کد خبر: 50800تاریخ انتشار : 1:24:06 - پنجشنبه 29 سپتامبر 2016

دعایی مهمتر از تعجیل در ظهور از زبان آیت الله العظمي بهجت

مرحوم آیت الله العظمی ‘محمدتقی بهجت’ معتقد بودند مهم تر از دعا براي تعجیل در ظهور حضرت مهدي (عج)، دعا براي بقاي ایمان و ثابت قدم بودن در عقیده و عدم انكار آن حضرت تا ظهور اوست.

به گزارش بهجت نیوز؛ مرحوم آیت الله العظمی ‘محمدتقی بهجت’ معتقد بودند مهم تر از دعا براي تعجیل در ظهور حضرت مهدي (عج)، دعا براي بقاي ایمان و ثابت قدم بودن در عقیده و عدم انكار آن حضرت تا ظهور اوست.
حضرت آیت الله بهجت درباره علت غیبت امام زمان (عج) فرمودند: سبب غیبت امام زمان (عج) خود ما هستیم.
به اعتقاد این مرجع تقلید اگر براي فرج دعا مي كنید، نشانه آن است كه هنوز ایمانتان پا برجاست. زیرا در آخرالزمان گرفتاري اهل ایمان خیلي سخت مي شود.
آیت الله بهجت به روایتی اشاره فرمودند: بیشتر كساني كه اعتقاد به امامت آن حضرت دارند، او را انكار مي كنند. یعني بیشتر مردم از اعتقاد و ایمان به امامت برمي گردند.
به همین دلیل این عارف وارسته به نقل از ائمه معصومین (ع) سفارش كردند تا این دعاي فرج را كه دعاي تثبیت در دین است، بخوانیم ‘یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینك’ اي خدا، اي رحمت گستر، اي مهربان، اي زیر و رو كننده دل ها، دل مرا بر دینت ثابت و استوار گردان. یعني آن مرتبه اي از ایمان را كه به من منت نهادي، حفظ كن، نه این كه مسلمان باشد و به همان باقي باشد، چون این معنا، تثبیت در دین نیست.