کد خبر: 51012تاریخ انتشار : 12:23:09 - شنبه 1 اکتبر 2016

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فومن؛

12 درصد کاهش وقوع سرقت در فومن/کشف 82 درصدی سرقت ها در فومن

۸۲ درصد از سرقت های امسال در شهرستان تا کنون کشف شده است اما تلاش ما پیشگیری از وقوع سرقت می باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛سرهنگ بابک علیزاده فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فومن با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی اظهار کرد:رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز نیروی انتظامی در خدمت مردم،در کنار مردم و پشتیبان آنان است و آحاد مردم نیز به این نیرو اطمینان می کنند و اعتماد دارند.ما سربازان سبزپوش نیروی انتظامی با استعانت از خداوند و استفاده از رهنمود های رهبر معظم انقلاب به خود می بالیم که در ایجاد امنیت برای شهروندان عزیز نقش داریم.

سرهنگ بابک علیزاده اظهار کرد:نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت در کشور به طور متوسط در هرسه روز یک شهید تقدیم انقلاب و کشور نموده است.مرزداران غیور جمهوری اسلامی در همین راستا تلاش ویژه ای برای مقابله با ورود عوامل تکفیری و داعشی داشته اند.

وی با اشاره به برگزاری طرح گیلان مطهر در مناطق گردشگری افزود:امسال تحت نظر فرماندهی انتظامی استان گیلان طرح گیلان مطهر در مناطق گردشگری گیلان با حضور روحانیون شهرستانی و طلبه های اعزامی از قم با همراهی نیروهای بسیجی بیش از ۲۰۰۰ مورد تذکر لسانی داشتیم که این طرح را حتی به داخل شهر و پارک فومن انتقال دادیم و در غالب طرح های زلزال و صبح صادق برگزار کردیم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فومن در رابطه با مبارزه با کالاهای قاچاق تصریح کرد:امسال بازدید های بسیاری از صنوف داشتیم که در بعضی موارد عدم رعایت موازین قانونی موجب پلمپ واحدهای صنفی گردید.

وی در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد:بیشتر سارقین افرادی هستند که معتاد می باشندو ما در طول ۶ ماه گذشته نسبت زمان مشابه سال قبل ۱۲درصد کاهش میزان سرقت را شاهد بودیم که در واقع به علت افزایش آمار دستگیری متخلفان بودیم.ما در دستگیری معتادان ۹ درصد و در دستگیری خرده فروشان و قاچاقچیان ۵ درصد افزایش آمار نسبت به سال قبل داشتیم.

سرهنگ علیزاده اظهار کرد:در راستای مبارزه با سارقین اصناف می توانند از شرکت های خدماتی استفاده کنند که تاثیر بسیاری در کاهش آمار سرقت دارد.

وی در پایان گفت: ۸۲ درصد از سرقت های امسال در شهرستان تا کنون کشف شده است اما تلاش ما پیشگیری از وقوع سرقت می باشد.