کد خبر: 50805تاریخ انتشار : 2:25:14 - پنجشنبه 29 سپتامبر 2016

مسئول هیئت خادمین الحسین (ع) فومن؛

ولنگاری فرهنگی با شعار و آمار حل نمی شود/ تفکر جهادی آمارساز نیست/دوستان ما بدون حمایت با وام و پول توی جیبی کار تربیتی میکنند

اگر امروز ما بطور متوسط برای هر نوجوان یا نونهال یک میلیون تومان هزینه کنیم و یا وقت بذاریم، بهتر از این هست که در جوانی بخواهیم میلیونها تومان خرج کنیم و تازه نتوانیم آنها را از قلیانسرا و هزار معضل و آسیب اجتماعی دور کنیم.

عباس یکتا/ به گزارش بهجت نیوز؛علیرضا زادبر مسئول هیات خادمین الحسین(ع) شهرستان فومن در ارتباط با فعالیت های فرهنگی و تربیتی در ایام تابستان گفت: ما و پایگاه سردار شهید مجید مرآت در تابستان امسال یک سری فعالیت هایی با محوریت برنامه های تربیتی در نظر گرفتیم که به مرور زمان گسترش پیدا کرد و متنوع تر شد.البته فعالیتهای دوستان در مجموعه پایگاه و هیات چند ماه قبلتر یعنی در ایام مدرسه که تقریبا میتوانم بگویم از تاریخ یک اردیبهشت آغاز شد و هدف اصلی کار تربیتی با نوجوانانی بود که به فرموده امام صادق(ع) ” دل اونها مثل زمین آماده ای هست برای پذیرش هر بذری”. این بخش ها شامل بخشهای مختلف عقیدتی، اخلاق، احکام، ورزش و اردو… بودند

مسئول هیات خادمین الحسین(ع) شهرستان فومن با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مجاهدت های فرهنگی اظهار کرد: ما قبل از اجرای طرح صالحین خودمان حلقات داشتیم، تقریبا از سال 1387 هرسال جلسات و طرحهای تربیتی متنوعی برگزار کردیم . منتها امسال با توجه به تاکیدات حضرت آقا با توان بیشتری پیگیری کردیم و مرحله جذب را از تاریخ یک اردیبهشت شروع کردیم. ما حدود صد و هفتاد الی صد و هشتاد نفر از سنین 14 الی 19 سال مخاطب داشتیم.

وی با اشاره به نحوه جذب مخاطبین تصریح کرد: جذب نیروهای جدید کاملا توسط خود بچه ها صورت گرفت به این صورت که جایزه یک میلیون تومانی گذاشتیم و بچه ها هم با رقابت اقدام به جذب کردند. بعد خودشان سه تا گروه تشکیل شدند مثلا گروه شهید صدقی که در اوایل تابستان حدود 42 الی 43 نفر بودند که بعدا اعضایش بیشتر شدند ، دو گروه بعدی هم همینطور به ترتیب بیشتر شدند.بالاخره کار فرهنگی هزینه داره البته اگر آینده نگر باشیم، اینها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری هست. اگر امروز ما بطور متوسط برای هر نوجوان یا نونهال یک میلیون تومان هزینه کنیم و یا وقت بذاریم، بهتر از این هست که در جوانی بخواهیم میلیونها تومان خرج کنیم و تازه نتوانیم آنها را از قلیانسرا و هزار معضل و آسیب اجتماعی دور کنیم.

زادبر در ادامه بیان کرد: ما هر 10 تا 15 روز یک بار اعلام می کردیم و مسابقه می گذاشتیم، جایزه های ما هم نقدی بود، گروه ها با هم متحد بودند هرگروه دارای دو سرگروه بود و جایزه به کل گروه اختصاص داشت و این باعث رقابت می شد. ما 30 خرداد مراسم افتتاحیه را در سالن شهید بهشتی برگزار کردیم که برای اولین بار خانواده ها از اقشار مختلف خیلی استقبال کردند.

مسئول هیات خادمین الحسین(ع) با تشریح کلاس های مختلف برگزار شده در ایام تابستان افزود: ما مسابقه های مختلفی داشتیم احکام، قرآن، تیراندازی، فوتبال، فوتسال، طراحی، فتوشاپ و … و هر هفته امتیاز می دادیم. در اهدای جوایز هم تنوع داشتیم مثل کارتینگ، تلکابین،پینت بال و …. و مسابقات ورزشی متنوعی همراه با اردوهای جذاب برگزار شد.

