کد خبر: 49874تاریخ انتشار : ۱:۱۶:۳۷ - دوشنبه ۲۹ شهر ۱۳۹۵

با حضور مردم ولایت مدار ؛

یادواره شهیدان محسن و مرتضی شیرزاد برگزار شد

این دو برادر بزرگوار از شهدای سرافراز دوران دفاع مقدس هستند که نگاهی به وصیت نامه آنها خالی از لطف نمی باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ مراسم گرامیداشت یاد و خاطر شهدا محسن و مرتضی شیرزاد شب گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری در روستای کمامردخ برگزار گردید.
شایان ذکر است این دو  برادر بزرگوار از شهدای سرافراز دوران دفاع مقدس هستند که نگاهی به وصیت نامه آنها خالی از لطف نمی باشد.

مایلم با کالایی که بیشتر از همه دوستش دارم در راه تو به جهاد بپردازم 
بسیجی‌ شهید محسن‌ شیرزاد فرزند بشیر به‌ سال‌ ۱۳۴۰ در روستای‌ کمامردخ‌  شهرستان فومن قدم‌ به‌ جهان‌ هستی‌گذارد. شهید شیرزاد پس‌ از دریافت‌ دیپلم‌، وارد مرکز تربیت‌ معلم‌ شهر تهران‌ شد و در رشته‌ی‌ آموزش‌ابتدایی‌ به‌ ادامه‌ی‌ تحصیل‌ پرداخت‌. مدتی‌ در این‌ رشته‌ به‌ تحصیل‌ مشغول‌ و عضو بسیج‌ تربیت‌معلم‌ نیز به‌ شمار می‌رفت‌، تا اینکه‌ در سال‌ ۱۳۶۴، جهت‌ انجام‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازی‌ مهیا گردید وپس‌ از طی‌ دوران‌ آموزش‌ در یکی‌ از پادگانهای‌ تهران‌، در پنجم‌ دی‌ همان‌ سال‌ به‌ منطقه‌ی‌ جنگی‌جنوب‌ معرفی‌ و به‌ آن‌ ناحیه‌ از ایران‌ زمین‌ اعزام‌ شد.
مدت‌ زیادی‌ از حضور این‌ عزیز در جبهه‌ نگذشته‌ بود که‌ در بیست‌ و یکم‌ بهمن‌۱۳۶۴، در محل‌ ام‌الرصاص‌ مفقود شد و به‌ درجه‌ی‌ رفیع‌ شهادت‌ نایل‌ آمد. پیکرش‌ به‌ مدت‌ دوازده‌ سال‌ در منطقه‌باقی‌ ماند، تا اینکه‌ در سال‌ ۱۳۷۶ شناسایی‌ و به‌ خانواده‌اش‌ تحویل‌ داده‌ شد.

وصیت‌نامه‌ای‌ دارد که‌ در قسمتی‌ از آن‌ آورده‌ است‌: «…پدر و مادر، خداوند تبارک‌ و تعالی‌، وظیفه‌ما را در قرآن‌ مشخص‌ نموده‌ و حُسن‌ انتخاب‌ برماست‌. پس‌ مبادا معترض‌ مشیت‌ الهی‌ باشیم‌»…خدایا تو در قرآن فرموده ای:   الذین امنو و عملو الصالحات. و بدنبال ایمان آوردن عمل صالح را قرار دادی و حال که به سوی ایمان رهسپار نموده ای این بنده حقیر نیز به لطف تو رفتن به جبهه را که نوعی عمل است انتخاب می کنم معبودا! حال به فضل تو این بیداری در من ایجاد شده مایلم با کالایی که بیشتر از همه دوستش دارم در راه تو به جهاد بپردازم . چون تو فرموده ای ” به مقام نیکو کاران نخواهد رسید مگر آنکه از آنچه دوست میدارید و محبوب است در راه خدا انفاق کنید ».

مرا به‌ عنوان‌ کسانیکه‌ آماده‌ شرکت‌ در معامله‌ با تو است‌ بپذیر
شهید مرتضی‌ شیرزاد فرزند بشیر به‌ سال‌ ۱۳۴۶ در روستای‌ کمامردخ شهرستان فومن‌ به‌ دنیا آمد. همزمان‌ با آغاز تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در تهران‌، از طریق‌ دفتر حزب‌ نیروهای‌ متخصص‌، عازم‌ جبهه‌ شد تا از میهن‌ عزیز و حریم‌ مملکت‌ اسلامی‌ دفاع‌ کند.
این‌ شهید، در جبهه‌ مسئول‌ گروه ‌تخریب‌ در میادین‌ جنگ‌ بود که‌ در یکی‌ از ماموریت‌ها به‌ هنگام‌ خنثی‌ کردن‌ مین‌، به‌ تاریخ‌ سی‌ویکم‌ تیر ۱۳۶۴ در منطقه‌ی‌ جوانرود ـ شیخ‌ صالح‌ بر اثر انفجار آن‌ به‌ شهادت‌ رسید.مزار این شهید درزادگاهش درکناربرادر شهیدش محسن قراردارد.
.در قسمتی‌ از وصایایش‌ می‌خوانیم‌: «…بارالها، معبودا، تو را به‌ حق‌ محمد و آل‌ محمد، مرا به‌ عنوان‌ کسانیکه‌ آماده‌ شرکت‌ در معامله‌ با تو است‌ بپذیر…».
  1. روشن گفت:

    سلام خدا بر شهیدان. دورود بر برادران شهید شیرزاد و خاندان عزیزشان. صلوات