کد خبر: 50324تاریخ انتشار : 1:05:28 - شنبه 24 سپتامبر 2016

رئیس بنیاد شهید و ایثارگران فومن؛

فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگاه داریم

فرماندهان و رزمندگان ما با فرهنگ ناب اسلامی و باورهای دینی و اقتدا به سیره ائمه و نهضت سرخ عاشورا به دفاع پرداختند و با همین فرهنگ, تبلیغات و اقدامات دشمن خنثی شد و ان شاءالله می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ بهروز محمدی رئیس بنیاد شهید و ایثارگزان شهرستان فومن ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد:اگر چه تهاجم دشمنان به نمایندگی صدام در سی و یکم شهریور 59 به راه افتاد ولی حماسه ای در دل این دوران نمایان و روشن شد که دفاع مقدس نام گرفت همان دفاعی که بالنده تر و عمیق تر شد و چون کوهی استوار در برابر دشمن قد علم کرد و همچنان این فرهنگ و دفاع باقیست.
وی با اشاره به نقش ایمان و معنویت در فرهنگ ملت ایران تصریح کرد: اگر به فرمایشات امام راحل توجه کنیم فرموده اند “دشمن حساب همه چیز را کرده بود الا یک چیز و آن معنویت بود ” چرا که ملت ایران به خدا اسلام و تشیع علاقمندند و اعتقاد دارند و یا رهبر معظم انقلاب فرمودند محاسبه شان از عنصر توکل و ایمان به خدا خالی بود.
رئیس بنیاد شهید و ایثارگران فومن در ادامه بیان داشت:  فرماندهان و رزمندگان ما با فرهنگ ناب اسلامی و باورهای دینی و اقتدا به سیره ائمه و نهضت سرخ عاشورا به دفاع پرداختند و با همین فرهنگ, تبلیغات و اقدامات دشمن خنثی شد و ان شاءالله می شود. درمیان انواع دفاعی که انسان در برابر هجمه ها از خود بروز  می دهد با ارزش ترین آنها دفاع عقیده است که در دوران دفاع مقدس ما این دفاع و عقیده خالص را در میان ملت ایران مشاهده کردیم.
وی با تاکید بر لزوم انتقال ارزش های دفاع مقدس گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است لذا برای حفظ و انتقال فرهنگ دفاع مفدس باید در همه زمینه ها برنامه ریزی  کرد و حال که بار سنگین امانت بر دوش تک تک ماست و پرچم نینوایی شهدا بر شانه هایمان است باید راه شهدا را که مقدس است  ادامه بدهیم و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگاه داریم.