کد خبر: 50625تاریخ انتشار : 18:50:50 - سه شنبه 27 سپتامبر 2016

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی :

بیان حقایق جامعه مهم ترین وظیفه رسانه ها است

وزیرسابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه برای انجام اهداف خود نباید از ابزارهای نامشروع استفاده کند، گفت: بیان حقایق جامعه از مهم ترین وظایف رسانه محسوب می شود.

به گزارش  بهجت نیوز، سید محمدحسینی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره استانی مطبوعات، خبرگزاری و پایگاه های خبری  ابوذر که ظهر سه شنبه در سالن دکتر رحمدل مجتمع خاتم الانبیاء شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران از جایگاه قابل قبولی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دشمنان بعد از ۳۷ سال به این نتیجه رسیده اند که جنگ سخت در مقابل ایران دیگر پاسخ نمی دهد، افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان با رشادت و فداکاری موجبات پیروزی را فراهم کردند و امروز شهدای و رزمندگان مدافع حرم دنباله روی راه آنها هستند.

وزیرسابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش رسانه در هدایت جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه ها باید به رسالت و وظیفه خود که همان آگاهی بخشی و هدف دهی به جامعه است عمل کند.

وی با اشاره به اینکه همیشه شاهد برخی رویش ها و ریزش ها درطول تاریخ انقلاب اسلامی بوده ایم، تصریح کرد: در طول دوران بعد از انقلاب شاهد کسب بسیاری از موفقیت ها در حوزه های علمی و پژوهشی، هنری و…توسط جوانان بوده ایم ولی متاسفانه از سوی دیگر بسیاری از نزدیکان انقلاب نیز با تغییر تفکر جزء ریزشی های انقلاب قرار گرفتند.

حسینی با بیان اینکه رسانه از طلایه داران و پیشگامان و تبیین کننده مرز بین حق و باطل هستند، افزود: امروز رسانه نقشی مهم تر از مدیران اجرایی در سطح جامعه ایفا می کند.

وی با تأکید براینکه رسانه ها نباید از ابزار نامشروع برای انجام رسالت و وظیفه خود استفاده کنند، گفت: بیان حقایق جامعه یکی از مهم ترین وظایف رسانه محسوب می شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به شخصیت والای ابوذر اشاره و خاطرنشان کرد: ابوذر یک رسانه و فریادگر بود که  منافع خود را برای هدفش به خطر انداخت.

به گفته این مسئول ابوذر در مقابل انحرافات ایستادگی کرد و کسی که می خواهد همانند اینچنین افراد عمل کند بایدبه  شناخت کافی از شخصیت آنها دست یابد.

وی به فعالیت بیش از ۲۰۰ رسانه و شبکه ماهواره ای علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف دشمنان تغییر نقشه منطقه بوده که تاکنون به آن دست نیافته است./مهر