کد خبر: 49847تاریخ انتشار : 14:14:50 - یکشنبه 18 سپتامبر 2016

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان

جشن بزرگ مائده ولایت در گیلان برگزار می گردد

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اظهار کرد: پیام غدیر آنچنان که حضرت حق فرمود، اکمال و کامل شدن اصل دین است و اتمام تمامی نعمت های الهی می باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ در آستانه فرارسیدن عید سعید غدیر خم و همزمان با برگزاری نمایش فصل شیدائی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان  گفت: یکی از مناسب های بزرگ اجتماعی و دینی که نقش بسیار مؤثر در فرآیند سعادت بشریت دارد، یوم الله و عید الله الاکبر غدیرخم است که اگر روز عیدغدیر از بدو اعلام رسول الله در جامعه مسلمین بزرگ می داشتند مصائبی بزرگ همچون عاشورا ایجاد نمی شد.اگر پیام غدیر به عنوان مهمترین پیام رسالت تمامی انبیاء الهی زنده و پویا می ماند، امروز بشر با ظلم، بی عدالتی، جنگ، فقر، فساد دست و پنجه نرم نمی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اظهار کرد: پیام غدیر آنچنان که حضرت حق فرمود، اکمال و کامل شدن اصل دین است و اتمام تمامی نعمت های الهی می باشد. اگر بشر از همه نعمت های مادی و معنوی برخوردار گردد، امّا نعمت ولایت و امامت انسان کامل را نتواند درک کند تمامی این نعمت ها به نغمت تبدیل می گردد و فرصت سرمایه داری بشر به تهدید سرمایه سوزی و خسران تبدیل می شود. لذا چون امروز ولایت و امامت بسیار حساس است، حسن ختام رسالت به اعلام ولایت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب است.

وی در رابطه با ابلاغ پیام واقعه غدیر تصریح کرد: اهل سنت واقعی پیامبر، اگر بخواهند سنت پیامبر را احیاء کنند باید سنت ابلاغ ولایت علی بن ابیطالب را همانند رسول خدا، هر ساله به بهانه عیدغدیر تبلیغ نماید. شیعه واقعی کسی است که عید غدیر برای او روز نو و نوروز واقعی است و همان طور که در متون دینی و روایی ما وارد شده است که برای تعظیم شعائر الهی که یکی از بزرگترین این شعائر عید غدیر است.شیعه باید این عید را همچون مناسبت هایی مانند عید نوروز گرامی بدارد و تمام زندگی اش تحت الشعاع عظمت عیدغدیر قرار بگیرد.شیعه باید در این عید وظیفه شیعگی خود را در بزرگداشت این روز را انجام دهد.

استاد حوزه و دانشگاه های گیلان در ارتباط با اطعام روز عید غدیر خم تاکید کرد: یکی از آداب شور آفرین دینی و مذهبی که جزو اعمال شادی آفرین در سبک اسلامی می باشد و برای آن اجر زیادی ذکر شده است، اطعام در روز عید غدیر خم، مثل این است که تمامی انبیاء و مرسلین را اطعام نموده است.امام صادق(ع) می فرمود: غدیر یوم الطعام است. همچنان که ثواب روزه داری در غدیر بسیار می باشد، افطار دادن مؤمنین و روزه داران در روز غدیر نیز ثواب زیادی دارد. لذا ستاد مردمی بزرگداشت عید غدیر خم تحت عنوان “مائده ولایت” جهت شورآفرینی های مؤمنانه و اسلامی و دینی و ایرانی به پذیرایی عمومی ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت در روز عیدغدیر می پردازد. آنچه که درصدد آن هستیم با مشارکت مردمی و جمع آوری نذورات خیّرین مؤمن در شهرستان رشت، حداقل 30 الی 40 هزار نفر در شب و روز عیدغدیر خم توسط تعدادی از مجموعه های مردمی، هیئات مذهبی و برخی از مساجد سطح شهر جهت بزرگداشت روز عیدغدیر و بهره مندی عموم مردم از آثار وضعی غذای نذری و تبرکی بهره مند گردد.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به برنامه ویژه روز عید غدیر خم بیان داشت: این برنامه با چند هدف برگزار می شود که عبارتند از: ارائه جشن و شورآفرینی به سبک دینی, مبارزه با هجمه وهابیت با احیاء و اشاعه توزیع غذای تبرکی و نذری, احیاء نهضت وقف و نذری برای تنظیم شعائر دینی, بهره مندی عموم مردم از آثار وضعی غذای تبرکی همچنین با پیگیری و همراهی مؤمنین، در سال جاری برخی از شهرستان های استان نیز به این حرکت مردمی ملحق شدند. امیدواریم که به زودی در همه محلات و روستاها، همانطور که در برای عزای حسینی همه حضور دارند، برای سرور عید بزرگ ولایت غدیرخم، همگان حضور پرشوری داشته باشند که یقینا این مناسبت ها به صورت پرشور و مردمی برگزار گردد، بیمه ای برای جامعه ما، خصوصاً جوانان ما نسبت به هجمه ها و شبیخون های فرهنگی دشمنان خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به نقش غدیر خم در جامعه اسلامی گفت: اگر غدیر خم را جدی بگیریم، ظهور امام زمان زودتر محقق خواهد شد. زیرا ظهور امام زمان منوط به درک پیام غدیرخم است. اگر مردم جامعه غدیر خم را بزرگ بدارند، خود نشانه ای برای پذیرش ولایت حجت خدا ولی عصر(عج) خواهد بود، آن چنان که اربعین حسینی در سالهای اخیر باشکوه جهانی برگزار می شود امید است غدیر خم نیز که متعلق به مولا امیرالمؤمنین (ع) در جهان می باشد با شکوه بیشتری برگزار گردد.  البته ارادت به امیرالمؤمنین فقط مختص به جامعه شیعیان ندارد بلکه هر انسان آزاده و عدالت خواه و پاک نهاد در واقع جزء ارادتمندان به مولا امیرالمؤمنین(ع) است.