کد خبر: 50408تاریخ انتشار : 11:51:25 - شنبه 24 سپتامبر 2016

فرماندار فومن؛

سرشماری اینترنتی سبب کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت در کار می‌شود

فرماندار فومن با بیان اینکه در صورت ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن توسط مردم، هزینه‌ها کاهش و سرعت و سهولت در کار افزایش پیدا می‌کند، گفت: امر اطلاع‌رسانی و تشویق و ترغیب مردم برای ما فوق‌العاده حائز اهمیت است.

میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن  اظهار داشت: همه کارمندان فرمانداری و مسئولان شهرستان در راستای حسن اجرای سرشماری نفوس و مسکن همکاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه اهمیت و حساسیت امر سرشماری بر کسی پوشیده نیست، افزود: آمار و اطلاعاتی که از مردم گرفته می‌شود، مبنای تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان کشور قرار می‌گیرد.

فرماندار فومن با اشاره به ضرورت داشتن دقت و کیفیت لازم در آمارگیری، گفت: در زمانبندی پیش‌بینی شده برای سرشماری باید این کار با سرعت انجام شود.

مومنی‌زاده تصریح کرد: اگر بخواهیم در مرحله ثبت نام اینترنتی اطلاع رسانی خوب و درستی داشته باشیم و مردم را به این کار تشویق کنیم طرح به نحو بسیار خوبی پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه در صورت ثبت نام اینترنتی توسط مردم، هزینه‌ها کاهش و سرعت و سهولت در کار افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: امر اطلاع‌رسانی و تشویق و ترغیب مردم برای ما فوق‌العاده حائز اهمیت است.

فرماندار فومن اظهار داشت: اگر روسای ادارات خودشان به صورت سمبلیک ثبت نام اینترنتی را در ادارات داشته باشند و همکاران را تشویق به این کار کنند، کمک زیادی به انجام این طرح کرده‌اند.

مومنی‌زاده با اشاره به شروع سال تحصیلی افزود: اگر فرهنگیان که جامعه پر جمعیتی هستند امر سرشماری را در بین دانش‌آموزان و اقوام تبلیغ کنند به پیشبرد این طرح کمک شایانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه اصناف می‌توانند در این سرشماری اثرگذار باشند، گفت: برخی از ادارات همچون کمیته امداد ،بهزیستی و هلال احمر می‌توانند جمعیت هدف خود را تشویق به این امر کنند.

فرماندار فومن با بیان اینکه دهیاران در روستاها بسیار تاثیرگذار هستند، تصریح کرد: شروع کننده آغاز سرشماری اینترنتی در شهرستان فومن خودم هستم که به کمک اصحاب رسانه و با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تشویق مردم به سرشماری خوب در مرحله اول اقدام شده است.

مومنی‌زاده با بیان اینکه اگر مردم در مرحله اول و به صورت اینترنتی ثبت نام کنند قدم مثبتی در راستای همکاری با مسئولان اجرایی برداشته‌اند، خاطرنشان کرد: افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت می‌کنند پس از انجام سرشماری یک کد 1 رقمی را دریافت می‌کنند که باید به هنگام مراجعه مأموران سرشماری این کد را به آنها ارائه دهند.


شبستان