کد خبر: 51034تاریخ انتشار : 1:18:21 - یکشنبه 2 اکتبر 2016

ششمین فروشگاه محصولات کانون پرورش فکری گیلان در فومن افتتاح شد

ششمین نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان گیلان در شهرستان فومن به بهره برداری رسید.

به گزارش بهجت نیوز، مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گیلان در حاشیه مراسم افتتاح ششمین نمایشگاه وفروشگاه عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان که ظهر شنبه در پارک کودک شهرستان فومن افتتاح شد، اظهار کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری دسترسی آسان و راحت کودکان و نوجوانان کشور به محصولات کانون پرورش فکری است.

علی پورحسن هدف از راه اندازی این نمایشگاه و فروشگاه را تحقق بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: ششمین نمایشگاه و فروشگاه عرضه محصولات این نهاد در استان گیلان در شهرستان فومن به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به هزینه بیش از ۳۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات استانی و ملی  برای تجهیزات و نوسازی این مرکز، گفت: در این مرکز بیش از ۲۵۰ عنوان کتاب در رده های سنی کودک و نوجوان عرضه می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گیلان خاطرنشان کرد: رشت، آستارا، لاهیجان لنگرود و فومن شهرهایی هستند که این شش مرکز عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودک و نوجوان افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه گسترش این فروشگاه ها در کلیه شهرهای استان گیلان از برنامه های آتی این نهاد است، تصریح کرد: افتتاح یک مرکز دیگر در رشت و کوچصفهان از دیگر برنامه ها در آینده نزدیک است.

پورحسن در ادامه با اشاره به ضرورت وجود فضاهای مناسب برای راه اندازی این مرکز در سطح شهرستان، اظهار کرد: متاسفانه برخی از کانون های ما در سطح استان فاقد این پتانسیل و ظرفیت هستند.

افتتاح مرکز فراگیر در هفته ملی کودک و روزجهانی کودک در رودسر

وی با اشاره به در پیش بودن هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۰ مهرماه، افزود: یکی از برنامه های شاخص کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان افتتاح یک مرکز فراگیر در شهرستان رودسر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گیلان با اشاره به برگزاری دو برنامه بزرگ در تابستان امسال، گفت: اجرای طرح ساحل دوستی در سواحل مروارید و کیاشهر از جمله این برنامه ها بوده که در سطح کشور برای اولین بار اجرا شد.

وی ادامه داد: این طرح ها در قالب جشنواره های فکری، فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان بوده که خوشبختانه با استقبال خوبی همراه بود.

پورحسن راه اندازی پیش دبستانی در ۲۰ مرکز کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در سطح استان را یکی دیگر از برنامه های اجرا شده این نهاد در سال جاری اعلام کرد.

به گفته این مسئول از مهم ترین برنامه این نهاد در سال جاری برگزاری هفته ملی کودک و روزجهانی کودک در مهرماه بوده که در شش روز، شش برنامه شاخص با همکاری شهرداری رشت در قالب تعزیه، نمایش، همایش شعر عاشورایی و… در عمارت کلاه فرنگی این شهر اجرا می شود.

نقش مهم کانون های پرورش فکری در ارتقا سطح دانش و آگاهی کودک و نوجوانان

فرماندار فومن نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت توجه به کودک و نوجوان، اظهار کرد: ایجاد امکانات مناسب در جهت رشد و پرورش فکری و ذوق کودکان و نوجوانان وشکوفایی استعدادهای آنها براساس تعالیم و ارزش های اسلامی حائز اهمیت است.

میرشمس مومنی زاده افزود: کانون از مراکز موثر فرهنگی و هنری و آموزشی است که نقش تعیین کننده در ارتقاء سطح دانش، آگاهی و خلاقیت و تکوین شخصیت کودکان و نوجوانان دارد./مهر