کد خبر: 50495تاریخ انتشار : 18:17:21 - دوشنبه 26 سپتامبر 2016

ماجرای استخاره آیت الله احدی برای شهید مدافع حرم گیلانی/ شهید سجاد طاهرنیا عاشق نماز شب بود

پدر شهید سجاد طاهرنیا، گفت: سجاد صبح روزی که می خواست به سوریه برود به حاج آقا احدی زنگ زد که می شود یک استخاره برایم بازکنید استخاره آیه ای از سوره توبه آمد که «با کفار بجنگید انشاالله پیروزی از آن شماست» و سجاد رفت و شهید شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ”سنگرما”شهید سجاد طاهرنیا از خطه سرسبز گیلان در دفاع از حریم مطهر عمه سادات به سوریه اعزام شد و در آستانه شب عاشورای حسینی به دست تکفیری ها به شهادت رسید.

فتحعلی طاهر نیا پدر شهید سجاد طاهرنیا با اشاره به ویژگی اخلاقی پسر شهیدش که در دفاع و پاسداری از حریم عمه سادات در سوریه به شهادت رسید، اظهار کرد: سجاد مسائل اخلاقی را رعایت می کرد و هرگز احترام به پدر و مادر را فراموش نمی کرد.

وی با بیان اینکه نماز اول وقت جزء برنامه های مهم سجاد بود و به همه توصیه می کرد که نماز خود را اول وقت بخوانید، گفت: نماز شب خواند های سجاد را شاهد بودم این موضوع آن قدر برایش مه بود که به گفته دوستانش در جبهه نبرد با استکبار هم در سوریه فراموش نمی کرد.

پدر شهید سجاد طاهرنیا با تاکید براینکه رفتن سجاد به سوریه قابل تامل است، اضافه کرد: صبح روزی که می خواست به سوریه برود به حاج آقا احدی زنگ زد که می شود یک استخاره برایم بازکنید حاج آقا بازکردند و آیه ای از سوره توبه آمد که «با کفار بجنگید انشاالله پیروزی از آن شماست» و سجاد رفت و شهید شد.

وی در پاسخ به این سئوال که وقتی واژه شهید مدافع حرم را در کنار نام سجاد طاهر نیا می بینید چه حسی پیدا می کنید، تصریح کرد: سجاد همواره عاشق حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س) بود و می گفت زمانی به این خاندان در کربلا، کوفه و شام ظلم شده است و اجازه نمی دهیم باردیگر به حریم ائمه اطهار (ع) توهین شود و باید تا ابد خادم بارگاه ائمه اطهار (ع) باشیم.

پدر شهید سجاد طاهرنیا با بیان اینکه سجاد خود را سرباز امام حسین (ع) می دانست، گفت: سجاد عاشق اهل بیت (ع) بود و شهادت در کنار حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) این واقعیت را نشان می دهد.