کد خبر: 50800تاریخ انتشار : ۱:۲۴:۰۶ - پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵

دعایی مهمتر از تعجیل در ظهور از زبان آیت الله العظمی بهجت

مرحوم آیت الله العظمی ‘محمدتقی بهجت’ معتقد بودند مهم تر از دعا برای تعجیل در ظهور حضرت مهدی (عج)، دعا برای بقای ایمان و ثابت قدم بودن در عقیده و عدم انکار آن حضرت تا ظهور اوست.

به گزارش بهجت نیوز؛ مرحوم آیت الله العظمی ‘محمدتقی بهجت’ معتقد بودند مهم تر از دعا برای تعجیل در ظهور حضرت مهدی (عج)، دعا برای بقای ایمان و ثابت قدم بودن در عقیده و عدم انکار آن حضرت تا ظهور اوست.
حضرت آیت الله بهجت درباره علت غیبت امام زمان (عج) فرمودند: سبب غیبت امام زمان (عج) خود ما هستیم.
به اعتقاد این مرجع تقلید اگر برای فرج دعا می کنید، نشانه آن است که هنوز ایمانتان پا برجاست. زیرا در آخرالزمان گرفتاری اهل ایمان خیلی سخت می شود.
آیت الله بهجت به روایتی اشاره فرمودند: بیشتر کسانی که اعتقاد به امامت آن حضرت دارند، او را انکار می کنند. یعنی بیشتر مردم از اعتقاد و ایمان به امامت برمی گردند.
به همین دلیل این عارف وارسته به نقل از ائمه معصومین (ع) سفارش کردند تا این دعای فرج را که دعای تثبیت در دین است، بخوانیم ‘یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک’ ای خدا، ای رحمت گستر، ای مهربان، ای زیر و رو کننده دل ها، دل مرا بر دینت ثابت و استوار گردان. یعنی آن مرتبه ای از ایمان را که به من منت نهادی، حفظ کن، نه این که مسلمان باشد و به همان باقی باشد، چون این معنا، تثبیت در دین نیست.