کد خبر: 51114تاریخ انتشار : ۱۴:۳۸:۰۲ - دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت؛

حماسه عاشورا شورانگیز‌ترین حماسه تاریخ بشری است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام بیان داشت: حماسه عاشورا شورانگیز‌ترین حماسه تاریخ بشری است که نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را برانگیخته است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده ۱۲ مهر ۹۵ طی مصاحبه ای ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) اظهار داشت: ارزش ، اعتبار و عظمت شخصیت امام حسین‌(علیه السلام) و نهضت وی، امروز همه آحاد مردم را تحت تاثیر قرار داده است، به طوری که نه تنها دوستان و پیروانش، بلکه بیگانگان هم قیام مقدس کربلا را با احترام و تکریم یاد می‌‌کنند.
وی افزود: امام حسین(علیه السلام) در سرزمین کربلا به شهادت رسید تا امر به معروف و نهی ازمنکر را احیاء کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در ادامه سخنان خود، مردم را به شناخت واقعی امام حسین (علیه السلام) دعوت کرد و ابراز داشت : بر همه ی ما لازم است ، مطالعه دقیقی از زندگانی سالار شهیدان داشته باشیم و آن را به جوانان انتقال داده و نسبت به هدایت آنان در شناخت وقایع دینی اقدام کنیم.
امام جمعه موقت شهرستان شفت خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه در عزاداری ها به مسائل عاطفی و احساسی توجه بیشتری شده است و در مقابل به تبیین حقایق واقعه کربلا و علت قیام امام حسین(علیه السلام) کمتر پرداخته می شود.
حجت الاسلام ابراهیم زاده ضمن تاکید بر حفظ امانت داری در نقل وقایع عاشورا ، بر استفاده مبلغین و روحانیون از کتب مقتل تاکید کرد.
این مسئول در بخش پایانی سخنان خویش از کلیه روحانیون، مداحان، هیئات مذهبی، هیئات امنای مساجد، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا جهت بسترسازی مناسب برای اقامه عزای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) تقدیر و تشکر نموده و اظهار امیدواری کرد این تلاشهای خالصانه مقبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد.