کد خبر: 50823تاریخ انتشار : 2:49:02 - پنجشنبه 29 سپتامبر 2016

برگزاری چهارمین همایش تجمع بزرگ عاشوراییان در فومن

معاون فرماندار فومن از برگزاری چهارمین همایش تجمع بزرگ عاشوراییان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمدجواد عامر، معاون فرماندار فومن عصر امروز(7مهر) در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان این شهرستان در فرمانداری فومن اظهار داشت: اربعین حسینی یک نمایش بین‌المللی از نیروهای جهان تشیع و انسان‌های معتقد به قیام امام حسین(علیه‌السلام) در واقعه عظیم کربلا است.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی در استفاده از عبارات معانی خاصی دارند، افزود: معمولا برای اجرای واقعه‌ای بزرگ که عشق در آن حرف اول را بزند از عبارت تراژدی استفاده می‌کنند.

معاون فرماندار فومن با بیان اینکه اروپاییان اعتقاد بر این دارند که کلمه تراژدی یک حرکت عظیمی بین افرادی که می‌خواهند عشق را به منصه ظهور برسانند است، گفت: از منظر اروپاییان واقعه عاشورا به عنوان یک تراژدی است که یک انسان آنقدر ذوب خداوند شده و اعتقاد و عشق الهی دارد و با وجود اینکه می‌داند در کربلا به شهادت می‌رسد همراه با خانواده خود پا در این وادی می‌گذارد.

عامر افزود: لشکریان کفر در زمان عاشورا فکرش را نمی‌کردند که این حرکت روزی به واقعه‌ای تبدیل شود که هر قدر از زمان آن می‌گذرد، انسان‌ها عظمت این حرکت و این شکوه را بیشتر درک می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت قهرمان و مسلمان ایران اعتقاد بر این دارند که اگر در روز عاشورا بر سر و سینه می‌زنند به این معنا نیست که بعد عزاداری را نشان هند بلکه اعلام بر این می‌کنند این واقعه هیچگاه از ذهنمان خارج نخواهد شد و همه خود را در قبال این واقعه مسئول می‌دانیم.

معاون فرماندار فومن با بیان اینکه برای هر چه با شکوهتر برگزار شدن مراسمات اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) همه مردم خود را شریک می‌دانند، خاطرنشان کرد: امسال برای حرکت اربعین استقبال بیشتری می‌شود و میزان افرادی که برای مراسم اربعین اعزام می‌شوند حداقل دو برابر سال‌های قبل است.

عامر با بیان اینکه مردم عراق در سال‌های قبل پذیرایی‌هایی را تهیه می‌کردند و از طرف کشور ما هم مساعدت‌هایی انجام می‌شد، اظهار داشت: امسال برای هر شهرستان ظرفیتی در نظر گرفته شده که تامین غذای زائرین را به عهده بگیرد که این میزان در  شهرستان فومن یک هزار و 100 نفر است.

وی با بیان اینکه هزینه هر فرد زائر 400هزار تومان است،  افزود: هر اداره و فرد بنا بر وسع و توان خود در این حرکت عظیم مساعدت‌های لازم را کند.

معاون فرماندار فومن با بیان اینکه باید حساب مشترکی توسط امام جمعه فومن و مسئول ستاد اربعین شهرستان در بانکی افتتاح و کمک‌ها در آن واریز شود، گفت: چهارمین همایش تجمع بزرگ عاشوراییان در فومن برگزار می‌شود.

عامر با بیان اینکه استفاده از ظرفیت علما با توجه به ایام ماه محرم برای این همایش مورد تاکید است، تصریح کرد: اداه اوقاف موظف است از طریق هیئت امنا نسبت به اعلام تجمع بزرگ عاشوراییان و اعزام کاروان پیاده اربعین آمادگی لازم را داشته باشند و تبلیغات اسلامی موظف به اطلاع رسانی است

پایان پیام/