کد خبر: 49579تاریخ انتشار : 23:44:07 - چهار شنبه 14 سپتامبر 2016

فرمانده سپاه قدس گیلان:

ایجاد اشتغال در روستاها از مباحث مهم نظام به شمار می رود/ مهم ترین خطر برای کشور تهدید سیاسی است

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بزرگترین مشکل ما در حال حاضر تهدید سیاسی است، تصریح کرد: متاسفانه بدلیل عدم هماهنگی بین نیروهای ارزشمند انقلابی، ضربات جدی وارد می شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  «دیارباران»، محمد عبدالله پور در نشست مجمع عالی بسیج گیلان در سالن نیروی انتظامی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طرحی را برای  سپاه اعلام کردند که برطبق این طرح، سپاه ۱۰۰نقطه از دهستان های زیرخط فقر کشور را مشخص کرده و در زیرساخت های فرهنگی، بهداشتی و درمانی فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه در گیلان  سه تا چهار دهستان زیر خط فقر شناسایی شد تا توسط سپاه و  بسیج و البته کمک دولت آباد و تبدیل به دهستان نمونه شوند، گفت: این طرح زمانی که با موفقیت اجرا شود آثار بسیار زیادی خواهد  داشت و به دولت ها و دولت های اینده ثابت خواهد شد میتوان کشور را ساخت.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شما بسیجیان باید خط شکن باشید، گفت: موضوع مجامع کارگروه ها را فرماندهان جدی تر پیش بگیرند چون کارهای اینده توسط این جمع باید بررسی شود.

عبدالله پور ادامه داد: برای پیاده کردن این طرح به نگاه جهادی و بسیجی در حوزهای مختلف عمران و بهداشت و… نیازمندیم.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها جزء مباحث مهم نظام است، گفت:  مسائل فرهنگی و اجتماعی ما زیر فشار آسیب های جدی قرار گرفته اند و اگر حل نکنیم چالش های جدی بوجود خواهد آمد.

وی با بیان اینکه ساخت هزارمسکن  مددجویان را با همکاری کمیته امداد در  شروع کرده ایم، گفت: تا به امروز ۷۰۰مسکن را اجرایی کردیم و نزدیک به ۲۰۰واحد مسکن را در هفته دفاع مقدس تحویل داده می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه استان ما سه هزار و ۵۰۰ مددجو کمیته امداد دارد که فاقد مسکن است، گفت: هزارواحد را شروع کردیم و دو هزار و ۵۰۰ واحد دیگر را هم انجام خواهید داد.

وی با اشاره به اجرای  نمایش «فصل شیدایی» در دهکده مقاومت رشت، افزود: این برنامه تا الان در چهار استان کشور انجام شده   است.

عبدالله پور گفت: نمایش «فصل شیدایی» بعد از کنگره هشت هزار  شهید یک کار بسیار بزرگ ارزشی و  فرهنگی است که توسط کسانی که دل در گرو انقلاب و نظام دارند اجرا می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان در ادامه  با اشاره به طرح امنیت اخلاقی گفت: روزانه ۳۱۴ نفر افراد لیسانس به بالا و بخشی از روحانیون و طلبه های جوان داوطلبانه در اختیار ناجا هستند.

از برپایی اردوهای مختلطی به هر بهانه ای باید جلوگیری شود

وی افزود: در این ۳۵روزی که این طرح شروع شده است روند روبه کاهشی گزارش شده است اما باید استمرار داشته باشد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه از برپایی اردوهای مختلطی که به بهانه های مختلف برگزار می شود باید جلوگیری شود.

۸۰درصد اقتصاد رودبار به زیتون وابسته است

وی با بیان اینکه سپاه بعنوان  مسئول قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل کشور است، بیان کرد: دو موضوع بسیار مهم در استان اتفاق افتاده  یکی از آن ها خطر بیماری مگسی که بجان باغ های زیتون افتاد و اگر جلوگیری نشود باعث بحران اقتصادی و اجتماعی می شود.

عبدالله پور گفت: طرحی مطرح شده و توسط استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی و سازمان های ذیربط و…طرح شده و توسط بسیج در حال انجام است.

وی با بیان اینکه  ۸۰درصد اقتصاد رودبار به زیتون وابسته است، گفت: خطر دوم گیاه سنبل ابی است که اثرات وحشتانکی دارد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اقدامات خوبی برای جلوگیری از پیشرفت این گیاه انجام شده شده، گفت: اگر جلوگیری نشود تمام مزارع و ماهی های ما نابود می شود و کل اقتصاد گیلان را فلج می کند.

بزرگترین مشکل ما در حال حاضر تهدید سیاسی است

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل ما در حال حاضر تهدید سیاسی است، تصریح کرد: متاسفانه بدلیل عدم هماهنگی بین نیروهای ارزشمند انقلابی، ضربات جدی وارد می شود.

عبدالله پور با بیان اینکه دوستان بسیجی باید مظهر وحدت و هماهنگی باشند، گفت: باید از هرگونه اختلاف نیروهای ارزشی جلوگیری شود.

 فرمانده سپاه قدس گیلان راه رسیدن به وحدت را تکیه بر بیانات رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: موضوع تهدیدات سیاسی را از ذهن خود دور نکنید که  اگر حل نشود نظام و کشور در خطر جدی قرار می گیرد.