کد خبر: 50916تاریخ انتشار : 14:54:32 - جمعه 30 سپتامبر 2016

رئیس سازمان بسیج مداحان گیلان خبر داد

عضویت 74 درصد مداحان گیلان در بسیج

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت‌های مذهبی سپاه قدس گیلان از عضویت 74 درصد از مداحان استان در این سازمان خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز، محمد پوراسماعیلی فومنی ظهر امروز در چهارمین اجتماع بزرگ مداحان بسیجی گیلان در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) شهدای گمنام این شهر اظهار کرد: زمستان سال 94 و تابستان امسال در دو دوره نظارت و کنترل سپاه، سازمان بسیج مداحان استان با ارتقای سه امتیاز رتبه نخست بین 32 استان کشور را کسب کرده است.

وی جذب، سازماندهی و آموزش را از فعالیت‌های سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت‌های مذهبی سپاه قدس گیلان عنوان کرد و افزود: 2 هزار و 500 نفر مداح سازماندهی شده در استان داریم و با رشد جذب 47 درصدی این قشر در بسیج مداحان استان مواجه هستیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت‌های مذهبی سپاه قدس گیلان از عضویت 74 درصد از مداحان استان در این سازمان خبر داد و بیان کرد: حلقه‌های ذاکران و صالحان مداحان در بیشتر شهرستان‌های گیلان تشکیل شده است.

پوراسماعیلی فومنی با بیان اینکه آموزش مداحان در دو بخش تخصصی خواهران و برادران انجام می‌شود، تصریح کرد: روند جدیدی در راستای آموزش نونهال‌های حسینی (ع) در گیلان راه‌اندازی شده است.

وی به برگزاری کارگاه‌های عملی مداحی با رعایت موازین شرعی برای خواهران در گیلان اشاره کرد و گفت: تابستان امسال آموزش نونهالان در رده سنی هفت تا 13 سال در استان آغاز شده و 211 نفر در این دوره‌های آموزشی شرکت کردند.

*تربیت مداحان در تراز انقلاب اسلامی

رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت‌های مذهبی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه تربیت مداحان اصولی در تراز انقلاب اسلامی تا رسیدن به نتیجه مطلوب در استان تداوم دارد، خاطرنشان کرد: طبق منشور مقام معظم رهبری که برای مداحان ترسیم کردند، مداح امام حسین (ع) بلندگوی انقلاب اسلامی است.

پوراسماعیلی فومنی بر رسیدگی به امور رفاهی مداحان تأکید کرد و یادآور شد: ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و اردویی برای مداحان از برنامه‌های در حال اقدام توسط سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت‌های مذهبی سپاه قدس گیلان است./ فارس