کد خبر: 49984تاریخ انتشار : 0:35:23 - چهار شنبه 21 سپتامبر 2016

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:

دفاع مقدس تبدیل به الگوی مقابله با استکبار شده است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: دفاع مقدس تبدیل به الگویی برای مقابله جهان اسلام با نظام سلطه و استکبار در نقاط مختلف جهان شده است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام مجتبی اشجری ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه 8 سال دفاع مقدس برگ زرینی بر تاریک درخشان تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران است اظهار کرد: دفاع مقدس حماسه‌ای جاودان، بی‌بدیل و نماد عشق به وطن و ایثار دلاورمردانی است که عاشقانه و جان بر کف روحیه آزادگی و حریت خود را به رخ دشمنان اسلام کشاندند.

وی ادامه داد: ایثارگران دفاع مقدس با حماسه‌آفرینی و رشادت الگوی استقامت و پایداری در برابر تجاوز استکبار جهانی و ایادی آن شدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، سی‌ویکم شهریور ماه سال 59 را سالروز آغاز جنگ تحمیلی توسط رژیم بعثی عراق به پشتوانه حمایت‌های آشکار و پنهان غرب با هدف شکست انقلاب اسلامی و فروپاشی نظام مقدس و نوپای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: توطئه مذکور با عنایت حضرت حق و رهبری حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) شکست خورد و زمینه شکست رژیم بعثی عراق و رسوایی حامیان آن را فراهم کرد.

اشجری با بیان اینکه مقاومت بی‌نظیر ملت ایران در برابر دسیسه‌های دشمن از تهدید ویرانگر جنگ فرصتی طلایی در راستای حفظ و تقویت انقلاب اسلامی و پایداری نظام جمهوری اسلامی فراهم کرد، گفت: حماسه‌سازان خرمشهر، هویزه، شلمچه و … در یاد و قلب مردم ایران جاودانه شدند.

وی به گذشته 28 سال از پایان پیروزمندانه 8 سال دفاع مقدس ملت غیور ایران در برابر متجاوزان اشاره کرد و یادآور شد: آثار و پیامدهای مقاومت تاریخی رزمندگان غیور ایران اسلامی در عرصه بسیاری از تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هویدا شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به گسترش نهضت بیداری و مقاومت اسلامی، شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه، بیان کرد: شاهد تحولات در سوریه، یمن، بحرین، عراق و … هستیم.

اشجری، دفاع مقدس ملت ایران را گنجینه‌ای ارزشمند و پشتوانه‌ای عظیم برای آزدگان جهان و مسلمانان منطقه خواند و تصریح کرد: دفاع مقدس تبدیل به الگویی برای مقابله جهان اسلام با نظام سلطه و استکبار در نقاط مختلف جهان شده است.

وی، حرکت روبه تعالی انقلاب اسلامی و ملت‌های آزادی‌خواه و حق‌طلب جهان را سبب تزلزل نظام سیاسی و امنیتی آمریکا و لابی صهیونیستی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نویدبخش آینده‌ای امیدآفرین برای تحقق حاکمیت مستضعفان بر سرنوشت خود شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره 8 هزار شهید استان، اظهار کرد: دفاع مقدس یادآور مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های فرزندان دیار میرزا کوچک به‌ویژه حمایت‌های همه‌جانبه مردم گیلان است.

اشجری به اعزام کاروان‌های یک‌هزار کامیونی هدایا و تدارکات مردم گیلان به جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تحقیق و تدقیق در راستای تبیین عوامل پیروزی چشمگیر ملت ایران در 8 سال جنگ تحمیلی است.

وی با اشاره به رهبری داهیانه امام خمینی(ره) و نقش برجسته مقام معظم رهبری در دفاع مقدس، بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای پرداختن به معارف و ارزش‌های دفاع مقدس، سیره عاشورایی شهیدان و ایثارگران، شناخت عناصر و وحدت‌بخش در برابر توطئه‌های استکبار جهانی، اخلاص رزمندگان و همراهی مردم در پشت جبهه‌ها است.