنین نامه ای از سوی سپیدرودی ها به هیئت فوتبال استان ناشی از بی اطلاعی مسئولین سپیدرود از شرایط ورزشگاه فومن است و نباید با این صحبت ها باعث حساسیت بیشتر بازی روز جمعه شوند و نیازی به ایجاد جنگ روانی به این شکل نیست.
مرآت در ادامه این گونه به صحبت های خود ادامه داد که بیش از 400 میلیون تومان برای آماده کردن جایگاه vip ، جایگاه مخصوص فیلمبرداری، فنس های 4 متری، دیوار کشی ورزشگاه، رختکن مجهز، اتاق داوران، سرویس بهداشتی و… هزینه کرده ایم و استاندارهای لازم رعایت شده است.وی در ادامه افزود:
این حق قانونی ماست و ما از حق خودمان دفاع میکنیم و از حق خود نمی گذریم ورزشگاهی که در لیگ دسته دوم میزبان حریفان است در جام حذفی هم میزبان رقبای ما نیز است.
رئیس هیئت فوتبال فومن که خود نیز سرهنگ بازنشسته ی نیروی انتظامی است، در خصوص امنیت تماشاگران تیم میهمان نیز صحبت هایی را انجام داد و افزود که رایزنی های لازم با نیروی انتظامی صورت گرفته و مشکلی برای برقراری امنیت نداریم.
لازم به ذکر است که این ورزشگاه مورد تایید فدراسیون قرار گرفته و هم اکنون نیز مسابقات شهرداری فومن در لیگ 2 کشور، در همین ورزشگاه برگزار می شود و به نظر نمی رسد نامه ی باشگاه سپیدرود به نتیجه ای برسد.
پس از مصاحبه رییس هیئت فوتبال بود که خبرگزاریها نوشتند سپیدرود برای بازی روز جمعه آماده می شود حتی نوشتند که در یکی از هتل های رشت هم اردو رفته اند اما در بعضی از سایتها هم نوشته بودند که بازیکنان سپیدرود بخاطر بی توجهی باشگاه به آنها و عدم پرداخت مطالباتشان حاضر به بازی نیستند . در حالی که گمانه زنیهای مسئولان فومنی با استان این را نشان می داد که هنوز از طرف باشگاه سپیدرود نامه ای مبنی بر انصراف تیم بدست آنها نرسیده است در نتیجه بازی در زمان اعلام شده انجام خواهد گرفت . در روز جمعه در حالی که باران پاییزی می بارید خیل زیادی از تماشاگران در ورزشگاه حضور پیدا نمودند و حتی داوران بازی و نماینده فدراسیون هم در موقع مقرر در ورزشگاه حاضر بودند اما با همه این ها تیم سپیدرود به علت های مختلفی که برای کسی مشخص نشد به فومن نیامد و طی یک صورت جلسه نتیجه بازی 3 بر 0 شهرداری فومن پیروز میدان معرفی شد تا در مرحله چهارم حریف شهرداری تبریز گردد که برای میزبانیش باید قرعه کشی گردد.
در حاشیه این روز که همه چیز برای بازی آماده بود و رییس هیئت فوتبال حتی صبح همان روزش با فرماندهی نیروی انتظامی فومن برای جایگاه تیم مهمان و ایجاد نظم در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودند با مجید مرآت گفت و گویی کوتاهی انجام دادیم . مردی که در زمان حضورش بعنوان رییس هیئت فوتبال زحمات زیادی را برای این رشته ورزشی کشیده است . اگر چه انتقادهایی هم به ایشان وارد است اما حقیقتا کارهای زیربناییش در ساخت وساز و سخت افزاری بسیار خوب و نمره قابل قبولی گرفته است تا جاییکه اکنون زمین فوتبال فومن قابل مقایسه با سالهای گذشته خودش نیست و این نبود مگر اینکه ایشان بخاطر روابط خود با افراد توانست این تحولات را ایجاد نماید. در حین گفتگو به اتاقهای بسیار شیک ورزشگاه هم سر زدیم رختکنی که الگو گرفته از رختکن باشگاه بایرن مونیخ بود . با کمد لباسها و جایگاه نشیمن بازیکنان و مربی اتاق کنفرانس و داوران و همه مهمتر سرویس های بهداشتی و حمام که بسیار زیبا و شیک ساخته شده بود . وقتی اینها را دیدم یاد سخنان مدیر عامل