کد خبر: 50155تاریخ انتشار : 16:10:39 - جمعه 23 سپتامبر 2016

امام جمعه موقت فومن؛

توافق FATF استقلال ملی را خدشه دار می کند/دشمن امروز با شبهه افکنی دنبال تغییر ارزش هاست

امام جمعه موقت فومن در ارتباط با بازار جدید فومن تصریح کرد: باید زیرساخت این انتقال به صورت کامل در نظر گرفته می شد و مدیران شهری بکوشند مشکلات بازار جدید را مرتفع کنند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا نوروزیان امام جمعه موقت شهرستان فومن در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان اظهار کرد: آنهائی که واقعا نمی خواهند شعار ما می توانیم در کشور مطرح نشود بروند خاطرات هشت سال دفاع مقدس را بخوانند.
نوروزیان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی به همه دانش آموزان گفت: اگر به آموزش و پرورش در کشور ما اهمیت بدهند و پرورش بر آموزش مقدم باشد هرگز در جامعه مشکلی برای نسل های جوان اتفاق نخواهد افتاداسلام عزیز نیز توصیه به پرورش و تربیت روح و جان آدمی دارد انشاءالله که بتوانیم با تلاش مسئولین به آن نقطه مطلوب برسیم.

وی با اشاره به واقعه حره و کشتار مردم مدینه تصریح کرد: زمانی امام حسین علیه السلام بر علیه دستگاه جور اموی قیام فرمودند مردم مدینه گفتند یزید خونریز است و به فرزند پیغمبر اسلام(ص) عرضه داشتند به مصلحت نیست که شما قیام بفرمائید امروز هم همین افراد ظاهر بین و دنیا طلب می گویند مقابل استکبار ساکت باشید به مصلحت کشور نیست و باید با کدخدا مذاکره کرد. امام حسین (ع) آن روز به تکلیف خود عمل کردند و مردم با بی وفائی تنهایش گذاشتند و در نتیجه سه واقعه مهم به وقوع پیوست اول واقعه کربلا که جنایت امویان را برای همگان روشن کرد دوم کشتار مردم مدینه که یزید به لشگریانش امر کرد که تا سه روز زن های مدینه برایشان حلال می باشد و این اتفاق افتاد و کشتار بی رحمانه ای صورت گرفت که این تاوانی بود که خواص به وظایف خود عمل نکردند و عافیت طلب شدند.

امام جمعه موقت فومن در ادامه بیان داشت:‌امروز دشمن می داند که نمی تواند با انقلاب مقابله کند چون هزینه های سنگینی برایش دارد لذا دشمن بدنبال شبهه افکنی است و سعی دارد باورهای ملت خصوصا نسل های جوان را مورد هدف قرار دهد و تغییر ارزش ها را ایجاد کند تا جا بیندازد که بگویند تا کی باید انقلابی گری کنیم و هزینه پرداخت کنیم اما همه بدانند که ملت ایران و خصوصا جوانانش تا اخرین قطره خونشان در رکاب رهبر معظم انقلاب با استکبار جهانی مقابله خواهند کرد.

نوروزیان با اشاره به مسئله fatf تاکید کرد: کارشناسان مطلع و قابل اعتماد می گویند که این معاهده مالی به استقلال کشور ضربه می زند و آن را خدشه دار می کند. استقلالی که خیلی ها خون دادند تا از ثمره خونشان امروز استقلال و امنیت بی نظیر ما حاصل شده است لذا حضرت آقا بحث جهاد کبیر را مطرح کردند همان جهاد کبیری که حضرت امام (ره) آن را به ایستادگی و مقاومت تعبیر می کردند.

وی با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: حضرت آقا فرمودند که امروز هر کس در هر مسئولیتی که دارد آنجا را تنگه احد بداند و به تکلیف انقلابی خود عمل کند که به برکت خون شهدا امروز جمهوری اسلامی ایران شاخص های ابرقدرتی را از آمریکا گرفته است چرا که بدون حضور ایران حل بسیاری از مناقشات منطقه ای و بین المللی ممکن نیست.

امام جمعه موقت فومن در ارتباط با بازار جدید فومن تصریح کرد: باید زیرساخت این انتقال به صورت کامل در نظر گرفته می شد و مدیران شهری بکوشند مشکلات بازار جدید را مرتفع کنند.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن سرشماری بزرگ نفوس و مسکن تاکید کرد: همه باید بکوشیم و با ماموران این طرح بزرگ و ملی همکاری کنیم چرا که برای برنامه ریزی های کشوری و رشد و توسعه نیاز به اطلاعات و آمار درست می باشد که این اطلاعات درست از همین سرشماری ها بدست می آید.