کد خبر: 50366تاریخ انتشار : 0:41:44 - شنبه 24 سپتامبر 2016

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی:

مدیران در برنامه‌های مطالعاتی از نیروهای متخصص استفاده کنند

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی یکی از اولویت های اصلی مدیران دستگاه های اجرایی فومن برای رشد و توسعه را به‌کارگیری نیروهای انسانی متخصص در برنامه های مطالعاتی اعلام کرد.

به گزارش بهجت نیوز، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری در جلسه شورای اداری که بعدازظهر پنج شنبه در سالن آیت الله بهجت فرمانداری فومن برگزار شد با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: به واسطه همین دفاع امروز ایران اسلامی صاحب عظمت و اقتدار در سطح جهان است.

وی با بیان اینکه امام موسی کاظم(ع) علم، فهم و آگاهی مردم را در چهار چیز دانسته اند، افزود: خداشناسی، خودشناسی، وظیفه شناسی و آسیب شناسی از جمله این ویژگی ها است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به مسئولیت و وظایف مسئولان در قبال نظام مقدس اسلامی اشاره کرد و گفت: مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی باید بدانند که صندلی های آنها محصول خون دو هزارشهید در دفاع مقدس است.

وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، خاطرنشان کرد: دولت باید از اقتصاد مقاومتی به عنوان چراغ راه استفاده کرده و از حداقل فرصت ها حداکثراستفاده را ببرد.

حجت الاسلام افتخاری تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید سخن را کوتاه و بیشتر در عمل، برنامه ها و فعالیت ها به نمایش گذاشته شده تا ایجاد اشتغال، امید و پویایی در سطح جامعه برای مردم قابل لمس تر شود.

وی به ضرورت ایجاد تغییر در ساختارهای شهرستان فومن اشاره و اظهار کرد: ارتقای مناسب حوزه های مختلف زیرساختی در شهرستان فومن حق مردم بوده که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بربهره گیری از همه سرمایه های انسانی و متخصص شهرستان، افزود: خوشبختانه شهرستان فومن ظرفیت خوبی از نظر نیروهای انسانی و متخصص در همه زمینه ها دارد که روسای دستگاه های اجرایی برای کارهای مطالعاتی خود باید از آنها بهره ببرند.

وی در ادامه به وجود برخی کاستی ها در حوزه دستگاه های ادارای فومن اشاره و تأکید کرد: متاسفانه در برخی از دستگاه ها از این نظر عملکرد خوبی وجود نداشته و مسئولان نسبت به اجرای وظایف خود بی تفاوت هستند.

افتخاری یکی از مشکلات استان گیلان و شهرستان فومن را وجود بروکراسی و کاغذبازی در سیستم اداری عنوان کرد وافزود: بسیاری از مواقع همین بروکراسی و کاغذبازی های اضافی سبب از بین رفتن فرصت های سرمایه گذاری در استان و شهرستان می شود.

وی ادامه داد: وجود نظارت دقیق سیستمی و ارتقای سطح مهارت سیستم های اداری از موارد ضروری در شهرستان فومن است که برای توسعه و رسیدن شهرستان به جایگاه اصلی خود باید به آن توجه شود.

مهر