کد خبر: 49991تاریخ انتشار : 1:31:23 - چهار شنبه 21 سپتامبر 2016

دبیر اجرائی اولین دوره المپیک بازی های دانش آموزی فومن؛

برای مسئولین شهرستان فعالیت فرهنگی چقدر اهمیت دارد؟

درانجام برنامه های ویژه تابستان امسال تا کنون بیش از سه میلیون تومان برای حدود صد نفر از متربیان مجموعه هزینه شده است و متاسفانه مسئولین مرتبط با این موضوع تا کنون در جهت کمک به ما اقدامی نکرده اند.

به گزارش بهجت نیوز؛ شب گذشته مراسم اختتامیه اولین دوره المپیک بازی های دانش آموزی فومن در مهدیه فومن برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد رضازاده دبیر اجرائی طرح تابستانی پایگاه مقاومت بسیج آیت الله اریب(ره) و هیات انصارالحسین (ع) شهرستان فومن با اشاره به فرارسیدن عید غدیر خم اظهار کرد: عید غدیر خم عید ولایت است و پیغمبر بزرگ اسلام در غدیر خم امیرالمومنین حضرت علی (ع) را به جانشینی خود معرفی کردند و عموم مسلمانان به مولا علی(ع) تبریک گفتند،‌اما پس از ارتحال پیغمبر اسلام(ص) برخی از صحابه توطئه کردند و خلافت را تصاحب کردند.
وی در ادامه بیان داشت: وظیفه ما به عنوان شیعیان امیرالمومنین علی (ع) شناخت صحیح امام و معرفی او به آحاد جامعه می باشد.
این طلبه فعال فرهنگی فومنی در ادامه با اشاره به برنامه های تابستانی تصریح کرد: ما در این طرح با ثبت نام بیش از صد نفر از نوجوانان 9 تا 17 سال فومنی مواجه شدیم و در ابتدا با برگزاری طرح اعتکاف دانش آموزی و ثبت نام داوطلبانه سی نفر از همین عزیزان که از شب 27 ماه مبارک رمضان به مدت سه شب در مسجد امام صادق(ع) سرابستان برگزار شد شاهد خلق صحنه هائی عاشقانه میان این نوجوانان و پروردگارشان بودیم.
رضازاده در ادامه بیان داشت: برنامه بعدی ما برگزاری اولین المپیک بازی های دانش آموزی فومن در هشت رشته ورزشی بود که الحمدالله علی رغم همه کاستی ها و مشکلات بخوبی برگزار شد. در کنار این دو طرح ویژه برنامه های تفریحی و اردوهای سیاحتی و همچنین حلقات صالحین و کلاس های قرآن، امداد و نجات، تندخوانی، عکاسی خبری، خوشنویسی از دیگر برنامه های مدنظر مجموعه ما بود.
وی ضمن ابراز گلایه از مسئولین شهرستان تاکید کرد: در انجام برنامه های ویژه تابستان امسال تا کنون بیش از سه میلیون تومان برای حدود صد نفر از متربیان مجموعه هزینه شده است و متاسفانه مسئولین مرتبط با این موضوع تا کنون در جهت کمک به ما اقدامی نکرده اند که البته ما به حول قوه الهی به راه خود با قدرت ادامه می دهیم و با نیروئی ویژه به رهبر فرزانه انقلاب در جهت ادامه فعالیت های فرهنگی و تربیتی لبیک می گوئیم اما باید بپرسیم که برای مسئولین شهرستان فعالیت فرهنگی چقدر اهمیت دارد؟
این مراسم با مولودی خوانی مداحان اهلبیت عصمت و طهارت (ع) برادران کربلائی محمدمهدی خشکدامن و کربلائی محمد جواد فدائی ادامه یافت و در پایان به نفرات اول تا سوم  اولین دوره بازی های المپیک دانش آموزی با حضور فرماندهی حوزه مقاومت بسیج شهدی دستغیب(ره) مدال ها و الواح تقدیر اهدا شد.