کد خبر: 51114تاریخ انتشار : 14:38:02 - دوشنبه 3 اکتبر 2016

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت؛

حماسه عاشورا شورانگيز‌ترين حماسه تاريخ بشري است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام بیان داشت: حماسه عاشورا شورانگيز‌ترين حماسه تاريخ بشري است كه نيرومندترين احساسات ميليون‌ها انسان را برانگيخته است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده 12 مهر 95 طی مصاحبه ای ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) اظهار داشت: ارزش ، اعتبار و عظمت شخصيت امام حسين‌(علیه السلام) و نهضت وي، امروز همه آحاد مردم را تحت تاثير قرار داده است، به طوري كه نه تنها دوستان و پيروانش، بلكه بيگانگان هم قيام مقدس كربلا را با احترام و تكريم ياد مي‌‌كنند.
وي افزود: امام حسين(علیه السلام) در سرزمين کربلا به شهادت رسيد تا امر به معروف و نهي ازمنکر را احياء کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در ادامه سخنان خود، مردم را به شناخت واقعي امام حسين (علیه السلام) دعوت کرد و ابراز داشت : بر همه ی ما لازم است ، مطالعه دقيقي از زندگاني سالار شهيدان داشته باشيم و آن را به جوانان انتقال داده و نسبت به هدايت آنان در شناخت وقايع ديني اقدام کنیم.
امام جمعه موقت شهرستان شفت خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه در عزاداري ها به مسائل عاطفي و احساسي توجه بيشتري شده است و در مقابل به تبيين حقايق واقعه کربلا و علت قيام امام حسين(علیه السلام) كمتر پرداخته می شود.
حجت الاسلام ابراهیم زاده ضمن تاکيد بر حفظ امانت داري در نقل وقايع عاشورا ، بر استفاده مبلغين و روحانيون از کتب مقتل تاکيد کرد.
این مسئول در بخش پایانی سخنان خویش از کلیه روحانیون، مداحان، هیئات مذهبی، هیئات امنای مساجد، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا جهت بسترسازی مناسب برای اقامه عزای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) تقدیر و تشکر نموده و اظهار امیدواری کرد این تلاشهای خالصانه مقبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد.