کد خبر: 50071تاریخ انتشار : 22:20:14 - چهار شنبه 21 سپتامبر 2016

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان:

مقدمات برگزاری مناسب سرشماری نفوس و مسکن در گیلان فراهم شده است

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان با تاکید بر ضرورت اجرای صحیح سرشماری در استان، از فراهم بودن مقدمات برگزاری مناسب سرشماری نفوس و مسکن در گیلان خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از مهر، کیوان محمدی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ در استان گیلان با بیان اینکه سرشماری امسال از مسائل مهم کشور در ماه های آینده است اظهار کرد: مقدمات اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ در استان مهیا شده است و انتظار می رود که با همکاری مردم با موفقیت انجام شود.

وی به ثبت نام پنج هزار و ۵۰۰ نفر به عنوان مامور سرشماری در سایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد، سه هزار و ۳۳۳ نفر زن و مابقی مرد هستند.

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، از تعداد ثبت نام کنندگان، ۵۸ درصد دارای مدرک لیسانس، ۱۲.۵ درصد مدرک فوق لیسانس و دو درصد دارای مدرک دکترا هستند.

محمدی با بیان اینکه گزینش افراد ثبت نامی بر اساس شاخص های اعتماد به نفس، سواد و روابط عمومی بالا در حال انجام است گفت: دوره آموزشی ماموران سرشماری از ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه در شهرستان ها برگزار می شود.

وی تصریح کرد: سرشماری اینترنتی در گیلان همزمان با سایر استان ها از سوم مهر آغاز می شود و تا ۲۴ این ماه ادامه دارد و سرشماری میدانی نیز تا آبان ماه ادامه دارد.