کد خبر: 49758تاریخ انتشار : 16:28:10 - جمعه 16 سپتامبر 2016

در نماز جمعه شهرستان فومن؛

سوالات کلیدی امام جمعه فومن از دولت مطرح شد/آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد/فضای سیاسی جامعه را انتخاباتی نکنیم/سرمایه نامیدن مدیران متخلف بی انصافی در حق مردم است

ازبرگزاری چند جلسه ملاقات مردمی که به همت نماینده محترم شهرستان با حضور مسئولین ادارات برگزار شده تشکر می کنم و از نماینده محترم انتظار دارم این حرکت پسندیده و این ملاقات های مردمی را ادامه بدهد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن صفوی در خطبه اول نماز جمعه امروز فومن با سفارش همگانی به تقوا و پرهیزکاری گفت: همه ما باید هر لحظه خدا را در زندگی خود در نظر داشته باشیم، باید به یاد امام زمان(عج) باشیم چرا که حضرت مهدی(عج) از طریق یکی از نوابش به شیعیان فرمود برای فرج من بسیار دعا کنید و در توقیعی به آخرین نائبش نوشت رسیدن فرج من گشایش شماست.

امام جمعه فومن با توجه به اعیاد بزرگ اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه در ایام عید تا عید قرار داریم و از همینجا از همه بانوان و آقایانی که در نماز عید سعید قربان شرکت کردند صمیمانه تشکر می کنم، ما در هفته آینده عید سعید غدیر خم را در پیش داریم در اهمیت این عید بزرگ باید بگویم از امام صادق (ع) پرسیدند جزء عید قربان و عید فطر عید بزرگ دیگری هم داریم که فرمودند آری عیدالله اکبر عید غدیر خم می باشد و آن روزی است که آیه اکمال دین نازل شد و روزی است که همه انبیاء جانشین خود را انتخاب کردند.

وی در پایان خطبه اول نماز جمعه با اشاره به حضور 120 هزار مسلمان در آخرین حج پیغمبر خاتم(ص) که به حجه الوداع معروف گشت تصریح کرد:  که در آن روز پیغبر اسلام(ص) در گرمای بسیار مردم را کاروان حجاج را در غدیر خم متوقف کردند و در حضور 120 هزار حاجی رسما امیرالمومنین علی(ع) را با قرائت آیات که به ایشان وحی شده بود به جانشینی خود برگزیدند.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در ابتدای خطبه دوم ضمن گرامی داشت  فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: گرامی میداریم یاد و خاطر همه شهیدان خصوصا شهیدان بزرگوار شهرستان و سرداران شهید فومنی را و روح بلند و اراده پولادین آنها را ارج می نهیم. با توجه به اینکه ما هفته دفاع مقدس را در پیش رو داریم باید عرض کنم نتیجه دفاع مقدس اقتدار امروز ماست که امروز الحمدالله قدرت برتر نظامی منطقه هستیم، امروز قدرت برتر موشکی در سطح دنیا هستیم و همه اینها را مدیون جانفشانی شهدا و خانواده های ایثارگرانیم.

استاد حوزه های علمیه گیلان با نگاهی به فاجعه تاسف بار منا تاکید کرد: در ارتباط با فاجعه منا باید بگویم که حضرت آقا فرمودند این حادثه را نباید هرگز  فراموش کرد، دنیای اسلام باید کمیته حقیقت یاب بین المللی تشکیل بدهد و ما دیدم که آل سعود واقعا لیاقت اداره حرمین شرفین را ندارد لذا گروهی از زعمای امت اسلام باید مدیریت حج را بدست بگیرند.

حجت الاسلام صفوی در ادامه با شاره به انتخابات پیش رو و همینطور میلاد امام هادی (ع) اظهار کرد: در روز شنبه میلاد امام بزرگوار امام هادی (ع) را داریم که این میلاد عزیز را به همه ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام تبریک عرض می کنم. در ارتباط با انتخابات پیش رو هم باید عرض کنم که فضای سیاسی و اجتماعی جامعه را انتخاباتی نکنیم و همه کارگزاران نظام تا روز آخر خدمت خود به خدمتگزاری بپردازند و اینگونه نباشد که در سال آخر خدمت وقت خود را صرف انتخابات کنند.

وی با توجه به فضای سیاسی جامعه سوالات مهمی را از مسئولین اجرائی کشور مطرح کرد و گفت: با توجه به مطرح شدن بحث حقوق های نجومی و اینکه برخی این مدیران متخلف را سرمایه نظام نامیدند که این حقیقتا بی انصافی در حق توده های مردمی است بنده از دولت خدمتگذار می پرسم که در طول سه سال گذشته برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام داده اند؟ سوال دوم بنده از مسئولین محترم قوا این است که در برخورد با مدیرانی که حقوق نجومی گرفتند آیا اقدام مناسبی صورت گرفت؟ مگر حضرت آقا نفرمودن که اینها باید برکنار شوند اما اینها را سرمایه نظام نامیدند و این حرکت در مقابل فرمایشات رهبری است. سوال سوم بنده این است که دولت محترم برای رفع مشکل بیکاری و حل معضلات مسکن و ازدواج در سه سال گذشته چه اقداماتی انجام داده است؟

امام جمعه فومن در پایان بیان داشت:‌ از برگزاری چند جلسه ملاقات مردمی که به همت نماینده محترم شهرستان با حضور مسئولین ادارات برگزار شده تشکر می کنم و از نماینده محترم انتظار دارم این حرکت پسندیده و این ملاقات های مردمی را ادامه بدهد.