کد خبر: 50654تاریخ انتشار : 15:50:22 - چهار شنبه 28 سپتامبر 2016

رئیس شورای اسلامی شهر فومن؛

لازمه شغل آتش نشانی شجاعت و ایمان قوی است

واقعا آتشنشانی شغلی است که جرات و جسارت می خواهد و اگر کسی که شجاع نباشد و ایمان واقعی نداشته باشد، ایمان به اینکه باید به هم نوع خود کمک کند نمی تواند موفق بشود.

امیر محمد مهرورز/ به گزارش بهجت نیوز؛ سید نورالدین نعمتی رئیس شورای اسلامی شهر فومن صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز آتشنشان در محل خدمات ایمنی آتش نشانی فومن اظهار کرد: فرارسیدن هفتم مهر روز آتشنشان  را گرامی می داریم و تبریک می گوییم به همه کسانی که این لباس مقدس را پوشیده اند. ما وقتی نگاه می کنیم به روز هفت مهر، سال 59 در ذهن ما تداعی می شود که پالایشگاه آبادان را دشمن بمباران کرد و آتشنشانان آبادانی رفتند آنجا و آتش را خاموش کردند که در حین خاموش کردن آتش باز همان جا بمباران شد و این عزیزان در آن جا به شهادت رسیدند و به همین خاطر هفت مهر را روز آتشنشان نام گذاری کرده اند.

نعمتی با اشاره به سختی ها و خطرات شغل یک آتشنشان گفت: واقعا آتشنشانی شغلی است که جرات و جسارت می خواهد و اگر کسی که شجاع نباشد و ایمان واقعی نداشته باشد، ایمان به اینکه باید به هم نوع خود کمک کند نمی تواند موفق بشود لذا لازمه شغل آتش نشانی شجاعت و ایمان قوی است.آتش نشانی شغلش با تخریب نزدیک است در تخریب اولین اشتباه آخرین اشتباه است.

رئیس شورای شهر فومن در ادامه بیان داشت: خدا را شکر در شهر فومن اشتباهات کم است و انشالله روز به روز به امکانات این شهر افزوده شود . البته ما در بسیاری از موارد با اعتراضات مردمی مواجه می شویم ولی همین مردم عوارضی را که باید پرداخت کنند تا منبع بخشی از درآمدهای شهرداری  باشد را پرداخت نمی کنند. کسی که بیست سال عوارض نداده چطور انتظار دارد تمام خیابان ها مثلا آسفالت بشود. بنابراین هر چقدر به موقع این عوارض پرداخته بشود تجهیزات آتش نشانی هم به مراتب بیشتر می شود.