باشگاه سپیدرود افتادم که حرفهای خود را بر چه اساسی زده است و آیا برای یک مدیر عامل عیب نیست که ندانسته حرفی بزند و اکنون هم که شنیده ام استعفا داده خوشحال شدم که سپیدرود می تواند موفق تر از این در سطح فوتبال کشور شود چون حتما ایشان در جاهای دیگر هم چنین خطای بزرگی انجام می دهد . خلاصه مرآت در سخنان خود از مهندس خدابنده لو بسیار یاد نمود که همه این تحولات با حمایت ایشان بوده است مردی که بدون هیچ توقعی برای این شهر و ورزش آن زحمت کشیده و می کشد و ما کاری نتوانستیم برایش انجام دهیم مگر اینکه دعای خیر مجموعه تیم و مردم ورزش دوست این شهربدرقه راهش شود . البته مرات قسمتی از هزینه ورزشگاه را هم از سرانه فرهنگی شهر نام بردند که با تلاش رییس وقت تربیت بدنی آقای غفاری انجام گرفت که در بودجه شهرستان تامین گردید . وی همچنین حمایتهای شهردار را هم بسیار تاثیر گذار دانستند و گفتند : ایشان با حمایتهای خود از تیم همیشه موجب بالابردن روحیات بازیکنان می شدند و با هیئت توسط عوامل و کادر باشگاه بسیار هماهنگ بودند و از هیچ کمکی هم دریغ نمی کردند . وی در کلام خود از تغییرات بوجود آمده در ورزشگاه گفت : مطمئن هستم اگر هرکس این ورزشگاه و ظرفیتهایش را مشاهده نماید لذت می برد . ایشان معتقد بودند که همه مسئولان این شهر باید این تیم را حمایت کنند زیرا در این زمان که بسیاری جوانان به سوی قهوه خانه ها و قلیانسراها می روند و جای مناسبی هم برای پرکردن اوقات فراغت آنها نداریم در یک روز هزار نفر برای دیدن یک بازی به ورزشگاه می آیند و چند ساعت وقتشان را به این اختصاص می دهند و در ثانی ساعتها هم پس از بازی به تفسیر آـ« می پردازند پس این ورزش می تواند بسیاری از دغدغه های مسئولان را نسبت به اوقات فراغت جوانان حل نماید و انتظار هم اینست که ما را در این کار حمایت کنند . باور کنید اکنون خیلی از چیزهاست که از بودجه شخصی تامین شده است اما برای این جوانان باید که انجام داد . وی در خاتمه سخنانش مجددا از حمایتهای همه عزیزان تقدیرو تشکر نمود . البته ما از ایشان قول گرفتیم که در زمان مناسب مصاحبه مفصلی با وی درباره هیئت فوتبال انجام دهیم
تصاویر مربوط به امکانات ورزشگاه آزادی فومن می باشد که با تلاش هیئت فوتبال شهرستان فومن که در راس آن رییس هیئت فوتبال مجید مرآت قراردارد تهیه شده است و معلوم نیست مدیر عامل باشگاه سپیدرود که یکی از ریشه دارترین باشگاه ورزشی در ایران است چگونه و بر اساس چه اخباری اعلام می نماید که فومن فاقد چنین امکاناتی هست . اکنون باید آقای پورمحسن مدیر عامل باشگاه مردمی سپیدرود بخاطر اخبار کذب و نادرستش از عموم مردم فومن عذرخواهی نماید . باشد که مدیران باشگاه های استان مان همیشه در بیان اخبار واقعیتها را بیان داشته تا خدای نکرده مردم نسبت به خیلی ها بدبین و دلگیر نشوند .

photo_2016-10-04_00-36-02 photo_2016-10-04_00-36-14 photo_2016-10-04_00-36-19 photo_2016-10-04_00-36-22 photo_2016-10-04_00-36-25 photo_2016-10-04_00-36-29 photo_2016-10-04_00-36-33 photo_2016-10-04_00-36-36 photo_2016-10-04_00-36-39 photo_2016-10-04_00-36-44 photo_2016-10-04_00-36-49 photo_2016-10-04_00-36-54 photo_2016-10-04_00-36-57 photo_2016-10-04_00-37-01 photo_2016-10-04_00-37-04 photo_2016-10-04_00-37-11 photo_2016-10-04_00-37-14 photo_2016-10-04_00-37-18 photo_2016-10-04_00-37-25