کد خبر: 49884تاریخ انتشار : 20:19:23 - دوشنبه 19 سپتامبر 2016

فرمانده سپاه ناحیه فومن؛

ما آماده ایم شعار محوری هفته دفاع مقدس می باشد/نخبگان باید ویژگی های شهدا را تشریح کنند

اگر بخواهیم بپرسیم که چرا دفاع ما مقدس شد؟ باید جواب دهیم هشت سال دوران جنگ تحمیلی از این بابت مقدس شد که جوانان ما برای حفظ و استقلال و تمامیت ارضی کشور در مقابل دشمن ظالم استقامت کردند و اطاعت کردند از ولایت و رهبری خودشان و برای رفع فتنه بیگانگان، میهن و دین ما را حفظ کردند، از این باب می توانیم این دفاع را مقدس بنامیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور فرمانده سپاه ناحیه در نشستی خبری به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: اگر بخواهیم در رابطه با ارزش های دفاع مقدس سخن بگوئیم باید بگویم که دفاع مقدس تشکیل دهنده هویت ملی و اسلامی می باشد.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به نقش استکبار جهانی در جتگ تحمیلی اظهار کرد: یکی از یرنامه های استکبار جهانی طراحی جنگ علیه ایران بود و با پشتیبانی از  کشور عراق یک جنگ ناجوانمردانه را به راه انداخت. دوران دفاع مقدس فرهنگ ویزه ای را درجبهه حق علیه باطل یوجود آورد که این فرهنگ بر دوستی و محبت مبتنی شد. دستاورد هشت سال دفاع مقدس این بود که خلق و خوی فرماندهان ما در در این هشت سال طوری شد که خودشان به عنوان نفرات اول جنگ قرار گرفتند.

وی با اشاره به برنامه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: ما آماده ایم شعار محوری امسال هفته دفاع مقدس می باشد. ارائه برنامه هایی ویژه با موضوع دشمن شناسی و اسلام ستیزی به مخاطبان عزیز ما که جوانان و نوجوانان هستند از اهم برنامه های مهم ما می باشد. ما به طور کلی به دنبال دشمن شناسی هستیم چرا که  امروز تهدید را در داخل و خارج داریم و باید کشور را برای مواجه با این تهدیدات آماده کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه فومن تصریح کرد: اگر بخواهیم بپرسیم که چرا دفاع  ما مقدس شد؟ باید جواب دهیم هشت سال دوران جنگ تحمیلی از این بابت مقدس شد که جوانان ما برای حفظ و استقلال و تمامیت ارضی کشور در مقابل دشمن ظالم استقامت کردند و اطاعت کردند از ولایت و رهبری خودشان و برای رفع فتنه بیگانگان، میهن و دین ما را حفظ کردند، از این باب می توانیم این دفاع را مقدس بنامیم .

سرهنگ میرزا پور با توجه به انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل های بعدی تاکید کرد: اولین و مهم ترین راه حفظ ارزش های دفاع مقدس و نشر آن در جامعه حفظ حال و هوای معنوی جبهه ها در دل است. باید روحیه معنوی و عرفانی جبهه ها را نه تنها در خود حفظ کنیم بلکه باید به نسل حاضر یعنی نسل سوم و چهارم انقلاب انتقال دهیم. مسئولین و همه آحاد خصوصا نخبگان باید تلاش کنند رفتار و کردار رزمندگان ما مخصوصا شهدای ما را در جامعه به نحو مطلوب تشریح کنند. دومین راه که از مهم ترین راه های ترویج ارزش های دفاع مقدس است تدوین تذکره شهدا و تعلیم وصیتنامه شهدا و تفهیم پیام شهدا به نسل حاضر است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: اگر بخواهیم آثار و فواید هشت سال دفاع مقدس را در نظام جمهوری اسلامی ایران تشریح کنیم به پنج مورد زیر میتوان اشاره کرد:
1- افزایش توان رزمی در کشور  2- دشمن دیگر هوس جسارت به کشور نخواهد کرد 3- افزایش روحیه تعهد و ایثار در جامعه 4- مطرح شدن قدرت و اقتدار و عزت اسلام و کشور اسلامی در جهان  5- حصول اجر و پاداش الهی برای مردم

وی با اشاره به برنامه های مختلف سپاه ناحیه فومن برای پاسداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس تصریح کرد: سپاه ناحیه فومن در هفته دفاع مقدس در سطح پایگاه ها و حوزه ها و کانون های ناحیه فومن با بیش از 205 برنامه هفته دفاع مقدس را گرامی می دارد. از برنامه های شاخص این هفته به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی و نظامی و بسیج در 31 شهریور در سپاه ناحیه فومن
  •  برنامه بعدی ما در هفته دفاع مقدس یادواره 153 شهید حوزه شهر فومن می باشد.
  • – برگزاری مراسم زیارت عاشورا و عطرافشانی مزار شهدای فومن
  • افتتاح چهار ساختمان پایگاه مقاومت بسیج در روستای کیش رودبار (برادران و خواهران) کلده و بویین.
  • گرامیداشت هفته امامت و ولایت
  • پیاده روی بزرگ خانوادگی با جوایز بسیار ارزنده
  • افتتاح و واگذاری 10 مسکن به مددجویان به همت کمیته امداد و دفتر مقام معظم رهبری
  • فراخوانی چهار گردان بیت المقدس
  • یادواره 37 شهید پاسدار با همکاری بازنشستگان و جانبازان و رزمندگان
  • دیدار با امام جمعه شهرستانفرمانده سپاه ناحیه فومن در پایان اظهار کرد: امام راحل (ره) ما در خصوص جنگ ناجوانمردانه کشور بعث عراق فرمودند: جنگ ما جنگ حق علیه باطل بود جنگ ما جنگ ایمان و رذالت بود. به تعبیر ایشان هدف از نامگذاری روزهای جنگ ما بزرگداشت ارزش ها و شناسایی پیوندهای دینی، ملی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود.