کد خبر: 49726تاریخ انتشار : 2:30:27 - جمعه 16 سپتامبر 2016

فرمانده‌ی سپاه قدس گیلان خبر داد؛

واگذاری ۲۰۰ باب مسکن مددجویی سپاه گیلان در هفته دفاع مقدس

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: در هفته دفاع مقدس ۲۰۰ باب مسکن به مددجویان کمیته امداد گیلان واگذار می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ به نقل از فارس؛ سردار محمد عبدالله‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاح یک باب واحد مسکونی ویژه مددجویان این شهرستان در روستای قره سو در بخش لوندویل، اظهار کرد: سپاه پاسدار ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه محرومان جامعه در تمام صحنه‌های ملی و دینی حضوری پررنگ و تأثیرگذار دارند، افزود: محرومان و مستضعفان جامعه ولی‌نعمتان نظام و دولت محسوب می‌شوند چرا که تلاش انقلاب اسلامی به‌عهده آنهاست.

وی کمک به دولت‌ها در تمام دوران را از وظایف سپاه دانست و گفت: سپاه تلاش می‌کند مشکل بیکاری و مسکن افراد آسیب‌پذیر جامعه برطرف شود و در این راستا ساخت یک‌هزار مسکن مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی را به‌عهده گرفته است.

عبدالله‌پور با اشاره به اینکه ساخت مقدار مذکور مسکن مددجویی باید در مدت یک سال به پایان برسد، یادآور شد: تا به امروز بالغ بر ۷۰۰ باب مسکن مددجویی اجرایی و از این مقدار، بیش از ۵۰ باب مسکن به مددجویان تحویل داده شده است.

وی از تحویل ۲۰۰ باب منزل مددجویی طی هفته دفاع مقدس توسط سپاه در گیلان خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم مقدار باقی‌مانده از ساخت و تحویل واحدهای مسکونی تا هفته بسیج عملیاتی شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان ساخت واحدهای مسکونی را با نگاه جهادی عنوان کرد و یادآور شد: بسیج تشکل و مدیریت سازمان یافته‌ای است که از داخل خود مردم با نیت پاک و خالصانه برای آسایش و رفاه حال مردم فعالیت‌های جهادی انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه گام‌های سازنده و تأثیرگذاری تا به امروز از سوی فرمانده سپاه ناحیه آستارا در زمینه وضعیت ساخت مسکن مددجویی آستارا برداشته شده است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا دو سال آینده در نقطه سرزمینی این شهرستان تمام مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام صاحب مسکن شوند.

عبدالله‌پور به ابلاغ و اجرایی شدن طرح تعمیر و نوسازی مسکن مددجویی اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی سپاه ناحیه آستارا در فعالیت‌های عمرانی خود باید بر مبنای سه اصل ساخت مسکن با کمترین سرمایه، کیفیت استاندارد و تسریع در زمان برنامه‌ریزی کند.

وی با قدردانی از همکاری مناسب مسؤولان محلی به‌ویژه فرماندار و امام جمعه آستارا در پیگیری و انجام پروژه‌های احداث مسکن مددجویی، متذکر شد: تلاش می‌کنیم مشکل نبود مسکن از سبد زندگی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام برداشته شود.