کد خبر: 49895تاریخ انتشار : 15:26:20 - چهار شنبه 21 سپتامبر 2016

یادداشت/ امیر محمد مهرورز

از ماست که بر ماست!

از نظر حقیر علاوه بر انتقاد از شهرداری فومن یا اعضای شورای شهر که متصدی حفاظت از محیط زیست شهروندان فومنی نیز می باشند در این زمینه باید از زاویه ای دیگر هم به این موضوع مهم نگاه کنیم

با مرور شبکه های اطلاع رسانی مجازی در چند ماه گذشته یکی از معضلاتی که به دفعات توسط این رسانه های نوظهور به اطلاع همشهریان فومنی می رسید این بود که در جائی زباله جمع شده و کارگران شهرداری فومن برای جمع آوری آن کاری نمی کنند و با نمایش تصاویر مختلف این صحنه های زننده بی احترامی بشر به طبیعت را منعکس می کنند! که بهتر است یکبار هم که شده بجای انتقاد بجا از متصدیان جمع آوری زباله ها از خود عاملین این معضلات انتقاد کنند.
از نظر حقیر در این زمینه باید از زاویه ای دیگر هم به این موضوع مهم نگاه کنیم و درست تحلیل کنیم و درست تصمیم بگیریم, همشهریان عزیز این زباله هائی که در تصاویر می بینیم توسط خود ما ایجاد شده اند و قطعا مردمی از شهر ها یا استانهای دیگر در این معضل دخیل نبوده اند.
حتی مشاهده شده است در برخی موارد متاسفانه بعضی از همشهریان ما از داخل خودروی سواری خود اقدام به پرتاب کیسه زباله منزلشان به سمت محل جمع آوری زباله ها در محلات می کنند که گاهی پرتاب این کیسه های زباله به کنار خیابان منتهی می گردد که کار جمع آوری زباله ها را برای پاکبانان زحمتکش شهر ما بسیار سخت می شود و محیط بد بوئی را سبب می شود که با اعتراض برخی از شهروندان تصاویر ارسالی را در کانال های خبری مشاهده می کنیم یا مشاهد شده که بعضی برخی از بالای پنجره خانه خود زباله را به سمت کوچه یا خیابان پرتاب می کنند حتی این بی نظمی و بی مسئولیتی را ما در بازار فومن نیز می بینیم که متاسفانه برخی از کاسبان در مقابل مغازه و محل کسب خود فضولات و وسایل اضافی خود را قرار می دهند و چهره ناموجهی از محیط شهری ما ایجاد می کنند که اگر در ساعات اولیه بامداد به داخل بازار فومن مراجعه کنیم با این صحنه های زننده مواجه خواهیم شد.
هدف از این چند سطر این است که بجای اینکه بیائیم فرد یا فراد یا نهادی را مقصر نشان بدهیم و آتش انتقادات و یا تخریبات خود را بر سر آنها بریزیم یک بار به خودمان نگه کنیم و فرهنگ زندگی و احترام به طبیعت!
حقیر در ارتباط با برخی از همین پاکبانان زحمتکش از نارحتی و گلایه آنها از بی احترامی برخی از همشهریان و عدم رعایت اصول شهروندی با خبر شدم و بر خود وظیفه دانستم تا از این طریق از همه پاکبانان زحمتکش فومنی تقدیر و تشکر کنم و تاکید کنم که اگر این عزیزان فقط دو روز به مرخصی دسته جمعی بروند شهر ما من بعد به شهر زباله ها معروف خواهد شد!
تشکر میکنم از مسؤل خدمات شهری شهرداری فومن و همه پاکبانان عزیز و باصفای شهر که این همه زحمت میکشند خدا قوت و خسته نباشید…