کد خبر: 50905تاریخ انتشار : 3:01:03 - جمعه 30 سپتامبر 2016

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گیلان:

دشمن از طریق مذاکره و تعامل قصد دارد تا به اهداف خود دست پیدا کند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: امروز دشمن از طریق مذاکره و تعامل قصد دارد تا به اهداف خود دست پیدا کند.

به گزارش بهجت نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین عزت الله معتمد امشب در یادواره شهدای سرپل ذهاب محله که در مسجد باقرآباد رشت برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره دلاوری‌ها و حماسه‌های شهیدان والامقام دوارن مقدس اظهار داشت: کشور ایران به‌عنوان جزیره ثبات در منطقه خاورمیانه در طول تاریخ مورد طمع قدرت‌های بزرگ بوده است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تمامی تصمیم‌ها، تغییرها و سیاست‌های حکام ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توسط دست نشاندگان و قدرت‌های استکباری بود گفت: بعد از کودتای ننگین 28 مرداد، هر تصمیم، تغییر و سیاستی باید با اراده و اجازه غربی‌ها خصوصاً آمریکا انجام می‌شد.

معتمد با اشاره به اینکه حکام ایران مجری سیاست‌ها و تصمیمات سیاست‌های غربی‌ها و آمریکایی‌ها بودند افزود: انقلاب اسلامی هنگامی به پیروزی رسید که نظام بین الملل دوقطبی بود و در دهه‌های میانی قرن بیستم دنیا دارای دوقطب بود و قطب دیگری معنا نداشت.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از دنیا در سیطره غرب کاپیتالیسم و امپریالیسم ضد مذهب بود و بخشی دیگر از دنیا در اختیار شرق سوسیالیسم و کمونیسم منهای مذهب بود تصریح کرد: هیچ نظام و حکومتی هویت و ماهیت مستقلی نداشت.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه حکومت‌های دوقطبی حیات مستقلی نداشتند و حیات آنها اقماری و انگلی بود مطرح کرد: هیچ کشوری نمی‌توانست کشور خود را اداره کند و هر حکومتی برای دوام و استمرار خود یا وابسته به غرب یا آویزان به شرق بود.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی دوقطبی بودن دنیا را برهم زد و ادبیات جدیدی از حکومت به دنیا ارائه کرد خاطرنشان کرد: حکومت دینی و اسلامی بعد از انبیاء تا زمان انقلاب اسلامی وجود نداشت و ویژگی آن عدم وابستگی به غرب و شرق بود.

معتمد خاطرنشان کرد: آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد که هر که با ما نیست دشمن ما است و چون ایران با آمریکا نبود دشمن آمریکا محسوب شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن از طریق مذاکره و تعامل قصد دارد تا به اهداف خود دست پیدا کند افزود: مقام معظم رهبری فرمودند”دشمن برای براندازی تمام توان خود را به کار گرفته تا امنیت کشور را بهم بزند و امروز برهم زدن امنیت کشور از اهداف مهم دشمن است”.

معتمد با اشاره به اینکه اکنون دشمن از طریق گرفتن ارزش‌ها و باورها با ایران وارد جنگ شده است تا جهاد و شهادت و شجاعت طلبی را از ما بگیرد افزود: سه گروه را در داخل ایران مامور کردند تا ارزش‌ها و باورهای ایرانی را از آنها بگیرند.

وی با بیان اینکه نخستین گروه عناصر محرک داخلی هستند و این افراد کسانی هستند که در اوایل انقلاب هم به انقلاب رای آری ندادند گفت: این افراد خوشگذرانی‌های خود را در  خارج از ایران انجام می‌دهند و در داخل ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشازه به اینکه گروه دوم عناصر محرک خارجی هستند که به لطف این چند دولت اخیر به نام مغز و نخبه وارد کشور شدند مطرح کرد: سومین گروه و خطرناک ترین گروه، عامل داخلی و محرک خارجی دارند و دشمن به این افراد بسیار خوشبین است.

معتمد با بیان اینکه سران فتنه از گروه سوم بوده و مستحق لعن و نفرین هستند افزود: در ایام محرم ثواب است هنگامی‌که به یزید، شمر لعن و نفرین می فرستیم بر سران فتنه نیز لعن و نفرین بفرستیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی میراث انبیاء و ائمه معصومین است و برای زنده نگهداشتن آرمان‌های حسین بن علی(ع) آمده است گفت: سران فتنه برای براندازی این انقلاب آمده‌اند و مستحق لعن و نفرین هستند.

معتمد با تاکید بر اینکه 5 محور ثقل برای نا امن کردن کشور از جانب دولت وجود دارد مطرح کرد: نخستین محور، نا امن کردن انقلاب اسلامی، تغییر باورهای حاکم بر حکومت، نظام و کشور از مهدکودک تا مراکز نخبه پروری و دانشگاهی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تغییر ادراکات و باورهای مسئولان در حوزه فرهنگ و سیاست، دومین محور ثقل برای ناامن کردن کشور است گفت: سومین نقطه، تبلیغ کردن برای  بیگانه و برتری دادن فرهنگ بیگانه بر فرهنگ دینی و ملی است.

وی با اشاره به اینکه چهارمین محور ثقل برای نا امن کردن کشور زیر سئوال بردن و نفی مولفه‌های امنیت و اقتدار ملی، روحیه شهادت پذیری، نپذیرفتن دشمن، ساده زیستی، قناعت و اقتصاد مقاومتی است افزود: پنجمین مورد، ترویج فساد و فحشا به نام آزادی در کشور و جامعه اسلامی است.

معتمد با بیان اینکه امروز تضعیف عفاف و عفت به نام نجات دادن جوانان از انزواگرایی توسط دشمن انجام می‌شود تصریح کرد: امروز باید مراقب باشیم تا از آرمان، راه  و خون شهیدان که به‌عنوان میراثی در دست ما است میراث‌داری کنیم.

وی با اشاره به اینکه افرادی که به برکت سپاه، مسجد و خانواده‌های شهدا به پست و مقام رسیده‌اند امروز مطرح می‌کنند که سپاه برای به‌دست گرفتن قدرت آمده است افزود: اگر اقتدار سپاه در کشور نباشد نمی‌توانید این طور راحت و با آرامش زندگی کنید.

معتمد با تاکید بر اینکه مسئولان در استان باید به فکر سلامت جامعه باشند و امنیت را سیاسی نکنند گفت: امنیت، سیاسی نیست و برای سلامت جامعه است و امروز دشمن از عناصر انقلابی و خودی برای برهم زدن امنیت جامعه استفاده می‌کند.تسنیم