کد خبر: 49874تاریخ انتشار : 1:16:37 - دوشنبه 19 سپتامبر 2016

با حضور مردم ولایت مدار ؛

یادواره شهیدان محسن و مرتضی شیرزاد برگزار شد

این دو برادر بزرگوار از شهدای سرافراز دوران دفاع مقدس هستند که نگاهی به وصیت نامه آنها خالی از لطف نمی باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ مراسم گرامیداشت یاد و خاطر شهدا محسن و مرتضی شیرزاد شب گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری در روستای کمامردخ برگزار گردید.
شایان ذکر است این دو  برادر بزرگوار از شهدای سرافراز دوران دفاع مقدس هستند که نگاهی به وصیت نامه آنها خالی از لطف نمی باشد.

مایلم با کالایی که بیشتر از همه دوستش دارم در راه تو به جهاد بپردازم 
بسيجي‌ شهيد محسن‌ شيرزاد فرزند بشير به‌ سال‌ 1340 در روستاي‌ كمامردخ‌  شهرستان فومن قدم‌ به‌ جهان‌ هستي‌گذارد. شهيد شيرزاد پس‌ از دريافت‌ ديپلم‌، وارد مركز تربيت‌ معلم‌ شهر تهران‌ شد و در رشته‌ي‌ آموزش‌ابتدايي‌ به‌ ادامه‌ي‌ تحصيل‌ پرداخت‌. مدتي‌ در اين‌ رشته‌ به‌ تحصيل‌ مشغول‌ و عضو بسيج‌ تربيت‌معلم‌ نيز به‌ شمار مي‌رفت‌، تا اينكه‌ در سال‌ 1364، جهت‌ انجام‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازي‌ مهيا گرديد وپس‌ از طي‌ دوران‌ آموزش‌ در يكي‌ از پادگانهاي‌ تهران‌، در پنجم‌ دي‌ همان‌ سال‌ به‌ منطقه‌ي‌ جنگي‌جنوب‌ معرفي‌ و به‌ آن‌ ناحيه‌ از ايران‌ زمين‌ اعزام‌ شد.
مدت‌ زيادي‌ از حضور اين‌ عزيز در جبهه‌ نگذشته‌ بود كه‌ در بيست‌ و يكم‌ بهمن‌1364، در محل‌ ام‌الرصاص‌ مفقود شد و به‌ درجه‌ي‌ رفيع‌ شهادت‌ نايل‌ آمد. پيكرش‌ به‌ مدت‌ دوازده‌ سال‌ در منطقه‌باقي‌ ماند، تا اينكه‌ در سال‌ 1376 شناسايي‌ و به‌ خانواده‌اش‌ تحويل‌ داده‌ شد.

وصيت‌نامه‌اي‌ دارد كه‌ در قسمتي‌ از آن‌ آورده‌ است‌: «…پدر و مادر، خداوند تبارك‌ و تعالي‌، وظيفه‌ما را در قرآن‌ مشخص‌ نموده‌ و حُسن‌ انتخاب‌ برماست‌. پس‌ مبادا معترض‌ مشيت‌ الهي‌ باشيم‌»…خدایا تو در قرآن فرموده ای:   الذین امنو و عملو الصالحات. و بدنبال ایمان آوردن عمل صالح را قرار دادی و حال که به سوی ایمان رهسپار نموده ای این بنده حقیر نیز به لطف تو رفتن به جبهه را که نوعی عمل است انتخاب می کنم معبودا! حال به فضل تو این بیداری در من ایجاد شده مایلم با کالایی که بیشتر از همه دوستش دارم در راه تو به جهاد بپردازم . چون تو فرموده ای ” به مقام نیکو کاران نخواهد رسید مگر آنکه از آنچه دوست میدارید و محبوب است در راه خدا انفاق کنید ».

مرا به‌ عنوان‌ كسانيكه‌ آماده‌ شركت‌ در معامله‌ با تو است‌ بپذير
شهيد مرتضي‌ شيرزاد فرزند بشير به‌ سال‌ 1346 در روستاي‌ كمامردخ شهرستان فومن‌ به‌ دنيا آمد. همزمان‌ با آغاز تحصيلات‌ دانشگاهي‌ در تهران‌، از طريق‌ دفتر حزب‌ نيروهاي‌ متخصص‌، عازم‌ جبهه‌ شد تا از ميهن‌ عزيز و حريم‌ مملكت‌ اسلامي‌ دفاع‌ كند.
اين‌ شهيد، در جبهه‌ مسئول‌ گروه ‌تخريب‌ در ميادين‌ جنگ‌ بود كه‌ در يكي‌ از ماموريت‌ها به‌ هنگام‌ خنثي‌ كردن‌ مين‌، به‌ تاريخ‌ سي‌ويكم‌ تير 1364 در منطقه‌ي‌ جوانرود ـ شيخ‌ صالح‌ بر اثر انفجار آن‌ به‌ شهادت‌ رسيد.مزار این شهید درزادگاهش درکناربرادر شهیدش محسن قراردارد.
.در قسمتي‌ از وصايايش‌ مي‌خوانيم‌: «…بارالها، معبودا، تو را به‌ حق‌ محمد و آل‌ محمد، مرا به‌ عنوان‌ كسانيكه‌ آماده‌ شركت‌ در معامله‌ با تو است‌ بپذير…».
  1. روشن گفت:

    سلام خدا بر شهیدان. دورود بر برادران شهید شیرزاد و خاندان عزیزشان. صلوات