زادبر تاکید کرد: کار ما فقط نظارت بود، ما فقط کلیات و جهت دهی را انجام می دادیم. یک مسابقه برای گروه سنی بالای 15 تا 20 سال گذاشتیم. مسابقه لیگ رایانه ای که با استقبال روبه رو شد و یک اردوی دو روزه تربیتی هم در اردوگاه شهید مطهری داشتیم که مدل خوبی برای کار با نوجوانان هست. در مجموع برای همه این کارها خانواده ها خیلی استقبال کردند و صفر تا صد کارها جهادی بود و مجموعه پایگاه هم همیشه در طول ایام طرح در خدمت عزیزان بود و در همین جا از فرماندهی پایگاه تشکر میکنم و چون متاسفانه یک تفکر غلط وجود دارد و بین هیاتی و بسیجی تفاوت قایل میشوند در حالی که ما دنبال تربیت نیروی بسیجی_هیاتی هستیم.

وی با بیان اینکه هیچ حمایتی از فعالیت فرهنگی ما نشد تصریح کرد: باید بگویم حمایتی از این فعالیت ها صورت نگرفت و حتی حضور فیزیکی و معنوی دوستان را نداشتیم. البته خیلی برایمان جای تعجب نداشت. چون هیچ کس برای کار فرهنگی در عمل و اجرا اهمیت قایل نیست.شما اگر با همه هیاتها و پایگاههای دیگر شهرستان که فعال هستند و بطور جهادی تلاش میکنند صحبت کنید، همه خودجوش و بدون کمترین حمایت در حال فعالیت هستند .در اجرای این برنامه ها حدود شش میلیون تومان هزینه شده است ولی انتظاری نداریم چون می گوییم این حرکتی جهادیست لذا دیگر نباید انتظار نداشت اما وقتی حضرت آقا می گویند من شب ها بخاطره دغدغه کارهای فرهنگی خواب ندارم بنابراین باید بیشتر از این دست فعالیت ها حمایت بشود. ما خیلی وقت ها حتی هزینه پذیرایی از بچه ها را هم نداشتیم اما اگر منتظر کمک مسئولین باشیم هیچ کاری پیش نمی رود. منظور این است که از این کارهای خودجوش مردمی باید حمایت بشود و قاطعانه باید عرض کنم اصلا در حدی که باید حمایت بشود حمایت نشده است. اگر قرار است ما کار فرهنگی کنیم و شعار نباشد باید حمایت بشود. این شش میلیون هم که هزینه شده است توسط خیرین و وام گرفتن تامین شده است و ما تا جایی که امکان داشته سعی کرده ایم به تمام وعده های خود عمل کنیم.ما اهل آمار رد کردن نیستیم، برای تمامی اقداماتی که انجام شده و هنوز هم ادامه دارد مستندات داریم.

مسئول هیئت خادمین الحسین (ع) در پایان گفت: این طرح ها اصلا مختص تابستان نیست و بعد از ایام محرم کلاس های تقویتی شروع می شود که هزینه های خاص خودش را دارد. اگر ما امروز برای بچه های خود خرج کنیم تا کار فرهنگی صورت بگیرد نیازی نیست فردا برای رفع معضلات میلیون ها تومان هزینه کنیم. این را بالاتر هم عرض کردم اما متاسفانه این درک فرهنگی در بین ما نیست. بالاخره وقتی رهبری از ولنگاری فرهنگی گلایه میکنند پس یعنی یک جای کار می لنگد، پس بجای شعار باید کار کرد.
دوستان و مربیان بسیجی ما بدون حقوق کار میکنند شبانه روزی هم فعالیت میکنند چون نمیخواهند حرف آقا زمین بماند تازه از پول توی جیبی خودشان هم میزنند حالا در فلان جا اگر یک کارمند یک ماه حقوق نگیرد،دیگر حرف رئیس اش را تبعیت نمی کند، خب وقتی ما چنین پتانسیلی در هیاتها و پایگاه ها داریم باید از آنها حمایت غیر شعاری کرد. من از همه دوستان بخصوص مجموعه پایگاه سردار شهید مرآت و هیات خادمین الحسین (ع) تشکر میکنم و امیدوارم مرضی رضای خداوند باشد.

photo_2016-09-29_01-05-24 photo_2016-09-29_01-05-35 photo_2016-09-29_01-05-42 photo_2016-09-29_01-05-46 photo_2016-09-29_01-05-51 photo_2016-09-29_01-05-57 photo_2016-09-29_01-06-04 photo_2016-09-29_01-06-16